2018 m. liepos 17 d. 14:40 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajone – dar 30 pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių

2017-12-20, 08:55

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Klaipėdos rajone – dar 30 pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių nuotrauka, foto

© Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Gargždų miesto gyventojai jau gali vertinti 10 pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių naudą. Suplanuota, kad Klaipėdos rajone iš viso bus 40 tokių tokių aikštelių. Liko įrengti dar 30. Vienoje aikštelėje stovi vienas arba du 5 kubinių metrų talpos mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriai ir trys 3 kubinių metrų talpos antrinių žaliavų surinkimo konteineriai popieriui, plastikui ir stiklui.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės, pusiau požeminiai konteineriai Klaipėdos rajone įrengiami Savivaldybės ir Europos Sąjungos lėšomis: „Pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių įrengimas Klaipėdos rajone yra viena iš projekto „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Klaipėdos rajone“, finansuojamo 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšomis, veiklų. Šios veiklos įgyvendinimui, t. y. 40 pusiau požeminių konteinerių aikštelių projektavimui ir įrengimui, yra suplanuota beveik 792,8 tūkst. eurų. 85 % šios sumos sudaro Europos Sąjungos parama, o likusius 15 % – Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Jau yra suprojektuotos ir likusios 30 pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių (Gargžduose – 18, Priekulėje – 10, Agluonėnuose – 1, Doviluose – 1). Šiuo metu rengiama viešųjų pirkimų dokumentacija, planuojama, kad aikštelės bus įrengtos per 2018 metus, darbų vertė – 649,1 tūks. eurų.“

Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Milda Kernagienė tikina, kad pusiau požeminiai konteineriai – gerokai pranašesni už įprastus: „Pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelės sumažina konteinerių kiekį, tarkime, pusiau požeminio konteinerio talpa 4-5 kartus viršija šiuo metu įprastų konteinerių talpą. Konteineriai montuojami giliau nei 1,5 m nuo žemės paviršiaus. Kadangi konteineriai įkasti į žemę, dirvos temperatūra neleidžia daugintis bakterijomis ir konteineriuose esančios atliekos neskleidžia nemalonaus kvapo. Šiukšliavežei reikia juos tuštinti rečiau, ne tik dėl to, kad konteinerių tūris didesnis, bet ir dėl to, kad atliekos juose labiau susislegia. Taip pat konteinerių dangčiai yra lengvi ir patogūs, išvengiama vėjo išnešiojamų atliekų, paukščių, gyvūnų patekimo į konteinerį. Pusiau požeminių konteinerių įrengimas yra gana paprastas: pagal konteinerio dydį ir talpą iškasama duobė ir krano pagalba įstatomas konteineris. Montavimui nereikia skaldos ar kitų papildomų medžiagų, nes iškastas gruntas gali būti supilamas atgal į tarpus, esančius tarp konteinerio ir duobės pakraščių.“

2018 metais Klaipėdos rajone bus įrengta 30 naujų pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių. Gargžduose jos bus įrengiamos Klaipėdos gatvėje prie 18, 23, 32, 34, 42 namų, P. Cvirkos gatvėje prie 15, 18, 24, 37 namų, Melioratorių g. prie 14, Pušų g. prie 44, Kvietinių g. prie 25, Liepų g. prie 3, Vasario 16-osios g. prie 40, Vytauto g. prie 27, Kastyčio g. prie 14, Taikos g. prie 4, Minijos g. prie 2 namo. Priekulėje jos bus įrengtos Naujojoje g. prie 5 ir 8 namų, Pamarių g. prie 3A, 27 B ir 5 namų, Turgaus g. prie 6 ir 12 namų, Klaipėdos g. prie 23 ir 41 namų bei Minijos g. prie 2 namo. Agluonėnuose pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelė bus įrengta Priekulės g. prie 4 namo, o Doviluose – Minijos g. prie 2 namo.

Vicemerė Rūta Cirtautaitė pabrėžia, kad dėl naujai įrengiamų konteinerių gyventojams vietinės rinkliavos mokestis už komunalines atliekas nedidės: „Konteineriai taip pat bus patogūs naudotis ir neįgaliesiems, nes prie jų bus įrengiamas praėjimas. Vietos pusiau požeminių konteinerių aikštelėms buvo parinktos prie daugiabučių gyvenamųjų namų, atsižvelgiant į gyventojų skaičių, požemines komunikacijas, buvo tartasi su VšĮ „Gargždų švara“, seniūnais. Konteineriais galės naudotis 2–4 daugiabučių namų gyventojai. Tikiuosi, kad tai padės pagerinti bendrą miestų, gyvenviečių vaizdą bei paskatins žmones rūšiuoti.“

Planuojamų įrengti aikštelių schemas galima rasti seniūnijose, Savivaldybės interneto svetainėje. Gyventojai, turintys pastabų, pastebėjimų, kviečiami iki 2018 m. sausio 31 dienos raštu juos pateikti Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriui, taip pat galima pastabas rašyti ir el. paštu milda.kernagiene@klaipedos-r.lt.  

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

„The Flying Bulls“ šou perkeliamas į šeštadienį nuotrauka, foto

Dėl netinkamų skrydžiams sąlygų „The Flying Bulls“ pasirodymas yra perkeliamas iš penktadienio...

Daug metų domėjausi Karaliaus Vilhelmo kanalu, rinkdamas apie jį faktus, ne todėl,...

Karaliaus Vilhelmo kanalas (Klaipėdos kanalas) nuotrauka, foto

Jau vienuoliktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo „Darom“ banga. Prie šios gražios...

Valdininkų pamiršto Bachmano dvaro parką sutvarkė vietos gyventojai nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė vicemerės Rūtos Cirtautaitės iniciatyva organizuoja „Gražiausios šimtmečio sodybos“ konkursą!

Bus renkamos gražiausios šimtmečio sodybos nuotrauka, foto

Neatsargūs kasimo darbai be elektros paliko tūkstančius nuotrauka, foto

Klaipėda, "Sveiki, kas turit elektros? Klaipėdos senamiestis grįžo į viduramžius", - tokio ir...

Metalo apdirbimo įmonėje kilo gaisras nuotrauka, foto

Kriminalai, Antradienio popietę Klaipėdos padangę apniaukė tiršti dūmai. Paaiškėjo, kad kilo gaisras metalo...

Žudyti pasiruošusiai plungiškio gaujai – smūgis nuotrauka, foto

Kriminalai, Anksčiau tiktai žemaičius degtindarius reketavęs plungiškis Vytautas Razmas įsibėgėjo: jis subūrė gaują,...

Atviras laiškas Klaipėdos futbolo bendruomenei nuotrauka, foto

Nuomonės, Sveiki gerbiami futbolo klubų atstovai, treneriai, žaidėjai, visi prijaučiantys futbolui, visi, kuriems...

Kriminalai, Paskelbta prieš 41 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...