2019 m. gegužės 20 d. 11:25 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kulių jaunimo projektas - architektūra „Varlių parkui“

2018-07-12, 16:43

Organizatorių inf.

Kulių jaunimo projektas - architektūra „Varlių parkui“ nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Liepos 10 - 14 dienomis Kulių miestelyje stovyklą įkūrė „Keliaujančios architektūros ” dirbtuvės (KAD).Projekto metu įvairių specialybių atstovų komanda su architektais priešakyje keliauja po miestelius skirtinguose Lietuvos regionuose ir rengia architektūrinio objekto viešojoje erdvėje dirbtuves vaikams ir jaunimui. Dirbtuvių tikslas - ne tik sukurti bendruomenės mėgstamą objektą viešojoje erdvėje, tačiau ir skatinti dirbtuvių dalyvius būti aktyviais savo aplinkos ir bendruomenės kūrėjais.

Antradienį į Tumo Vaižganto ir Sofijos Kymantaitės vardais žymų Kulių miestelį atvykusi KAD komanda čia darbuosis iki šeštadienio: „Mes esame čia išklausyti vaikų poreikius ir idėjas, kokios paskirties erdvės, jaunuolių mamymu, trūksta miestelio bendruomenei Dirbtuvių metu projekto dalyviai turi galimybę paragauti architektų duonos: tyrinėja aplinką, generuoja idėjas, dalyvauja objekto statybose. Jau keletą dienų dirbame su vaikais atlikdami kūrybines užduotis ir esame nustebinti jų neišsenkančio kūrybinio potencialo - iš gamtinių medžiagų pagaminti architektūriniai maketai kupini naujumo, funkcionalumo ir racionalaus mąstymo.Tai tikras įkvėpimo šaltinis! ”- teigė architektė Sigita.

 

Kūrybinio proceso metu paaiškėjo,kad šalia Kulių bendruomenės ir kultūros centro vaikų vadinamame „Varlių parke” išdygs jaunųjų kūrėjų idėjas apjungiantis objektas su pavėsine ir hamaku. Grupės koordinatorės Karolinos teigimu, buvo atsižvelgta į vaikų lūkesčius ir tikimasi, kad objektas taps skirtingų kartų susibūrimo vieta: „Išgirdome iš vaikų, kad jie norėtų praleisti daugiau neformalaus laiko su šeimomis. Šis kartų dialogas jau vyksta - į statybas įsijungė visa Kulių miestelio bendruomenė: kas tiekia statybines medžiagas, kas negaili patarimų, kad nepritrūktume energijos darbams, esame skaniai maitinami žemaitiškais vaikų mamų ruoštais patiekalais. Rūpesčio ir įvairiapusės pagalbos tikrai netrūksta.”

Projekto dalyviai ir jų artimieji taip pat negaili komplimentų atkeliavusioms dirbtuvėms - dalyvis Ernestas (14 m.) išreiškė, kad patinka komandinis darbas, galimybė susirasti draugų, daryti maketus, pažymėjo, kad puiki stovyklos atmosfera. Vaiva (7 m.) džiūgavo, kad viskas įdomu: žygiuoti, rūpintis aplinka, statyti geltoną objektus. Buvusi Kulių mokyklos direktorė ir Skaistės močiutė Zuzana žavėjosi dirbtuvių principais, kurie apjungė ir bendram tikslui subūrė skirtingo amžiaus vaikus, skatina atsakomybės jausmą, išlaisvina kūrybiškumą. Taip pat pastebėjo, kad projekto įgyvendinimui pasirinkta itin tinkama vieta - „Keliaujančių architektūros dirbtuvių” metu sukurtas objektas bus puikus startas vadinamo „Varlių parko” kaip rekreacinės miestelio zonos projekto darbų pradžiai.

Dirbtuvių pabaiga ir rezultatų pristatymas įvyks liepos 14 d. Perkirpti projekto atidarymo kaspino, pasveikinti jaunųjų architektų ir pasidžiaugti nauja erdve susibūrimams kviečiama visa Kulių miestelio bendruomenė.

Šiemet VŠĮ „Architektūros fondo” organizuojamas projektas jau keliavo po Inturkės, Alizavos miestelius, tęs kelionę po Patilčius, Balelius, Salaką ir Upytę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

%^

[BANERIS]

Gargždų muzikos mokyklos salėje vyko susitikimas su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu....

Gargžduose svečiavosi žemės ūkio ministras Giedrius Surplys nuotrauka, foto

Nors pastarąsias dienas orai pajūryje nelepina, didžiausiame šalies kurorte Palangoje randasi vis...

Palanga bunda ir rengiasi naujam sezonui nuotrauka, foto

Rodosi, kad pavasaris vis drąsiau žengia į Lietuvą: visą savaitę džiuginęs saulėtais...

Palanga jau jaučia artėjančią sezono pradžią nuotrauka, foto

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras L. S. Razma nuotrauka, foto

In Memoriam, Eidamas 82-uosius metus sekmadienį mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Liudvikas Saulius Razma.Liudvikas...

V. Zelenskis inauguruotas Ukrainos prezidentu nuotrauka, foto

Pasaulis, Politikos naujokas, komikas Vladimiras Zelenskis pirmadienį per ceremoniją sostinėje Kijeve buvo inauguruotas...

Iš Anglijos – į išgražėjusią tėviškę nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Erika Tučaitė-Liūlė prieš porą metų grįžo į gimtuosius Agluonėnus kartu su šeima...

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 min.

In Memoriam, Paskelbta prieš 17 min.

Pasaulis, Paskelbta prieš 26 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 48 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...