2019 m. vasario 20 d. 00:41 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kretingoje - konfliktas dėl akinių

(10)

Kretingoje - konfliktas dėl akinių nuotrauka, foto

BROKAS. Pritaikyti regėjimui tinkamus lęšius prie patinkančių rėmelių ne visada pavyksta iš pirmo karto. Brokuotus akinius pagaminusi optika turi grąžinti pinigus už nekokybišką prekę arba pagaminti kokybiškus akinius.

© Asmeninio archyvo nuotr.

"Kretingoje nedaug optikų, tačiau viena iš jų pasitikėti negalima", - tvirtino Kretingos r. gyventoja Evelina D. (pavardė redakcijai žinoma), nusivylusi jai pagamintais brokuotais akiniais ir neatgavusi už juos sumokėtų pinigų. Akinius pagaminusios optikos darbuotoja "Vakarų ekspresui" aiškino, jog klientei puikūs akiniai pagaminti iš antro sykio, tačiau ji neateina jų pasiimti.

Į dienraščio "Vakarų ekspresas" redakciją kreipėsi Evelina D., nepatenkinta Rotušės g. 16 name, Kretingoje, veikiančios "Centroptik" darbu. Mergina pasakojo, jog internetu įsigijo patinkančius akinių rėmelius, o šiame optikos salone užsakė akinių lęšius. Už akinius ir jų gaminimą klientė sumokėjo 120,40 Eur. Darbas buvo atliktas jau kitą dieną, tačiau atsiėmusi akinius klientė suprato, jog su jais blogai mato.

"Kitą dieną vėl kreipiausi į "Centroptik" ir informavau, kad akiniai brokuoti, ir grąžinau prekę nepažeistą. Jie patikrino mano regėjimą ir pripažino, kad akiniai pagaminti nekokybiškai, netaisyklingu laipsniu pasuktas kampas. Pasiūlė pagaminti iš naujo, tačiau aš nesutikau ir paprašiau grąžinti pinigus. Iš karto pinigų neatgavau, po keleto dienų su raštišku prašymu vėl grįžau į optiką, tačiau to prašymo iš manęs darbuotoja nepriėmė ir nepasirašė, kaip priklauso. Tada išsiunčiau prašymą grąžinti pinigus už nekokybišką prekę registruotu paštu. Neatgavusi pinigų - kreipiausi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą. Optikos darbuotojai gal galvojo, jog esu jauna ir nedrįsiu kovoti už savo teises", - pasakojo Evelina.

UAB "Bronida", kuriai priklauso "Centroptik" Kretingoje direktorius Nerijus Daukšas teigė apie konfliktą su kliente nieko negirdėjęs. Pasitikslino, kuriame iš dešimties bendrovės valdomų salonų jis įvyko, ir pažadėjo, jog išsiaiškins.

Iš tiesų, po poros dienų į redakciją paskambino "Centroptik" darbuotoja. Nepanorusi prisistatyti moteris apgailestavo dėl nesusikalbėjimo su kliente. "Dvidešimt metų dirbame, visada su klientais gražiuoju susitariame. Pirmą kartą skubos tvarka darant lęšius klientės pasirinktiems rėmeliams nepavyko pataikyti dioptrijų. Tokių klaidų pasitaiko, kai klientai nusiperka rėmelius internetu nesimatavę. Evelinos atsinešti rėmeliai buvo labai dideli, nors ji pati smulkaus veido ir regėjimas jos prastas. Pagal jį ir tokius didelius rėmus pritaikyti lęšius - sudėtinga ir neatitiko dioptrijos. Tai pastebėjusi mergina pati sutiko, kad akinius iš naujo pagamintume. Dėl to ir tikrinome iš naujo jos regėjimą. Tik jos vaikinas kartu buvęs šaukė ant mūsų, šiurkščiai reikalavo pinigus grąžinti. Mes pagaminome klientei naujus akinius su specialiai užsakytais pačiais ploniausiais ir aukščiausio indekso lęšiais. Šių akinių vertė 138 Eur. Ir klientei jie nieko papildomai nekainavo. Vis dar laukiame, kada ji ateis pasiimti savo akinukų", - teigė "Centroptik" darbuotoja.

Klientas teisus

Nora Ribokienė, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorė

Korekciniai akiniai priskiriami medicinos priemonių (prietaisų) kategorijai ir jų teikimą į rinką reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymas bei sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas Medicinos priemonių (prietaisų) saugos reglamentas. Už teikiamų į Lietuvos rinką medicinos priemonių (prietaisų) saugos kontrolę atsakinga Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau - Akreditavimo tarnyba), kuri pagal kompetenciją nagrinėja asmenų pranešimus, prašymus dėl galimai nesaugių medicinos (priemonių) prietaisų.

Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintas Mažmeninės prekybos taisykles vartotojas, įsigijęs teisės aktų reikalavimų neatitinkančią medicinos priemonę (prietaisą), turi teisę reikalauti iš pardavėjo pakeisti prekę, sumažinti prekės kainą, neatlygintinai pašalinti prekės trūkumus (pataisyti prekę) ar vienašališkai nutraukti sutartį ir pareikalauti grąžinti sumokėtus pinigus. Pardavėjui atsisakius tenkinti vartotojo prašymą, dėl įsigytų netinkamų korekcinių akinių vartotojas gali kreiptis į Akreditavimo tarnybą.

Tarnybai nustačius, kad pateikti pranešimai buvo pagrįsti, medicinos priemonės (prietaiso) pardavėjas privalo vartotojui grąžinti pinigus už nekokybišką prekę. Akreditavimo tarnyba, priklausomai nuo pažeidimų pobūdžio, gali taikyti Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme numatytas poveikio priemones: stabdyti nesaugių medicinos priemonių (prietaisų) tiekimą į rinką, uždrausti tiekti į rinką / atšaukti iš rinkos bei taikyti administracines sankcijas, tai yra skirti baudas.
Mes panašaus pobūdžio nusiskundimų periodiškai gauname ir juos tiriame. Šiais metais esame gavę dviejų vartotojų pranešimus dėl įsigytų netinkamų korekcinių akinių. Jiems buvo grąžinti pinigai.

Žymos: kretinga, akiniai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pranukas

2018-11-25   19:36

IP: 88.118.160.115

Panelė nusprendė, panelė nusprendė o gal apsisprendė. Primena čigonus jie irgi neturi jokių išsilavinimų, bet nori pinigų. Ten daug lankosi vaikų įdomu kas tikrina kokios kokybės jie nešioja akinius. Ir kiek iš jų gadina akis?

Rūta

2018-11-25   19:27

IP: 88.118.160.115

Tikrai geriau aplenkti šitą optiką jie ten visi išmoko viską iš praktikos ir tai nieko nemoka

2018-09-24   15:40

IP: 78.63.203.227

Sveika, Evelina, susidūriau su panašia situacija ir norėčiau apie tai pasikonsultuot. Kaip galėtumėm susisiekti? :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Naujojo cirko spektakliu "Humanoptère" šią savaitę buvo uždarytas XII tarptautinis menų festivalis...

Naujasis cirkas - daugelio menų sintezė nuotrauka, foto

LSKL šventėje - įvertinimas klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą, kuris vyko Kaune, Klaipėdos...

Netekome Vytauto Blūšiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį mirė iškilus choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius Vytautas Blūšius.

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Klaipėdos „Atlantas“ vis dėlto rungtyniaus A lygoje nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia uostamiesčio futbolo mėgėjams - vasario 19 dieną LFF vykdomojo komiteto...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...