Kretingos gatves pripildė bėgikai

Spalio 2 dieną, sekmadienį, Kretingoje pirmą kartą vyko solidarumo bėgimas „Šv. Pranciškaus taurė“, kurio šūkis – „Nebėk nuo problemų – bėk maratoną“. Bėgimas buvo skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į socialinių problemų prevenciją, socialinės atskirties grupes bendruomenėje ir paremti vienintelę visame pajūrio regione labdaros valgyklą „Rūpestėliai“. Labdaros valgykla gyvuoja vien gerų žmonių ir brolių pranciškonų dėka. Kiekvieną mėnesį valgykloje pavalgo 240 žmonių.

Bėgime dalyvavo 319 dalyvių, kurie rinkosi 400 m (garbės trasa ligoniams ir neįgaliesiems) 3 km, 8,5 km arba 17 km ilgio trasas. Aktyviausiai „Šv. Pranciškaus taurėje“ dalyvavo jaunimas. Organizatoriai itin džiaugiasi Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos 3D klasės mokiniais, kurie visi dalyvavo bėgime.

1-ąją vietą 3 km distancijoje vyrų grupėje užėmė Gabrielius Stuokus, o moterų – Gaudvilė Nalivaikaitė. 1-ąją vietą 8,5 km distancijoje vyrų grupėje užėmė Artūras Pečkys, o moterų – Marija Žemaitytė. 1-ąją vietą 17 km distancijoje vyrų grupėje užėmė Gintaras Andruška, o moterų grupėje – Eglė Krikštaponytė.

lgiausią bėgimo distanciją bėgo ir brolis pranciškonas Andrius Dobrovolskas OFM. Solidarumo bėgime labdaros valgyklai buvo surinkti 700 eurų. Tačiau dar iki bėgimo geradariai suaukojo 4200 Eur „Rūpestėlių“ valgyklos automobiliui įsigyti. Didžiausi rėmėjai: Plungės „Rotary klubas“, VšĮ „Kretingos maistas“, UAB „Geralda“ ir UAB „Terekas“.