2019 m. kovo 22 d. 05:53 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Miesto koncepcijoje - brežnevinės kompozicijos

(15)

Miesto koncepcijoje - brežnevinės kompozicijos nuotrauka, foto

KLAIPĖDIETIŠKA. Tipinis Klaipėdos vaizdas, kurį siūloma išlaikyti.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Vilniečių architektų parengtose vizijose Klaipėdos istorinė dalis ir toliau turėtų išlikti nuobodžiai pilka - siūloma, kad ir ateityje pėsčiųjų bei dviračių takų dangose vyrautų betoninės šaligatvių plytelės, o sodinant medžius patariama rinktis tik vietines medžių rūšis - liepas, uosius ir klevus. Šitaip esą bus išlaikytas būdingas klaipėdietiškas charakteris.

Uostamiesčio istorinės dalies viešųjų erdvių detaliojo plano koncepcijos rengėjai atkerta, kad šio dokumento tikslas ir nebuvo pateikti esminių naujovių.

"Užsakovas yra savivaldybė, todėl darėme tai, kas reikalinga miestui, o ne siekėme įbrukti savo fantazijas", - paaiškino koncepciją rengusios sostinės įmonės "Urbanistika" projektų vadovas Augis Gučas ir priminė, kad iš pradžių būta bandymų pasiūlyti didesnių naujovių - pavyzdžiui, užstatyti pastatais kone visą Atgimimo aikštę, tačiau esą sulaukus klaipėdiečių pasipriešinimo tokių idėjų atsisakyta.

PASENO. Danės upės krantinėje augančius senus medžius siūloma išpjauti ir pakeisti naujais.

 

Požiūriai skyrėsi

Klaipėdos politikai praėjusią savaitę net nemirktelėję pritarė viešojo naudojimo erdvių miesto istorinėje dalyje detaliojo plano koncepcijai. Tiesa, koncepcija parengta taip, kad nebūtų užkirstas kelias viešąsias erdves toliau vystyti, visgi projekto rengėjai pabrėžia, kad detalusis planas yra labai rimtas dokumentas, kurio bus privaloma paisyti.

Paslauga parengti detaliojo plano koncepciją nupirkta dar 2009 metais. Pasak A. Gučo, pagrindinis šio darbo tikslas - parengti dokumentą, kuriuo savivaldybė galėtų tiksliai apibrėžti kiekvienos viešos erdvės ribas ir įvardinti, kur yra aikštė, kur skveras, o kur tik želdynas.

"Be to, tik detaliuoju planu savivaldybė gali patvirtinti, kur yra jos žemė, nes kitu atveju tai bus tik valstybinės žemės", - populiariai paaiškino A. Gučas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Runkelis-rašlentojas

2012-07-06   12:25

IP: 80.239.242.47

Esu runkelis tai nelabai mačeu senų Klaipėdos atvirukų. Spėju Atgimimo aikštė ir prie vokėčiū taip pat atrodė su uoselapeis klevais ir ten visai nebuvo gražių pastatų su pasakiškais bokšteliais ir nuostabaus waterfront'o, tai manau paminklas-kartuvės yra vistiek gereu negu kad visi aplink vagys, klaikūs idijotai, vilniečei griozdastatytojai žalotų Klaipėdos šventuosius uosialapius klevus ir Lenino aikštės grindinį! Esu išdidus - pasakiau ir taškas.

aha

2012-07-05   23:06

IP: 85.232.131.200

kas klaipėdoje kuruoja vietoje Vaivos pastatyti stiklainius jau žino visi. Puteikis paviešino.Atrodo, kad tie patys trokšta užstatyti ir Atgimimo aikštę. Centre tokios statybos jiems yra tikras lobis.

ale

2012-07-05   17:06

IP: 85.232.131.200

užstatyti pastatais kone visą Atgimimo aikštę, yra klaikus idiotizmas. Visai nesunkiai galima atsekti, kas to trokšta, kas iš to pasipelnytų. kiekvienas miestas yra gražus želdiniais , aikštėmis, o ne bedvasiais monstrais.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

Pagėgiai Lietuvoje žinomi ne tik dėl dažnai šiame mieste sugaunamų kontrabandininkų. Jie...

Broliai Komskiai – Pagėgių valdovai, kurie nori likti nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Dauno sindromo dieną paminėjo su vaikais nuotrauka, foto

Sportas, Kovo 21-oji – pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai bei...

Prie koalicijos jungiasi ir Laima Juknienė nuotrauka, foto

Klaipėda, Valdančiosios daugumos gretos didėja. Prie koalicijos naujai išrinktoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje...

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį posėdžiavusi kadenciją baigianti miesto Taryba įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui...

Artėja padangų keitimo bumas nuotrauka, foto

Automobiliai, Servisai pradeda pasiruošimą artėjančiam padangų keitimo bumui, kai daugelis vairuotojų žiemines padangas...

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...