2019 m. kovo 27 d. 04:12 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Karklėje aptarta parengta raidos galimybių studija

(1)

2017-12-01, 09:09

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Ernesta Strakšytė

Karklėje aptarta parengta raidos galimybių studija nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Lapkričio 29 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė kartu su Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaite vyko į Karklę, kur dalyvavo konferencijoje „Karklės ir Olando Kepurės teritorijų ateities vizija. Vietos bendruomenės matymas“.

Karklės bendruomenės iniciatyva, talkinant architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondui, palaikant Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai bei Pajūrio regioninio parko direkcijai, buvo parengta Karklės kaimo ir Olando Kepurės kraštovaizdžio draustinio teritorijų raidos galimybių studija, pasiūlytos galimos šios teritorijos tvarkymo idėjos. Konferencijoje buvo aptarti bendruomenės indėlio į saugomos teritorijos tvarkymo klausimai bei parengto darbo rezultatai.

Karklės bendruomenės narių organizuotas renginys prasidėjo ekskursija Olando Kepurės kraštovaizdžio draustinio takais. Po ekskursijos Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės sveikinimo žodžiu buvo atidaryta konferencija, kurioje net dviem pranešimų sesijomis buvo gvildenami svarbūs teritorijų saugojimo, Karklės ateities vizijos klausimai.

Pirmoje pranešimų sesijoje pranešimą „Žalioji ir Mėlynoji ekonomikos – priemonė vystyti pajūrio teritorijas“ skaitė Klaipėdos universiteto prof. dr. Ramūnas Povilanskas. Apie kultūros paveldo išsaugojimą ir vietos bendruomenės interesą kalbėjo Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas. Medinės architektūros saugojimo ypatumus pristatė menotyros daktarė Rasa Bertašiūtė.

Antroje pranešimų sesijoje Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė dalinosi gerąja praktika saugomose teritorijose saugant ir puoselėjant aplinką. Klaipėdos universiteto lektorius Edgaras Vaškaitis pasakojo apie iššūkius ir galimybes vietos bendruomenei ir verslui saugomose teritorijose. Klaipėdos rajono savivaldybės turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė skaitė pranešimą „Karklės atlasas Klaipėdos rajono savivaldybės turizmo išteklių kontekste“. Architektė Gerda Antanaitytė supažindino su Karklės atlasu, Karklės kaimo ir Olando Kepurės raidos galimybių studija.

Po pranešimų konferencijos dalyvių diskusiją, kaip ir visą renginį, moderavo Karklės bendruomenės pirmininkas Arvydas Urbis. Renginio dalyviai diskutavo apie Karklę kaip kurortinę teritoriją, aptarė bendruomenės lūkesčius, verslo galimybes, norą išsaugoti išskirtinę gamtą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Oi

2017-12-02   00:18

IP: 84.118.82.149

Koks talpus ir daug pasakantis straipsnio pavadinimas.Net smalsu pasidarė ir perskaičiau. Bet pasirodo vel pilstymas is tuščio į kiaurą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

Kvietinių kaimo bendruomenė jau dvejus metus varsto įvairiausių institucijų duris dėl kaime...

Kvietiniškiai dėl šaudyklos – lyg užburtame rate nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

Parengta Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupės 2016-2022 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimo už 2018 m. ataskaita nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė (toliau - Klaipėdos...

Klaipėdos šokėjų pergalės Latvijoje ir Lietuvoje nuotrauka, foto

Sportas, Šiuolaikinių šokių ir sporto bendruomenės Klaipėdoje Saidos šokio namai nariai skynė pergales...

Klaipėdos BTC tenisininkai - geriausi nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos teniso arenoje vyko "Kredito garanto" taurės Vakarų Lietuvos ir Kaliningrado klubų...

Iš Baltijos šalių čempionato - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Estijos mieste Tartu vyko Baltijos šalių plaukimo čempionatas, kuriame savo jėgas su...

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...