2020 m. liepos 13 d. 04:28 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kretinga siekia rekonstruoti aikštę

Kretinga siekia rekonstruoti aikštę nuotrauka, foto

NEUŽSTATYS. Nors dalyje dabartinės Kretingos Rotušės aikštės anksčiau stovėjo statiniai, dabar galiojantis detalusis planas jokio užstatymo čia nenumato.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Kretingos rajono savivaldybė panoro rekonstruoti centrinę Kretingos Rotušės aikštę. Teigiama, kad šiandien ši aikštė nors ir graži, bet liūdnoka, mažai išnaudojama bei nepatraukli kasdieniniam gyventojų poilsiui.

Siekdama parengti Rotušės aikštės ir jos prieigų sutvarkymo viziją, rajono savivaldybės administracija kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija paskelbė atvirą idėjų konkursą. Architektų pasiūlymų bus laukiama iki lapkričio 7 d.

Kretingos rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjos Inos Sviderskienės teigimu, norima, kad centrinė miesto aikštė ateityje taptų daugiafunkce - čia ne tik vyktų įvairūs renginiai, bet ji būtų patraukli ir kasdieniam gyventojų poilsiui.

"Rotušės aikštė yra didžiausia visuomeninė erdvė Kretingoje. Tačiau ji faktiškai neišnaudojama, - sakė I. Sviderskienė. - Nors ji ir graži, bet liūdnoka. Norisi turėti tokią centrinę aikštę, kokią turi kiti šalies miestai."

Beje, pažymima, kad aikštėje atstatyti anksčiau čia buvusią rotušę ar kitus gretimai stovėjusius pastatus neketinama. Mat to nenumato galiojantis šios teritorijos detalusis planas. Tiesa, po rekonstrukcijos turėtų nelikti dalies aikštės prieigose šiandien įrengtų automobilių stovėjimo aikštelių.

I. Sviderskienės teigimu, lėšų aikštės rekonstrukcijai tikimasi gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Tam nepavykus, Rotušės aikštė būtų tvarkoma rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Istorija

Daugiau nei 200 metų Kretingos centrinė Rotušės aikštė buvo kvadratinė, ją iš visų pusių supo pastatų eilės. Aikštės viduryje stovėjo rotušė, vėliau cerkvė. Šiandien ši aikštė yra gerokai pakitusi - ji tapo kone dvigubai didesnė, neliko cerkvės, vietoj greta senosios aikštės buvusio vadinamojo šiaurinio senamiesčio kvartalo įrengtas skveras bei kt. Dar 1989 m. siūlyta šį kvartalą atstatyti, tačiau sulaukus visuomenės pasipriešinimo tokios minties atsisakyta.
Beje, 2013-aisiais, tvirtinant Kretingos miesto centrinės dalies detalųjį planą, istoriniam dalies dabartinės aikštės užstatymui taip pat nepritarta, kaip ir nesutikta su siūlymais čia įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

Kaip iš Lietuvos teritorijos "dingo" 830 tūkst. gyventojų (2) nuotrauka, foto

SE, Daugiau nei šimtas metų nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Ką pakeitė šis...

J. Gižo sodyboje – unikali ekspozicija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Liepos–spalio mėn. muziejuje J. Gižo etnografinėje sodyboje (Žvejų g. 13, Dreverna,...

Atsisveikinimas su sveiku protu. Liumpeninteligentų valanda nuotrauka, foto

Nuomonės, Didžioji dauguma dabartinių inteligentų yra patys tikriausi prisitaikėliai ir chrestomatiniai kolaborantai. Tačiau...

60 metų santuokoje nugyvenę žemaičiai ištvėrė siaubingą tragediją nuotrauka, foto

Žmonės, Vatušiškis Alfonsas Stonys geltonkasę gražuolę Ireną Magdaleną Sungailaitę pirmąsyk pamatė 1959...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...