2018 m. liepos 23 d. 01:29 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kulių jaunimo projektas - architektūra „Varlių parkui“

2018-07-12, 16:43

Organizatorių inf.

Kulių jaunimo projektas - architektūra „Varlių parkui“ nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Liepos 10 - 14 dienomis Kulių miestelyje stovyklą įkūrė „Keliaujančios architektūros ” dirbtuvės (KAD).Projekto metu įvairių specialybių atstovų komanda su architektais priešakyje keliauja po miestelius skirtinguose Lietuvos regionuose ir rengia architektūrinio objekto viešojoje erdvėje dirbtuves vaikams ir jaunimui. Dirbtuvių tikslas - ne tik sukurti bendruomenės mėgstamą objektą viešojoje erdvėje, tačiau ir skatinti dirbtuvių dalyvius būti aktyviais savo aplinkos ir bendruomenės kūrėjais.

Antradienį į Tumo Vaižganto ir Sofijos Kymantaitės vardais žymų Kulių miestelį atvykusi KAD komanda čia darbuosis iki šeštadienio: „Mes esame čia išklausyti vaikų poreikius ir idėjas, kokios paskirties erdvės, jaunuolių mamymu, trūksta miestelio bendruomenei Dirbtuvių metu projekto dalyviai turi galimybę paragauti architektų duonos: tyrinėja aplinką, generuoja idėjas, dalyvauja objekto statybose. Jau keletą dienų dirbame su vaikais atlikdami kūrybines užduotis ir esame nustebinti jų neišsenkančio kūrybinio potencialo - iš gamtinių medžiagų pagaminti architektūriniai maketai kupini naujumo, funkcionalumo ir racionalaus mąstymo.Tai tikras įkvėpimo šaltinis! ”- teigė architektė Sigita.

 

Kūrybinio proceso metu paaiškėjo,kad šalia Kulių bendruomenės ir kultūros centro vaikų vadinamame „Varlių parke” išdygs jaunųjų kūrėjų idėjas apjungiantis objektas su pavėsine ir hamaku. Grupės koordinatorės Karolinos teigimu, buvo atsižvelgta į vaikų lūkesčius ir tikimasi, kad objektas taps skirtingų kartų susibūrimo vieta: „Išgirdome iš vaikų, kad jie norėtų praleisti daugiau neformalaus laiko su šeimomis. Šis kartų dialogas jau vyksta - į statybas įsijungė visa Kulių miestelio bendruomenė: kas tiekia statybines medžiagas, kas negaili patarimų, kad nepritrūktume energijos darbams, esame skaniai maitinami žemaitiškais vaikų mamų ruoštais patiekalais. Rūpesčio ir įvairiapusės pagalbos tikrai netrūksta.”

Projekto dalyviai ir jų artimieji taip pat negaili komplimentų atkeliavusioms dirbtuvėms - dalyvis Ernestas (14 m.) išreiškė, kad patinka komandinis darbas, galimybė susirasti draugų, daryti maketus, pažymėjo, kad puiki stovyklos atmosfera. Vaiva (7 m.) džiūgavo, kad viskas įdomu: žygiuoti, rūpintis aplinka, statyti geltoną objektus. Buvusi Kulių mokyklos direktorė ir Skaistės močiutė Zuzana žavėjosi dirbtuvių principais, kurie apjungė ir bendram tikslui subūrė skirtingo amžiaus vaikus, skatina atsakomybės jausmą, išlaisvina kūrybiškumą. Taip pat pastebėjo, kad projekto įgyvendinimui pasirinkta itin tinkama vieta - „Keliaujančių architektūros dirbtuvių” metu sukurtas objektas bus puikus startas vadinamo „Varlių parko” kaip rekreacinės miestelio zonos projekto darbų pradžiai.

Dirbtuvių pabaiga ir rezultatų pristatymas įvyks liepos 14 d. Perkirpti projekto atidarymo kaspino, pasveikinti jaunųjų architektų ir pasidžiaugti nauja erdve susibūrimams kviečiama visa Kulių miestelio bendruomenė.

Šiemet VŠĮ „Architektūros fondo” organizuojamas projektas jau keliavo po Inturkės, Alizavos miestelius, tęs kelionę po Patilčius, Balelius, Salaką ir Upytę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

„The Flying Bulls“ šou perkeliamas į šeštadienį nuotrauka, foto

Dėl netinkamų skrydžiams sąlygų „The Flying Bulls“ pasirodymas yra perkeliamas iš penktadienio...

Daug metų domėjausi Karaliaus Vilhelmo kanalu, rinkdamas apie jį faktus, ne todėl,...

Karaliaus Vilhelmo kanalas (Klaipėdos kanalas) nuotrauka, foto

Jau vienuoliktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo „Darom“ banga. Prie šios gražios...

Valdininkų pamiršto Bachmano dvaro parką sutvarkė vietos gyventojai nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė vicemerės Rūtos Cirtautaitės iniciatyva organizuoja „Gražiausios šimtmečio sodybos“ konkursą!

Bus renkamos gražiausios šimtmečio sodybos nuotrauka, foto

Iš Labguvos istorijos nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Sembos ir Skalvos paribyje, šalia Kuršių marių, Deimės kairiajame krante, paupio kalvelėje,...

Senuosius laikraščius išsaugojusi knyga nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Kuris Klaipėdoje vokiečių kalba leistas laikraštis pirmasis pavadino miestą Klaipėda, kuris laikraštis...

Prūsų genčių ir žemių pavadinimai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Teutonų ordino kronikininkas Petras Dusburgietis apie 1326 m. įvardijo 11 "prūsų" genčių...

Patarimai kaip netapti supertėvais nuotrauka, foto

Patarimai, Kai šeimoje atsiranda naujagimis, tuo pačiu gali atsirasti ir tėvų noras ...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...