2019 m. vasario 18 d. 22:39 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Ką gero padarė valdžia? (15)

(15)

Šiandien siūlome susipažinti, kokius gerus darbus miesto bendruomenei įpusėjus kadencijai nuveikė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Algirdas Grublys, priklausantis Lietuvos liberalų sąjūdžiui.

Esu Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas. Per metus sukviečiau 31 posėdį ir 2 pasitarimus. Jų metu, kartu su miesto meru Vytautu Grubliausku, analizavome Tarybos sprendimų projektus, bei diskutavome aktualiais savivaldybės problemų sprendimo klausimais: biudžeto pajamų didinimo, rinkliavų optimizavimo, mokesčių surinkimo, teritorijų planavimo, SGD terminalo statybų, uosto ir miesto santykių, miesto strateginio plano ruošimo, seniūnaičių veiklos organizavimo.

Nuolat dalyvavau koalicijos pasitarimuose ir pirmadienio administracijos pasitarimuose pas miesto merą. Svarstant aktualius miestui klausimus stebėjau savivaldybės tarybos kolegijos pasitarimus.

Dirbau Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitete. Buvau iniciatyvus aplinkosaugos srityje, ypač sprendžiant miesto oro ir aplinkos taršos mažinimo problemas. Tiek posėdžiuose, tiek raštais reikalavau, kad statant SDG terminalą būtų skirtos lėšos ir įrengta nauja taršos matavimo stotis. Nuolat pasisakiau dėl Danės upės gamtinės aplinkos ir vandens kokybės gerinimo. Reikalavau, kad būtų plečiamas apleistų ir neprižiūrimų pastatų, kuriems privalu taikyti didesnius mokesčius ir skirti baudas, sąrašas.

Aktyviai dalyvavau Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto darbe. Komiteto veikos rezultatas: per šiuos metus pagerėjusi miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos darbo kokybė.

Esu Korupcijos prevencijos ir kontrolės komiteto pirmininkas. Pripažinsiu, kad komiteto darbas nebuvo aktyvus. Šiek tiek stabdė per anksti įsibėgėjusi Seimo rinkimų kampanijai. Korupcijos tematika šioje kampanijoje buvo labai jautri ir nesinorėjo, kad komiteto posėdžiai taptų „pigia tribūna“. Nuolat studijavau savivaldybės administracijos ruošiamus dokumentų projektus, teikiau pastabas. Stengiausi, kad būtų paskirtas asmuo už korupcijos prevencijos vykdymą savivaldybės administracijoje. Tai pavyko.

Dalyvavau STT surengtuose mokymuose Vilniuje ir seminare Klaipėdoje. Dalyvaujant STT pareigūnams, surengtas posėdis–susitikimas su Seimo narių grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininke Agne Bilotaite.

Dalyvauju Savivaldybės tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų komisijos darbe. Kartu su komisijos pirmininku Valerijonu Bernotu dėjome nemažai pastangų, kad nuo 2012 m. atsirastų realus žuvies turgus Danės krantinėje. Vasarą minimali prekyba jau vyko. Skyriau dėmesį Klaipėdos žuvininkystės vietinės veiklos grupės darbo skaidrumui užtikrinti.

Skiriau daug dėmesio ir energijos miesto bendruomenės veiklos aktyvinimui:

Ištisus metus dalyvau įvairiose diskusijose, svarstymuose ir pasitarimuose bei ruošiant dokumentus dėl Klaipėdos miesto kūno kultūros ir sporto sistemos reformos metmenų įgyvendinimo.

Akyviai dirbau grupėje dėl Klaipėdos miesto 760 metų istorinės sukakties paminėjimo. Dirbant komandoje pavyko įgyvendinti 3 gerus projektus.

Siekiant atgaivinti senamiestį pirma kartą surengėme LR orientavimosi sporto čempionato varžybas su startu ir finišu Teatro aikštėje ir trasomis senamiesčio gatvelėse. Kartu vyko renginys jaunimui „Pažink senamiestį bėgiodamas. Varžybose dalyvavo 650 šalies ir užsienio sportininkų .Buvau šių renginių organizacinio komiteto narys ir vyr. teisėjas.

Dirbau organizacinėje grupėje ruošiant Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-mečio paminėjimo renginius. Naktinio žygio trasos ir teatralizuota karybos istorijos klubų inscenizacija „Prefektūros šturmas“ Teatro aikštėje turėjo įsiminti daugeliui.

Informacija

“Vakarų ekspresas“ paskelbė A. Šulco, N. Istominos, V. Grubliausko, V. Bernoto, Z. Šličytės, S. Budino, N. Čapo, A. Razbadausko, V. Čepo, A. Banionienės, A. Vaišvilos, V. Vareikio, L. Petraitienės ir A. Grublio išpažintis. M. Žilys ir R. Taraškevčius į „Vakarų ekspreso“ prašymą pažvelgė formaliai ir savo 2012 m. darbų ataskaitą pažadėjo paskelbti tik balandžio mėnesį, esą to reikalauja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos reglamentas. Lina Skrupskelienė ir Julija Pliutienė prisipažino dirbančios vos du mėnesius, todėl neturinčios kuo pasigirti. O Ivanas Romanovas atsakė, kad apie tarybos narių darbus turi spręsti rinkėjai (o skaitytojai – ne rinkėjai?). Primename, kad Taryboje yra 31 narys. Likusieji 10 nepateikė jokio atsakymo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

jo

2013-03-13   08:13

IP: 213.164.102.7

liberastiškos kiaulės akys

Vidas

2013-03-12   22:54

IP: 78.61.204.14

Šis niekdarys neturi niekuo kitu pasigirti tik tokiais vėjais kaip sporto renginiai ar pan.O ką pas mus korupcijos nėra?Viskas gražu, pūkuota?Giruliuose dedasi velniai žino kas...Niekas netirta, niekas tyrimui neperduota.Jūs -tuščia vieta, visiškas nulis ir esate nevertas užimti antikorupcijos komiteto pirmininko vietą.

tarybos nariui

2013-03-12   19:21

IP: 86.100.107.136

Naktinio žygio trasos ir teatralizuota karybos istorijos klubų inscenizacija „Prefektūros šturmas“. Orientavimosi varžybos senamiestyje. Tikrai vertingi, nauji, įsimintini, simpatiški renginiai. Gražu būtų, jei turėtų tęsinį.

Bet tai daugiau visuomeninko ir aktyvaus miestiečio darbai, savivaldybės kultūros skyriaus, ar VšĮ "Miesto šventės" blogo darbo pavyzdys. Tarybos nariai neturi pareigos dirbti praktinius darbus. Jų darbas "teisingai" balsuojant priimti "naudingus" miestui sprendimus.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

ES rengia naujas sankcijas Rusijai nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Europos Sąjunga naujomis sankcijomis reaguos į paaštrėjusį Ukrainos konfliktą. ES užsienio...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Dėl potvynio Rusnės kelyje - ekstremalioji situacija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajono savivaldybė pirmadienį dėl potvynio paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 17 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...