2019 m. vasario 18 d. 15:59 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Juodkrantės planuose – naujas jachtų uostas

(2)

Juodkrantės planuose – naujas jachtų uostas nuotrauka, foto

Dabar Juodkrantėje yra tik laivams skirta prieplauka, greta jos ir norima statyti uostą.

© Deniso NIKITENKOS nuotr.

Po ne vienų biurokratinių procedūrų derinimo metų Neringos savivaldybė pradėjo rengti naujo jachtų, pramoginių laivų uosto Juodkrantėje techninio projekto sąlygas.

Dabar šiame jaukiame kurortiniame kampelyje yra tik ankšta prieplauka. Naujame uoste galėtų švartuotis apie 60 laivų. „Po ilgų derybų, derinimo su paveldosaugininkais, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija pavyko patvirtinti uosto detalųjį planą.

Kitąmet tikimės turėti ir techninį projektą, gauti statybos leidimą. Deja, pasinaudoti Europos Sąjungos fondų lėšomis tokiam objektui statyti negalėsime, todėl bus kreipiamasi į Vyriausybę. Uostas būtų statomas už valstybės arba valstybės ir savivaldybės lėšas“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Neringos meras Darius Jasaitis.

Pamario turizmo sektoriaus atstovai, buriuotojai tvirtino, kad toks objektas nerijoje būtų itin naudingas ir suteiktų naują postūmį sparčiai populiarėjančiai laivybai Kuršių mariose.

Darius Jasaitis: „Būtina kurti laivų švartavimosi infrastruktūrą, nes laivyba mariose patiria tikrą renesansą, žmonės itin noriai keliauja laivais.“

Valstybės lėšomis

Priešais Liudviko Rėzos kultūros centrą planuojamas statyti uostas bus skirtas jachtoms, pramoginiams laivams, kateriams, o išorinėje uostelio pusėje galėtų švartuotis didesni laivai.

„Šiuo metu derinamos techninio projekto sąlygos, reikalavimai. Sunku pasakyti, kiek kainuotų naujo uosto statyba. Preliminarūs skaičiavimai atlikti seniai, 2008 metais, tuomet įvardyta per 10 mln. eurų suma. Dabartinės kainos gali būti gerokai didesnės. Pirmiausia norime atlikti namų darbus, parengti visus dokumentus, o vėliau pradėsime žygius ieškodami finansavimo. Šiuo atveju būtų prašoma valstybės investicijų“, – dėstė D. Jasaitis.

Statant uostą atsirastų molas, saugantis jį nuo bangų, vėjo. Pagrindiniame jachtų uosto pastate galėtų įsikurti jachtklubas, kapitonatas, būtų įrengtos nedidelės jachtų priežiūros patalpos, kavinė. Elingų jachtoms žiemą laikyti nenumatyta.

Pastatas turėtų išsiskirti medinėmis terasomis, primenančiomis kopas. Jos būtų naudojamos kaip poilsio erdvės – ant terasų būtų galima užlipti, sėdėti, degintis. Vakarais jos būtų apšviečiamos.

„Jei gautume finansavimą, statybos darbų konkursą būtų galima skelbti jau 2019-aisiais. Juodkrantei toks uostas labai reikalingas, nes jis dar labiau paskatintų į Kuršių neriją atvykti alternatyviais keliavimo būdais, ne mašinomis. Dabartinėje prieplaukoje nepatogu švartuotis, nes laivai daužosi į betoninę krantinę, jų labai mažai telpa. Įrengus apie 60 pramoginių laivelių, jachtų uostą, ekonominę naudą pajustų ir juodkrantiškiai“, – pasakojo Neringos vadovas.

Anot jo, uosto statyba turėtų būti suinteresuota ir pati valstybė, nes Kuršių marių vandens kelias yra strategiškai svarbus. „Jei yra asfaltuoti keliai, gatvės, natūralu įrengti ir mašinų stovėjimo, parkavimo vietas. Taip ir vandens kelio atveju: būtina kurti laivų švartavimosi infrastruktūrą. Matome, kad laivyba mariose patiria tikrą renesansą, žmonės itin noriai keliauja laivais“, – teigė D. Jasaitis.

Darius Jasaitis: "Būtina kurti laivų švartavimosi infrastruktūrą, nes laivyba mariose patiria tikrą renesansą, žmonės itin noriai keliauja laivais.” / Neringos savivaldybės nuotrauka

Darius Jasaitis: "Būtina kurti laivų švartavimosi infrastruktūrą, nes laivyba mariose patiria tikrą renesansą, žmonės itin noriai keliauja laivais.” / Neringos savivaldybės nuotrauka

Poreikis – didžiulis

Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis „Lietuvos žinioms“ patvirtino, kad per dešimtmetį jachtų, pramoginių laivų skaičius Lietuvoje padvigubėjo. „Tačiau tragiškai trūksta uostelių. Klaipėda, Nida – perpildytos. Žinau ne vieną atvejį, kai žmonės norėtų įsigyti katerį, jachtą, tačiau to nedaro žinodami, kad nebus kur švartuotis, laikyti savo plaukiojančių transporto priemonių. Dar vienas uostas Kuršių nerijoje būtų labai naudingas“, – teigė jis.

Apie vis didėjantį turizmo potencialą Kuršių mariose kalbėjo ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė. „Akivaizdus to pavyzdys yra vasarą tarp Drevernos ir Juodkrantės pradėjęs kursuoti pramoginis laivas. Jis plukdydavo žmones tris kartus per savaitę, triskart per dieną. Populiarumas pranoko visus lūkesčius. Neretai išplaukus maršrutiniam laivui, jam iš paskos plaukdavo dar kokie 3–4 privatūs laivai, pilni žmonių. Esame atlikę vandens turizmo mariose analizę – potencialas auga kaip ant mielių. Žmonėms labai įdomu ir patogu nuplaukti į Juodkrantę, pasivaikščioti po kurortą, nueiti prie jūros, o vakare grįžti į Dreverną“, – pasakojo ji. Laivas iš Drevernos į Juodkrantę plukdys ir kitais metais.

Anot turizmo specialistės, naujas uostas Juodkrantėje dar paskatintų vandens turizmo plėtrą.

Jachtų uosto pastatas turėtų išsiskirti medinėmis terasomis, primenančiomis kopas. / Projekto rengėjų vizualizacija

Jachtų uosto pastatas turėtų išsiskirti medinėmis terasomis, primenančiomis kopas. / Projekto rengėjų vizualizacija.

Tą patį tvirtino Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro vadovė Edita Lubickaitė. „Gyvename tarp vandenų, todėl bet kokia nauja vandens turizmui skirta infrastruktūra yra labai laukiama. Juk ne vienus metus akcentuojame, kad Kuršių neriją reikia išlaisvinti nuo mašinų, nes trūksta parkavimo vietų ir oras teršiamas. Žmonės tai suvokia ir vis dažniau renkasi vandens keliones į mūsų kurortus. Naujas uostas Juodkrantėje šias galimybes tik išplėstų. Kartu didesnio turistų srauto sulauktų ir pati gyvenvietė“, – aiškino ji.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Noja

2017-12-22   13:12

IP: 85.206.11.129

Saunuoliai, 10 balu! Merui pagarba!

Lietuvininkas

2017-12-22   07:56

IP: 83.180.240.230

Ei turtuoliai, kuriate sau "Roju" zemeje uz vargšų pinigus............Namus griauna, o jachtas ir laivus tegul ant tralo veziojasi.Ten yra UNESCO saugoma teritorija. Gal Jasaitis gavo "parama", kad taip stengiasi prastumti tą projektą ? ..........

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Prezidento rinkimai: išniro dar vienas kandidatas nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį registravosi Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu. Pirmadienis...

Gripas palengva atsitraukia nuotrauka, foto

Sveikata, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių...

„RTR Planeta“ retransliacija sustabdyta pagrįstai nuotrauka, foto

TV ir radijas, Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą Rusijos televizijos programų transliuotojų bei...

10 svarbiausių atsakymų apie pensijų kaupimą nuotrauka, foto

Lietuva, 10 svarbiausių atsakymų apie pensijų kaupimą

Lietuva, Paskelbta prieš 47 min.

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

TV ir radijas, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...