2018 m. kovo 22 d. 15:49 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Klaipėdai rajono žemių atiduoti neketina

(2)

2017-10-13, 14:04

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Klaipėdai rajono žemių atiduoti neketina nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Šią savaitę šalies žiniasklaidą apskriejo žinia apie Klaipėdos savivaldybės užmojus prisijungti Klaipėdos rajono žemes. Šis prieštaringas klausimas buvo nagrinėjamas populiariausiuose dienraščiuose, žinių laidose. Apie kaimynų siekių priežastis, netiksliai viešumoje pateikiamą informaciją ir užsisipyrimą Klaipėdai neatiduoti nė pėdos Klaipėdos rajono žemių, jei to nepageidaus gyventojai, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriumi Sigitu Karbausku.

Kaimynų noras sau atsiriekti mūsų rajono žemes nebuvo maloni žinia?

Kadangi matyti, jog tokia iniciatyva kilo ne iš gyventojų, o dėl  nekilnojamojo turto vystytojų naudos siekio, labai rimtai šios informacijos negalima vertinti. Mano įsitikinimu, Klaipėdos rajono savivaldybės Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė, puikiai dirba savo darbą, gerų atsiliepimų nuolat girdžiu ir iš seniūnijos gyventojų. Vadinamame „auksiniame trikampyje“, apimančiame „Žaliąjį slėnį“, dalį „Pakrantės“ sodų bendrijos, Purmalių kaimą, Glaudėnus, dalį  Kalotės bei Tauralaukio, iš viso apie 275 ha žemės, oficialiai gyvena apie 500 Klaipėdos rajono gyventojų, mažiausiai antra tiek, spėjama, gyvena nedeklaravę gyvenamosios vietos mūsų rajone. Taigi, 112 žmonių pasirašytas raštas, kurį inicijavo nekilnojamo turto vystytojai Žaliajame slėnyje – dar nėra signalas, kad esą savivalda nesirūpina priemiestyje gyvenančių gyventojų poreikiais, todėl jie panoro prisijungti prie miesto.

Savivaldybė taip pat daug investuoja į sparčiai besiplečiančios seniūnijos infrastruktūrą. Gruodžio viduryje bus baigtas pastatyti 75 vietų darželiui skirtas priestatas prie Slengių daugiafunkcio centro, esame išnuomoję privačias patalpas darželio grupėms Ginduliuose, paruoštas investicinis projektas seniūnijoje statyti apie 5 milijonų eurų vertės pastatą ugdymui, kultūrai ir sportui. Šiam projektui ieškome privataus investuotojo, tikėtina, kad tai bus abipusiai naudingas pirmasis savivaldos projektas įvykdytas viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo keliu.

Manote, kad iniciatyva kilo ne dėl gyventojų, o dėl nekilonojamojo turto vystytojų noro parduoti brangiau?

Gaila, kad kai kada verslininkai elgiasi negarbingai. Jie juk žinojo, kad investuoja į Klaipėdos rajono žemes. Mūsų Savivaldybės specialistai atliko didžiulį darbą, kad jie sklandžiai ir laiku gautų leidimus, „priduotų“ statinius. Šalia plyti didžiuliai krūmais ir žole apžėlę uostamiesčiui priklausantys žemės sklypai, kodėl kvartalai nebuvo ten statomi? Suprantama, kad Klaipėdos miestas nori susigrąžinti gyventojus, išsikėlusius į rajoną, tačiau dabar, pridengiant Klaipėdos miesto neveiklumą, tai bandoma daryti naudojantis mūsų specialistų darbu.

Vystytojai galėtų elgtis ir garbingiau. Jie juk puikiai žino, kad Klaipėdos rajone vystyti naujų kvartalų statybą daug paprasčiau, užtrunka mažiau laiko, leidimai suteikiami operatyviai. Dabar, kai jau viskas padaryta, galima ir prie uostamiesčio jungtis? Nepaisant to, kad žmonėms ženkliai padidės ir žemės mokestis ir paprasčiausios įmokos už automobilio draudimą?

Klaipėdos rajono savivaldybė tikrai daug investuoja, kad patenkintų Sendvario seniūnijos gyventojų poreikius ir lūkesčius. Žinoma, kai kuriems pokyčiams reikia ir laiko, ir lėšų, tačiau blaiviai vertinantys gyventojai mato, kad kuriame realius pokyčius, o ne vien maitiname pažadais. Tuo tarpu prieš 21 metus prie Klaipėdos buvo prijungta Tauralaukio teritorija ir čia gyvenantys miestiečiai skundžiasi neprižiūrimais žaliaisiais plotais, apleistais keliais ir šaligatviais.

Žiniasklaidoje pasigirdo priekaištų ir dėl nepakankamo dėmesio priemiestyje gyvenančių rajono mokinių ugdymui

Noriu paneigti mitą, kad būtina registruoti gyvenamąją vietą Klaipėdos mieste, kad būtų galima vaikus leisti į ugdymo įstaigas uostamiestyje ar kad Klaipėdos miestui mūsų mokinių ugdymas kainuoja labai daug. Nebūtina vaikų vežti ir į ugdymo įstaigas Gargžduose. Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybės yra pasirašiusios ūkio išlaidų kompensavimo sutartis  už Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje gyvenančių ir gyvenamąją vietą deklaravusių vaikų ugdymą miesto ikimokyklinėse ir bendrojo ugdymo mokyklose. Praėjusiais mokslo metais Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose pagal rajono Savivaldybės išduotus siuntimus mokėsi 38 mokiniai. Mes kompensuojame už kiekvieną mokinį 30,40 eurų mėnesinį mokestį ūkio išlaidoms padengti. Šiais mokslo metais Savivaldybė mokės ūkio išlaidas už 54 mokinius. Miesto švietimo įstaigose pagal ikimokyklinio ir  priešmokyklinio ugdymo programas su Savivaldybės siuntimais nuo rugsėjo ugdomi 72 vaikai. Už kiekvieną jų lankytą dieną Klaipėdos miestui mokama po 5,3 euro.  Iš viso nuo šių metų pradžios iki rugsėjo 30 dienos atsiskaitymas už vaikų ugdymą Klaipėdos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigose, įskaitant ir privačius darželius, Klaipėdos rajono savivaldybei atsiėjo 102010 eurų.

Taip pat mūsų rajono savivaldybė, spręsdama vietų trūkumą ikimokyklinėse įstaigose, ypač Sendvario seniūnijos gyventojų vaikams,  išduoda siuntimus į privačias ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir kompensuoja 100 eurų mėnesinį mokestį jei įstaiga vykdo veiklą ne Klaipėdos rajono teritorijoje ir 150 eurų – jei rajono teritorijoje. Nuo rugsėjo tokias įstaigas lanko 62 rajono gyventojų vaikai, iš jų - 33 Klaipėdos mieste įsikūrusias  privačias įstaigas.

Žinoma, dar ne viskas yra sutvarkyta. Mūsų laukia nemažai darbų: reikia tvarkyti kelius, lietaus nuotekų tinklus, pastatus, mokyklas... Nors jau daug darbų atlikta, tačiau dar daugiau jų reikia padaryti. Deja, visko per trumpą laiką nesutvarkysi. Tačiau mes neužmerkiame akių prieš rajono problemas – mes jas matome ir sprendžiame bei visada kviečiame rajono gyventojus kartu kurti dar geresnę rajono ateitį. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gyventojas

2017-10-20   21:57

IP: 78.57.224.36

Priestatas gal tuneliu bus sujungtas su mokykla kad priestatu vadinat?

Absurdiškumas

2017-10-13   16:00

IP: 86.100.10.184

Baikit svaigt. Jūsų darbai prilygsta vėžlio žingsniams. Pažadais tik ir maitinat...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Socialiniai globėjai leidžia vaikams pajusti gyvenimo šeimoje džiaugsmą nuotrauka, foto

Dar praėjusių metų gegužę Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo patvirtintas Tėvų globos netekusių...

Pakilus vandens lygiui kelyje Šilutė-Rusnė, uždraustas automobilių eismas apsemtoje atkarpoje.

Kelias Šilutė-Rusnė ir vėl nepravažiuojamas nuotrauka, foto

Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks...

Atgims Kunigiškių stovykla nuotrauka, foto

„Ir mokykloje, ir studijuodamas slydau lengvai“ nuotrauka, foto

Žmonės, Baleto šokėjas Aurelijus Liškauskas juokauja dar mokyklos laikais supratęs, kad reikia dalintis:...

„Neptūno” treniruotėje - svečiai iš užsienio nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkų treniruotėje lankėsi ir su žaidėjo profesija artimiau susipažinti panoro...

Baltijos uostai nepraranda populiarumo nuotrauka, foto

Jūra, Šiemet pirmą kartą Klaipėdos uosto istorijoje bus toks ilgas kruizinių laivų sezonas....

Bibliotekai - Imanuelio Kanto vardas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto viešoji biblioteka nori pasivadinti Imanuelio Kanto vardu ir kelia sau...

Žmonės, Paskelbta prieš 48 min.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...