2020 m. liepos 13 d. 05:19 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kretingos centre planuojami dideli pokyčiai

Kretingos centre planuojami dideli pokyčiai nuotrauka, foto

POKYČIAI. Pagrindinėje Kretingos gatvėje po rekonstrukcijos atsiras daugiau vietos pėstiesiems.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Reklama

Ateinančiais metais planuojama Kretingos miesto centrinės Rotušės aikštės ir pagrindinės Vilniaus gatvės rekonstrukcija. Tikimasi, kad po rekonstrukcijos bus pažabotas chaotiškas eismas, miesto centre išsiplės viešosios erdvės, Vilniaus gatvė susiaurės, o jos sankryžas pakeis žiedai.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo Rimvydo Šakinio, Rotušės aikštės (nuo Birutės g. iki Vilniaus g.) ir Vilniaus gatvės (iki tilto) rekonstrukcija planuota dar 2013 metais, tačiau dėl lėšų stokos neįgyvendinta.

"Pasikeitus teisinei bazei, eismo srautams, šiais metais teko pirkti projekto korekcijos paslaugą. Be to, projektą papildė mažosios architektūros dalis", - informavo R. Šakinis.

Pašnekovas pažymėjo, jog rekonstruojama Vilniaus gatvė sutampa su valstybinės reikšmės rajoniniu keliu Kretinga-Kūlupėnai, tad rekonstrukcijos projektą Kretingos rajono savivaldybė įgyvendins kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija. Šios institucijos sudaryta komisija atliko rekonstruojamos gatvės eismo srautų auditą, kuriuo vadovaujantis buvo rengiami techniniai sprendiniai.

Projektą rengiančios UAB "Kelvista" projektuotojas Darius Lukšys pasakojo, jog po rekonstrukcijos Rotušės aikštė ir Vilniaus gatvė stipriai pasikeis.

"Vilniaus gatvės važiuojamoji dalis Rotušės aikštėje susiaurės nuo 4 iki 2 eismo juostų. Pagal eismo intensyvumą toks gatvės plotis šioje vietoje nereikalingas. Dabar Kretingos centre eismas yra chaotiškas, pėstiesiems nesaugu, dviračių takų iš viso nėra. Projektinių sprendinių tikslas buvo darnus eismas centrinėje miesto dalyje: išlaikyti važiuojamosios dalies parametrus, o kartu sukurti patogią infrastruktūrą pėstiesiems ir dviratininkams. Už Rotušės aikštės Vilniaus gatvės važiuojamosios dalies juostos taip pat siaurės. Jos turi atitikti C kategorijos gatvei keliamus reikalavimus, o dabar yra platesnės. Abiejose Vilniaus gatvės sankryžose bus įrengti žiedai", - pagrindinius pokyčius įvardino projektuotojas.

Daugiausiai diskusijų Tarybos posėdžiuose, pasak D. Lukšio, kilo dėl dviračių tako. "Svarstyta, ar jis turėtų būti važiuojamoje dalyje, ar atskirtas, ar nutiestas iš abiejų kelio pusių greta šaligatvio. Nuspręsta jį tiesti vienoje gatvės pusėje, kurioje yra daugiausiai traukos objektų: pati Rotušės aikštė, vienuolynas, kapinės, dvaro kompleksas. Dviračių takas bus pakeltas į tokį pat lygį kaip pėsčiųjų takas, tačiau atskirtas. Dviračių tako danga, kaip ir priklauso, bus raudono asfalto", - sprendinius dėstė D. Lukšys.

R. Šakinis papildė, jog projekte daug dėmesio skirta ir vizualinei rekonstruojamos aikštės bei gatvės išvaizdai. "Aikštėje suprojektuoti suolai, grindinio danga, šviestuvai, akcentuojamas paminklo apšvietimas. Žaliosios zonos atskirs važiuojamosios Vilniaus gatvės dalies kryptis, o šiuo metu gatvę supantys seni kaštonai bus pakeisti naujais, prie miesto infrastruktūros priderintais želdynais", - pasakojo Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas.

Rotušės aikštės ir Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą Kretingos rajono savivaldybės taryba svarstė du kartus. Buvo pasirinktas vienas iš trijų siūlomų variantų. Vakar šis projektas pristatytas Kretingos miesto bendruomenei.

Pasak R. Šakinio statybos leidimą rekonstrukcijos projektui įgyvendinti tikimasi gauti iki šių metų pabaigos. "Tada bus perkami rangos darbai. Tikimės kitąmet rekonstrukciją pradėti", - sakė R. Šakinis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

Kaip iš Lietuvos teritorijos "dingo" 830 tūkst. gyventojų (2) nuotrauka, foto

SE, Daugiau nei šimtas metų nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Ką pakeitė šis...

J. Gižo sodyboje – unikali ekspozicija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Liepos–spalio mėn. muziejuje J. Gižo etnografinėje sodyboje (Žvejų g. 13, Dreverna,...

Atsisveikinimas su sveiku protu. Liumpeninteligentų valanda nuotrauka, foto

Nuomonės, Didžioji dauguma dabartinių inteligentų yra patys tikriausi prisitaikėliai ir chrestomatiniai kolaborantai. Tačiau...

60 metų santuokoje nugyvenę žemaičiai ištvėrė siaubingą tragediją nuotrauka, foto

Žmonės, Vatušiškis Alfonsas Stonys geltonkasę gražuolę Ireną Magdaleną Sungailaitę pirmąsyk pamatė 1959...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...