Meras ragina vyriausybę nepamiršti pažadų

Meras ragina vyriausybę nepamiršti pažadų

Uostamiesčio vadovas žada spausti vyriausybę bei ūkio ministerijos vadovus, kad operatyviau būtų vykdomi įsipareigojimai miestui dėl Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos.

Žinia, šių metų pradžioje vykusiame darbo grupės susitikime buvo aptartos galimos kompensavimo priemonės miestui, įsileidžiančiam į savo teritoriją rizikingą krovos objektą. Tuomet buvo kalbama, kad Klaipėda galės pretenduoti į visapusį finansavimą įrengiant svarbius miestui projektus. Tai trijų Baltijos prospekto sankryžų rekonstrukcija, Pietinis aplinkkelis ir naujo baseino statybos. Taip pat kalbėta apie tai, kad šie projektai bus pripažinti valstybei svarbiais ekonominiais ir kultūriniais objektais.

"Praėjo penki mėnesiai ir aš pasigendu vyriausybės įsipareigojimų vykdymo apraiškų. Tuo pat metu SGD terminalo statybos procedūrinius klausimus skubinančios valstybės institucijos tikisi, kad liepos 26-ąją Klaipėdos miesto taryba pritars naujojo terminalo statybos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai", - stebisi V. Grubliauskas ir abejoja, ar toks uostamiesčio politikų pritarimas gali būti įmanomas, kai vyriausybė delsia vykdyti savo įsipareigojimus.

Be kita ko meras patikino, kad nėra jokių sąmokslo apraiškų, esą liberalai bando pristabdyti SGD terminalo statybas.

"Tiesiog buvo principiniai susitarimai, ir jų reikia laikytis. Mums labai svarbu išsiaiškinti, kas kofinansuos šių svarbių objektų statybas, kad tai nebūtų perkelta ant miesto pečių. Be to, būtina viską įprasminti dokumentais, kad užsitikrintume garantijas, kad po rinkimų vėl nereikėtų visko iš naujo derinti", - sakė V. Grubliauskas.

Skaičiuojama, kad vien trijų Baltijos prospekto sankryžų įrengimo projekto vertė gali siekti 350-400 milijonų litų. Jei nebus išspręstas kofinansavimo klausimas, net ir tuo atveju, jei pavyktų gauti finansavimą iš ES fondų, miestui tektų prisidėti 15 procentų - taigi apie 50-60 milijonų litų.

"Be to iki šiol Seimas nėra pritaręs Uosto įstatymo pakeitimo projektui, leisiančiam uosto rinkliavas naudoti miesto socialinės infrastruktūros plėtrai. Atvirkščiai - šiuo metu svarstoma 50 proc. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pelno pasiimti į valstybės biudžetą", - pastebi V. Grubliauskas.

Dėl visų šių vilkinamų klausimų uostamiesčio meras raštu kreipėsi į vyriausybę bei ūkio ministeriją. Be to, kitą savaitę planuoja vykti į sostinę ir toliau tęsti diskusijas ministerijose akis į akį.

"Valstybei strateginio projekto sėkme esame suinteresuoti visi, tačiau uostamiestis neturi jaustis nuskriaustas, teisėti miesto interesai negali būti pamiršti. Juolab kad miesto pateikti projektai sprendžia bendravalstybines problemas", - pabrėžė V. Grubliauskas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder