2020 m. liepos 7 d. 19:58 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kretingos meras dėl Tarybos daugumos nario kreipėsi į VTEK

2019-11-14, 06:41

Kretingos savivaldybės inf.

Kretingos meras dėl Tarybos daugumos nario kreipėsi į VTEK nuotrauka, foto

Konstantinas Skierus, Antanas Kalnius.

© VE.lt fotomontažas

Reklama

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas pradėti tyrimą dėl rajono Tarybos nario Konstantino Skieraus galimai padaryto nusižengimo politiko elgesio reikalavimams.

Galimo nusižengimo faktai nustatytiatlikus vidinį tyrimą dėl K. Skieraus Savivaldybei teiktos Kretingos dirbtinės dangos futbolo aikštės statybos darbų techninės priežiūros paslaugos tinkamo vykdymo.

Praėjusių metų lapkritį Kretingos rajono savivaldybės administracija su K. Skierumi sudarė 10 tūkst. eurų vertės Statybos techninės priežiūros paslaugų teikimo sutartį.

Pagal ją Tarybos narys įsipareigojo atlikti Kretingos futbolo aikštės su dirbtine danga, Pastauninko parko tvarkybos, žaidimo aikštelės dirbtinės dangos bei tvoros Pastauninko parke ir kryžiaus skvero Vilniaus gatvėje įrengimo techninę priežiūrą.

Šią vasarą Savivaldybės Statybos skyriaus specialistai patikrinę atliekamus futbolo aikštės su dirbtine danga pagrindų įrengimo darbus nustatė, kad statybos rangovas UAB „Alkuras“ negavęs Savivaldybės sutikimo savavališkai pakeitė kai kuriuos projektinius sprendinius –  vietoj suplanuotų betoninių įrengė plastikinius paviršinio vandens surinkimo latakus, į plastikinius pakeitė ir numatytus ketaus šulinių dangčius, taip pat nesilaikė projekto atlikdamas šaligatvių įrengimo darbus – betonines trinkeles sudėjo ne ant skaldos atsijų, kaip buvo numatyta, bet ant žvyro sluoksnio.

Paprašius raštiško paaiškinimo, statybos rangovas Savivaldybę informavo, kad visi projektiniai pakeitimai atlikti darbų techninę priežiūrą atliekančio K. Skieraus nurodymu. Todėl reaguojant į susidariusią situaciją bei siekiant objektyviai įvertinti Tarybos nario teikiamas techninės priežiūros paslaugas, Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta speciali komisija.

Komisija, įvertinusi visas aplinkybes, pateiktus atsakingų Savivaldybės specialistų, statybos rangovo ir techninio prižiūrėtojo paaiškinimus, nustatė, kad K. Skierus nesilaikė statybos techniniam prižiūrėtojui įstatymo taikomų reikalavimų, netinkamai vykdė savo funkcijas, neatliko statybos rangos sutartyje numatytų veiksmų įforminant projekto pakeitimus bei viršijo sutartinius įgaliojimus, leisdamas rangovui atlikti darbus, kurie neatitiko projekto.

Taip pat Komisija nustatė, kad K. Skierus, kaip statybos techninis prižiūrėtojas, objekte neturėjo teisės priimti ir pasirašyti inžinerinių tinklų, kurių diametras 315 mm, įrengimo atliktų darbų aktų, nes šių darbų techninei priežiūrai vykdyti reikalingas kvalifikacijos atestatas, kurių K. Skierus neturi.

Komisijos nuomone, K. Skierus galimai nesilaikė ir LR valstybės politikų elgesio kodekse nustatytų valstybės politikų elgesio principų. Nustatyta, kad vengdami bet kokio konflikto su Tarybos nariu,tinkamai savo funkcijų neatlikoStatybų skyriaus specialistai.

Komisijos išvadose pažymima, kad Tarybos narių įtaka ir viršenybė riboja galimybę Savivaldybės administracijos specialistams išsireikalauti iš jų tinkamai vykdyti sutartinius įsipareigojimus su Savivaldybe ir atlikti savo funkcijas.

Komisija pažymi, kad minimu konkrečiu atveju atsakingi Statybų skyriaus specialistai, vengdami bet kokio konflikto su Tarybos nariu, tinkamai savo funkcijų neatliko.

Atsižvelgiant į komisijos pateiktas išvadas, Savivaldybės administracija nutraukė su K. Skierumiminėtą Statybos techninės priežiūros sutartį. Taip pat Savivaldybės iniciatyva buvo nutraukta ir pernai žiemą su Tarybos nariu sudaryta 10 tūkst. eurų vertės konsultacinių paslaugų teikimo sutartis, kuri Savivaldybės vadovų manymu buvo perteklinė.

Reklama

Kretingos rajono savivaldybės administracija taip pat papildomai atliks jau įrengtos dirbtinės dangos futbolo aikštės pagrindų kokybės dalies ekspertizę.

K. Skierus yra Kretingos rajono savivaldybės tarybos daugumai priklausančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

G. Nausėda sveikino Lietuvą po skėčiu, jam už nugaros šlampant berniukams nuotrauka, foto

Žmonės, Per Lietuvos valstybės dieną kiaurai šlapių berniukų choro fone po skėčiu stovintis...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Klaipėda, „Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Stiprinamas aplinkosaugos prevencinių priemonių koordinavimas nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdoje vykusiame Klaipėdos jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje nutarta sutelkti bei stiprinti...

Eimantas Bendžius - į Italiją nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio portalai skelbia, kad klaipėdietis Eimantas Bendžius rado naują karjeros stotelę...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...