2019 m. vasario 23 d. 21:27 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kuršmarių pakrantėje – nauja pramogų oazė

Kuršmarių pakrantėje – nauja pramogų oazė nuotrauka, foto

© Deniso NIKITENKOS (LŽ) nuotr.

Prie Kuršių marių įsikūrusi Šilutės rajono Kintų gyvenvietė pretenduos tapti nauju vandens pramogų, sporto mėgėjų rojumi.

Per artimiausius metus už beveik 380 tūkst. eurų bus sutvarkyta nendrėmis dabar apžėlusi marių pakrantė, o joje įkurta aktyvaus vandens sporto, turizmo ir pramogų bazė. Šiuo metu panašiu objektu Svencelėje didžiuojasi Klaipėdos rajonas.

Kintuose vandens sporto entuziastai, poilsiautojai po metų galės mėgautis visiškai nauja baze.

„Šiemet bus rengiama techninė dokumentacija, kitąmet vyks rangos darbai, bus įsigyjama įranga. Kalbame apie 800 metrų pakrantės ruožą tarp rekonstruoto žvejų uostelio ir paplūdimio. Naujoji rekreacinė vieta bus skirta ir buriuotojams, ir jėgos aitvarų, burlenčių entuziastams. Vienas tikslų – mokyti buriuoti vaikus, todėl ieškoma finansavimo ir šalia esančiai vaikų stovyklavietei sutvarkyti“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Platūs užmojai

Šilutės rajono savivaldybė kartu su partneriais Kolobžego valsčiumi (Lenkija) ir Barto miesto (Vokietija) buriavimo klubu dalyvauja Europos Sąjungos (ES) finansuojamame projekte „Baltija visiems“. Jau patvirtintas jo bendras biudžetas – 1,172 mln. eurų.

Šilutės rajono savivaldybės įgyvendinamo projekto dalis siekia 378 063 eurus. Savivaldybės ir Vidaus reikalų ministerijos indėlis – po 28 354,73 euro. Šie pinigai jau yra numatyti įstaigų biudžetuose.

Anot A. Bekerio, rengiamai Kintų marių pakrantės techninei dokumentacijai ir pakrantei sutvarkyti prireiks apie 50 tūkst. eurų.

„Sudaromi reikalingos įrangos sąrašai. Mokymams bus nupirkta specialios įrangos: gelbėjimo katerių, mokomųjų jachtų, burlenčių, jėgos aitvarų, kitos technikos, taip pat trys moduliniai konteineriai logistikai. Iš viso už 165 tūkst. eurų. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus parengti septyni treneriai, iš jų trys – Šilutės savivaldybės atstovai. Bus apmokyta dešimtys buriavimo, jėgos aitvarų ir burvalčių valdymo instruktorių“, – vardijo jis.

Nors dar nesuformuluota techninė užduotis būsimiems rangovams, norima, kad jie išvalytų visą nendrynais apžėlusią per 800 metrų pakrantės atkarpą.

„Dabar ten didelės seklumos. Bus atveriama nauja erdvė į marias, sukuriama šiuolaikiška vandens pramogų, sporto ir poilsio bazė. Ten galės vykti ir vaikų mokymai, profesionalūs buriuotojai, jėgos aitvarų entuziastai taip pat ras vietą. Paminėsiu, jog ši bazė nebus skirta vien pasiturintiems žmonėms. Norime, kad vaikai iš vidutines pajamas gaunančių šeimų galėtų išmokti buriuoti mažomis burvaltėmis „Optimist“. Tam projekte skirtas finansavimas“, – pasakojo vicemeras.

Svarstoma, kad Kintų bazė galėtų būti atidaryta jau kitais metais.

„Fizinių darbų pakrantėje nėra tiek jau daug. Tai ne naują uostą ar prieplauką pastatyti. Šiek tiek užtruks darbų įgyvendinimo konkursai, reikiamos įrangos įsigijimas, instruktorių parinkimas. Labiausiai norime, kad oazė tarnautų jaunimui, vaikams, jų užimtumui didinti. Pasibaigus numatytam penkerių metų terminui, visa įranga liks Šilutės rajono savivaldybei. Bus steigiama viešoji įstaiga, kuri taps Kintų sporto bazės operatore“, – dėstė A. Bekeris.

Pamario pušyne prie būsimos vandens pramogų bazės dar nuo sovietmečio yra įsikūrusi vaikų stovyklavietė „Vėtrungė“. Ji dešimtmečius nematė kapitalinio remonto, mediniai namukai – pasenę.

„Esame pateikę paraišką finansavimui gauti, kreipėmės į Švietimo ir mokslo ministeriją. Reikia apie 1,8 mln. eurų, kad stovyklavietė būtų šiuolaikiškai sutvarkyta, rekonstruota. Tuomet pamaryje turėtume unikalų objektą: ir vandens pramogų bazę, ir stovyklavietę“, – akcentavo vicemeras.

Nebežvilgčios į kaimynus

Ne vienus metus jėgos aitvarų sportu užsiimantis instruktorius ir Kintų kaitų klubo vadovas Laurynas Juodeška „Lietuvos žinioms“ teigė, kad bazės prie marių šioje jaukioje gyvenvietėje projektas brendo seniai.

„Turbūt prieš penkerius metus pradėjome kalbėti apie poreikį ir galimybes būtent Kintuose įkurti vandens sporto bazę. Vykome į Vokietiją, Lenkiją, kūrėme vizijas, pagaliau šis darbas duos vaisių. Sutvarkytoje ir buriavimui, kaitavimui pritaikytoje pakrantėje galės ilsėtis ir ne vandens sporto entuziastai. Tokio objekto labai reikėjo“, – sakė jis.

Šilutės turizmo informacijos centro direktorę laikinai pavaduojanti Milda Budrevičienė pažymėjo, kad ne vienus metus teko su pavydu žvilgčioti į kaimyninį Klaipėdos rajoną, Svencelę.

„Žmonių susidomėjimas vandens sportu, pramogomis yra didžiulis. Dabar mūsų rajone, pamaryje, nėra tokios bazės, kokia sukurta Svencelėje, todėl tekdavo interesantus nusiųsti į ją. Įrengus naują objektą Kintuose, pagaliau turėsime savo buriuotojų, kaituotojų Meką“, – „Lietuvos žinioms“ aiškino ji.

Svarstoma, kad naujas objektas gali išjudinti ir vietos verslą, nes padaugėjus poilsiautojų Kintuose reikės naujų maitinimo, apgyvendinimo įstaigų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Broliai Komskiai – Pagėgių valdovai, kurie nori likti nuotrauka, foto

Pagėgiai Lietuvoje žinomi ne tik dėl dažnai šiame mieste sugaunamų kontrabandininkų. Jie...

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Mažeikiuose per dujovežių operaciją kilo gaisras nuotrauka, foto

Kriminalai, Mažeikiuose šeštadienio vakarą tarp dujovežių perpumpuojant dujas kilo gaisras. Jis iki šiol nelokalizuotas. Pirminiais duomenimis,...

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Ekonomikos vertinime - daugiau pozityvumo nuotrauka, foto

Ūkis, Gyventojai pozityviau vertina šalies ekonominę ir savo šeimos finansinę padėtį. Nuotaikos...

„Su gera bėgimo batų pora galima užkariauti pasaulį" nuotrauka, foto

Žmonės, Garsus japonų rašytojas Haruki Murakami savo knygose bėgimo sportą įvardija kaip savo...

Kriminalai, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...