2019 m. balandžio 24 d. 11:15 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Klaipėdos krašto parduotuvėse - pavojingi žaislai

Klaipėdos krašto parduotuvėse - pavojingi žaislai nuotrauka, foto

© Violeta Budriuvienė

Klaipėdos krašto parduotuvėse aptikta vaikų sveikatai pavojingų žaislų. Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėja Vijoleta Budriuvienė Klaipėdos apskrities parduotuvėse atrinko 7 pavadinimų žaislus saugos bandymams ir šie žaislai neatitiko privalomųjų saugos reikalavimų – lėlėse ir lėlių rinkiniuose rastas didesnis nei leidžiamas pavojingos cheminės medžiagos – di-2-etilheksilftalato kiekis.

Ši medžiaga yra toksiška, mažųjų sveikatai ji kelia riziką ir cheminį pavojų. Kiti žaislai (žuvytė ant ratukų, mašinėlė, drambliukas ant ratukų, kiškis iš kieto plastiko) pavojingi, nes mechaninės savybės neatitiko privalomųjų saugos reikalavimų dėl aštrių briaunų, atvirų smaigalių, smulkių detalių ir kyla pavojus įsibrėžti, užspringti ir uždusti. Visi minėti žaislai pagaminti Kinijoje. Taip yra dėl to, kad šioje šalyje pagaminama 80 proc. visų pasaulio žaislų. Tad nenuostabu, kad kiniški žaislai dažniausiai neatitinka reikalavimų, todėl mažieji dėl menko patvarumo džiaugiasi trumpiau.

Nustačius, kad minėti žaislai pavojingi sveikatai, įmonėms buvo nurodyta pašalinti juos iš parduotuvių, įmonės įpareigotos informuoti apie žaislų pavojų gamintojus, platintojus ir pirkėjus.

Nuo praėjusių metų vidurio Lietuvoje įsigaliojo nauji įstatymai, reglamentuojantys atsakomybę už nesaugių žaislų patekimą į rinką. Anksčiau už tai buvo atsakingi importuotojai ir žaislų gamintojai, tačiau įsigaliojus naujiems teisės aktams už parduodamus kenksmingus žaislus turi atsakyti ir jų pardavėjai – prekybos centrai, kioskai, turgaus prekeiviai. Kad būtų lengviau nustatyti, kas atsakingas už pavojingo žaislo patekimą į prekybą, ant kiekvieno žaisliuko privalo būti nurodytas jo gamintojas ir importuotojas.

Gamintojas, importuotojas, platintojas turi užtikrinti žaislų saugą ir tiekti į rinką tik pavojaus nekeliančius žaislus, tačiau pažeidimų vis dar pasitaiko. Importuotojai, platintojai yra baudžiami už pavojingų žaislų patiekimą į Lietuvos rinką. Baudų dydis reglamentuojamas Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymu. Pirmą kartą patiekusiems į rinką nesaugių žaislų pardavėjams skiriama nuo 500 iki 5 tūkst. litų bauda, tačiau jeigu nevykdomas Inspekcijos nurodymas – pašalinti iš rinkos netinkamas prekes, baudos dydis gali išaugti nuo 5 tūkst. iki 20 tūkst. litų.

Patikrinti visų į Lietuvos rinką patenkančių žaislų Inspekcija neturi galimybių. Dažniausiai saugos bandymams atrenkami įtarimų sukėlę žaislai. Tėvams, perkant žaislus, vertėtų vengti aštriabriaunių arba daug smulkių detalių turinčių žaislų. Geresnis pasirinkimas- nedažyti, kokybiškai nušlifuoti medinukai.

Žymos: žaislai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga jau jaučia artėjančią sezono pradžią nuotrauka, foto

Rodosi, kad pavasaris vis drąsiau žengia į Lietuvą: visą savaitę džiuginęs saulėtais...

Dituvos turguje ketvirtus metus veikiančiame kioske, kuriame gausus pasirinkimas raugintų daržovių, pirkėjų...

Dituviškių raugintos daržovės – ne tik žiemą nuotrauka, foto

ekmadienį, kovo 31 d., Palangoje bus minima reikšminga sukaktis – Lietuvos narystės...

Palangoje – narystės NATO 15 metų minėjimas nuotrauka, foto

Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

Lietuvos kurortuose nakvynės kainos toliau kyla nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau kurį laiką burnojantys tautiečiai sako, kad atostogauti Turkijoje yra pigiau...

Palangiškio sukurti margučiai kelia susižavėjimą nuotrauka, foto

Žmonės, Velykų šventė neatsiejama nuo margučių. Kiaušiniai, kūrybingų žmonių rankomis papuošti įvairiausiomis spalvomis...

Sulaikė heroino platinimą kalėjime organizavusį vyrą nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

A.Verygos vaistų politika - pasityčiojimas iš žmonių nuotrauka, foto

Sveikata, Kiek dar reikės kalbėti iš televizijos ekranų, per radijo laidas, rašyti spaudoje,...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 16 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 21 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 53 min.

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...