2019 m. kovo 24 d. 19:26 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Mokyklose ir darželiuose – vadovų kaita

(1)

2019-02-20, 06:32

Agnė ADOMAITĖ, "Banga"

Mokyklose ir darželiuose – vadovų kaita nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos ir mero sek­retoriatas šiemet skelbs net 9 konkursus rajono švietimo įstaigų vadovų pareigoms eiti. Šiuo metu galima pateikti prašymus norintiesiems dalyvauti Kretingalės vaikų lopšelio-darželio ir Kvietinių mokyklos-darželio direktoriaus pareigoms eiti skirtuose konkursuose.

Gąsdina vertinimo procedūros

Pasak Tarybos ir mero sekretoriato vyriausiosios specialistės Silvijos Paulienės, tiek į Kretingalės, tiek į Kvietinių švietimo įstaigų vadovų poziciją konkursai skelbiami antrąjį kartą, mat anksčiau nebuvo atitinkančiųjų reikalavimus.

„Prašymai yra priimami iki vasario 22 d. Į Kretingalės vaikų lopšelio-darželio direktoriaus pareigas pateikti 4 prašymai, į Kvietinių mokyklos-darželio yra 2 prašymai“, – ant­radienį informavo S. Paulienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius šmaikštavo, jog yra norinčių būti švietimo įstaigų direktoriais, yra galinčių, tačiau ir norinčių, ir galinčių per visą Lietuvą – labai mažai. Rasti kompetentingą švietimo įstaigos vadovą sudėtinga dėl kelių priežasčių.

Pirmiausia nevilioja atlygis. Antra, daugelį gąsdina vertinimo procedūros. Kompetencijos turi būti patikrinamos Vilniuje, Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje, po to – vietoje. Tad ne visiems pavyksta įveikti šią kartelę, o kiti išsigąsta ir net nebando.

„Banga“ rašė, kad pagal naujas Švietimo įstatymo pataisas, švietimo įstaigų vadovų darbo trukmė – penkeri metai, kasmet vertinant jų veiklą.

Pasibaigus kadencijai direktorius gali vėl dalyvauti konkurse, nes jo kadencijų skaičius neribojamas.

Pagal Švietimo įstatymo pataisas šiemet vieši konkursai turi būti skelbiami tų švietimo įstaigų vadovų pareigoms, kuriose dabartiniai direktoriai dirba 20 ir daugiau metų.

Dėl šio reikalavimo Klaipėdos rajone šiemet ir pabirs konkursai švietimo įstaigų vadovų pareigoms eiti kaip iš gausybės rago.

Dar 4 konkursai

Artimiausiu metu bus skelbiami dar 4 konkursai: dėl Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“, Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ir Priekulės muzikos mokyklos vadovų pareigų.

Tiek Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė, tiek Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė Liudvika Norvilienė nusprendė konkursuose nedalyvauti.

„Abi labai daug nuveikė mūsų švietimo sistemoje, dabar tikriausiai nusprendė skirti daugiau laiko sau“, – svarstė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius. I. Pintverytė „Vaivorykštėje“ direktore dirba nuo 1992 metų, L. Norvilienė „Saulutėje“ – nuo 1995 metų.

Dar sausio 31 d. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba nusprendė šalių susitarimu 2019 m. birželio 28 d. atleisti Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorę L. Norvilienę iš einamų pareigų, išmokant šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką ir kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas.

Nuo liepos 1 d. ją laikinai pavaduos „Saulutės“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Petrauskienė.

Nuo 2019 m. liepos 26 d. šalių susitarimu Taryba nusprendė atleisti ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorę I. Pintverytę, taip pat išmokant šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką ir kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas.

Ją laikinai pavaduos „Vaivorykštės“ pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė.

Kretingalėje – ekspertai

A. Petravičius informavo, kai vyks konkursai į „Ąžuoliuko“ ir Priekulės muzikos mokyklos direktoriaus pareigas, tuomet Taryba, paskyrusi direktoriais, nutrauks santykius su buvusiais vadovais. Dabartiniai vadovai taip pat gali kandidatuoti. Tačiau šiam iššūkiui, kaip minėta, ne visi ryžtasi, juolab kad kolegų patirtis įvairi.

Dar praėjusių metų pabaigoje ilgametė Kretingalės vaikų lopšelio-darželio direktorė Regina Baranauskienė, teigiamai vertinama tiek tėvų, tiek ugdytinių, siekdama vadovauti dar vieną kadenciją Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje privalėjo įveikti kompetencijų vertinimo kartelę.

Visų nuostabai – nepavyko. Direktorės pusėn stojo tėvai, kurie buvo įsitikinę, jog reikalavimai darželio vadovei perdėti, juolab kad visi patenkinti jos darbu.

Pagal naująją įstatyminę bazę vertinti kandidato kompetencijas galima keliais būdais: arba jis turi atvykti į Vilnių, arba patys agentūros atstovai gali atvykti į įstaigą (jei kandidatas toje įstaigoje dirba direktoriumi daugiau nei 20 metų) ir stebėti jo darbą, vertinti kompetencijas dvi dienas.

Būtent šia galimybe pasinaudojo Kretingalės lopšelio-darželio direktorė R. Baranauskienė. Antradienį-trečiadienį iš Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros atvyko trys ekspertai, kurie stebėjo direktorės R. Baranauskienės veiklą įstaigoje.

Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė buvo nuvykę susitikti su agentūros atstovais, tai procedūros dalis. „Kiek sužinojome, tai pirmas atvejis, kai kandidato veikla stebima įstaigoje.

Diskutavome ir apie vadovų skyrimo procedūras. Ikimokyklinis ugdymas yra savarankiška Savivaldybės funkcija, tačiau Savivaldybė negali nuspręsti, kas vadovaus darželiui.

Nesikišama, kas, pavyzdžiui, vadovaus viešajai biblio­tekai ar kultūros centrui, tačiau prie darželių vadovų vertinimo, jų skyrimo Švietimo ir mokslo ministerija nori ženkliai prisidėti“, – svarstė A. Petravičius. Išvada dėl R. Baranauskienės kompetencijų turėtų būti kitą savaitę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nord

2019-02-20   08:20

IP: 85.232.128.54

Po Rubliovo uždarymo, kur dabar Artamonovas? Vykdo kitą "veiklą"?:-)))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

Pagėgiai Lietuvoje žinomi ne tik dėl dažnai šiame mieste sugaunamų kontrabandininkų. Jie...

Broliai Komskiai – Pagėgių valdovai, kurie nori likti nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Kodėl klaipėdiečiai A.Hitlerį sutiko su džiaugsmu? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Lygiai prieš 80 metų – 1939 m. kovo 23 d. - į...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Iš Vilniaus į Klaipėdą atbėgo per 28 valandas nuotrauka, foto

Klaipėda, Sekmadienį per pietus Šiauriniame rage prie skulptūros „Bučinys“ rinkosi 350 kilometrų įveikę...

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...