2016 m. gegužės 31 d. 13:01 val., antradienis

ve.lt  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kiemų apmokestinimo datos nenukėlė

(papildyta) (27)

Kiemų apmokestinimo datos nenukėlė nuotrauka, foto

GAILESTINGUMAS. Miestiečių valios reiškėjų vardu prisidengę politikai suteikė pusiau malonę ir žada pirmuosius tris ateinančių metų mėnesius nebausti centrinės uostamiesčio dalies kiemuose palikusių ir nesusimokėjusių vairuotojų.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Nuosprendį paskelbė, tačiau jo įvykdymą atidėjo. Taip galima būtų apibūdinti Klaipėdos valdžios sprendimą apmokestinti centrinėje miesto dalyje esančių daugiabučių kiemuose statomus automobilius.

Nors buvo daug kalbėta, kad šio drakoniško sprendimo galiojimą politikai atidės iki kitų metų liepos 1-osios, tačiau to neįvyko. Tad nuo sausio 1 d. net ir kiemuose palikę automobilius privalėsime mokėti nustatyto dydžio rinkliavą. Tačiau miestiečių valios reiškėjų vardu prisidengę politikai suteikė pusiau malonę ir žada pirmuosius tris kitų metų mėnesius būti gailestingiems.

"Sausio 1-ąją Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai su kalavijais prie "parkomatų" tikrai nestovės ir rinkliavos nesumokėjusiems vairuotojams galvų nekapos", - įsiaudrinusius kolegas ramino Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos meras.

Miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė aiškino, kad tokiu būdu bus suteikta galimybė klaipėdiečiams priprasti prie naujosios tvarkos.

"Išplėtus rinkliavos mokėjimo bazę pirmąjį ketvirtį bus, sakyčiau, pereinamasis laikotarpis. Tuo mes tik dar kartą norime įrodyti, kad neturime tikslo surinkti kuo daugiau pinigų. Juolab kad Taryba patvirtino ir savo sprendimo pakeitimą, kuriuo centre biurus turintiems verslininkams suteikiama tokia pati teisė, kaip ir gyventojams, už pirmąjį automobilį mokėti po 5 litus", - aiškino J. Simonavičiūtė.

Tuo siekta suvienodinti sąlygas statyti automobilius gyventojams, turintiems ar nuomojantiems gyvenamąsias patalpas, ir juridiniams asmenims, turintiems turto apmokestinamose zonose.

Siūlo lengvatų

Nebesitikėdami atšaukti ar kaip nors pakeisti sprendimo dėl kiemuose statomų automobilių apmokestinimo kai kurie politikai pažėrė pasiūlymų dėl įvairių lengvatų ir išimčių.

Liberalų ir centro sąjungai priklausantis Benediktas Petrauskas siūlė supaprastinti metinių stovėjimo leidimų išdavimo tvarką ir atsisakyti, jo teigimu, perteklinio reikalavimo pateikti ir vairuotojo pažymėjimą.

"Manyčiau, to nereikėtų. Kiekvienas žmogus turi teisę gauti leidimą, jei jis gyvena centre, nors ir negali vairuoti automobilio", - siūlė B. Petrauskas.

Jo partijos kolega Saulius Budinas siūlė suteikti lengvatas Seimo ir miesto savivaldybės Tarybos nariams, Klaipėdos regiono savivaldybių asociacijos nariams, žiniasklaidos priemonių tarnybiniams automobiliams.

Taryba, pagal gautus pasiūlymus, nusprendė įpareigoti valdininkus iki kitų metų balandžio 1 d. parengti papildomą asmenų grupių sąrašą, kurie mokėtų mažiau arba rinkliavos visai nemokėtų.

Sugalvojo alternatyvą

Be to, norėdami sušvelninti centre dirbančių įmonių ir įstaigų darbuotojų rūstybę, valdininkai siūlo, jų teigimu, alternatyvą. Nuo 2013 d. sausio 1-osios Klaipėdoje pradės kursuoti mažos talpos autobusas lengvųjų automobilių vairuotojams skirtu maršrutu "Sausio 15-osios gatvė - Geležinkelio stotis - Sausio 15-osios gatvė". Maršrutas žiedu juosia mokamo automobilių statymo zonas miesto centre.

"Savo automobiliu atvažiavęs iki maršruto pabaigos vairuotojas galės nemokamai pasistatyti automobilį ir centre esančias įstaigas pasiekti 13-ojo maršruto autobusėliu. Tokie autobusai važinėja daugelyje Europos miestų. Jie sprendžia iš karto keletą problemų: "parkavimo", transporto kamščių, miesto centro ekologijos. Jis reikalingas kaip svarbi lengvųjų automobilių eismo reguliavimo sistemos dalis", - aiškino Gintaras Neniškis, viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius.

Daugiabučių namų kiemuose pastatytiems automobiliams galios toks pat valandos tarifas, kaip ir gatvėse: raudonojoje zonoje - 3 Lt už valandą, geltonojoje zonoje - 2 Lt. Tiesa, daugiabučių gyventojai ir būstų nuomininkai, turintys raštiškas nuomos sutartis, turės teisę vieną automobilį po langais laikyti tik už 5 Lt mokestį per metus, o leidimą antrajam galės įsigyti už 250 Lt. Komerciniai metiniai leidimai geltonojoje zonoje kainuos 1 000 Lt, o raudonojoje - 2 000 Lt.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Citata

2013-01-15   14:21

IP: 195.243.151.138

iš Liberalų internetinio puslapio: „Norisi pasidžiaugti tuo, kad nebuvo nė vienos nuomonės, jog rinkliavą apskritai reikia panaikinti. Priešingai, net buvo tokių pasiūlymų, kad reikėtų daugiabučių namų kiemus apmokestinti ne tik senamiestyje ir miesto centre, bet ir kitose Klaipėdos vietose. Vadinasi, rinkliava už automobilių stovėjimą pasiteisino“, – tvirtino A.Šulcas.
liberalai.lt/lt/politikas/sulcas/nauji enos/del-rinkliavos-uz-automobiliu-stov ejima-skirtingos-nuomones-2055

Diskriminacija!

2013-01-04   14:00

IP: 195.243.151.138

Gyvenu geltonojoje zonoje. Šeima turi dvi mašinas, nes kitaip tiesiog negalėtume dirbti. Dabar už antrąją turėsiu mokėti 250 Lt per metus. Kodėl? Kodėl, pvz., pietinės miesto dalies gyventojas to mokesčio nemokės? Ar tai ne diskriminacija pagal gyvenająją vietą? Juk dabar išeina, kad tokiems kaip aš įvedamas turto mokestis. Negirdėjau, kad seimas būtų tokį mokestį įtvirtinęs įstatymu. Įdomu, kaip tą pakomentuotų juristas? Ar neteks savivaldybei to mokesčio kada nors grąžinti, kaip buvo grąžinamos neteisėtai "nupjautos" pensijos! Kaip ten bebūtų, IŠ LIBERALŲ TO NESITIKĖJAU. Tikrai prisiminsiu šitą akibrokštą per sekančius rinkimus!

kriu

2012-12-23   00:36

IP: 78.61.247.242

geras video . ponus valdyninkus i ju paciu "š" snukuciais pamirkit. ar turi teise tokie veikejai savyvaldibeje sedeti ir dar mokinti mestecius tvarkos, veidmainiai suknisti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palangos kempingas laukia trumpalaikio nuomininko nuotrauka, foto

Palangos kempingui Nemirsetoje skelbiamas trumpalaikės nuomos konkursas – laimėtojas, kempingą valdysiantis iki...

Palangoje 2019 metais vyks prestižinis pučiamųjų muzikos renginys – Europos varinių pučiamųjų...

2019 metais Palangoje vyks prestižinis pučiamųjų čempionatas nuotrauka, foto

Balandžio 23-24 dienomis Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 301...

Klaipėdos pėstininkų kuopa blogo oro nepabūgo nuotrauka, foto

Likus pusmečiui iki naujojo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų klaipėdiečius politiniu virusu siekia...

Politikos žvaigždžių debatuose laukiama Vakarų Lietuvos suklestėjimo receptų nuotrauka, foto

Nuteisti pasikėsinusieji į Zaleckių sveikatą nuotrauka, foto

Kriminalai, Garsiai nuskambėjusi pasikėsinimo į buvusio valdininko Irenijaus Zaleckio ir jo buvusios sutuoktinės...

Vagys pasiėmė ir seifo duris nuotrauka, foto

Kriminalai, Pirmadienį Klaipėdoje apvogta įmonė.

Nuo apiplėšimo išgelbėjo pavojaus mygtukas nuotrauka, foto

Kriminalai, Pirmadienį Klaipėdoje mėginta apiplėšti parduotuvę.

Savaitgalį keisis autobusų maršrutai nuotrauka, foto

Klaipėda, Birželio 3 ir 4 dienomis vyksiančio „XXII tarptautinio Klaipėdos pilies džiazo festivalio“...

Kriminalai, Paskelbta prieš 26 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 56 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Naudinga informacija

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...