2020 m. gegužės 31 d. 13:13 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

J. Pirožnikas: „Ši vasara bus kitokia, mums padės dronai“

2020-05-22, 18:14

Jurgita Andriejauskaitė, 15min

J. Pirožnikas: „Ši vasara bus kitokia, mums padės dronai“ nuotrauka, foto

Jonas Pirožnikas.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Palangos gelbėtojai pamažu ruošiasi aktyviam sezonui. Centrinėje gelbėjimo stotyje darbą jau pradėjo pirmieji darbuotojai. Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas sako, jog šiemet dėl koronaviruso grėsmės į pagalbą bus dažniau pasitelkiami dronai. Jų gelbėtojai turi vieną, tačiau laukia dar dviejų.

J.Pirožnikas sako, jog pirmieji gelbėtojai gegužės 15 dieną jau pradėjo darbuotis Centrinėje kurorto gelbėjimo stotyje. Vyksta švaros, pasiruošimo, dezinfekavimo ir kiti ūkio darbai. Sezonui paruoštos apsaugos priemonės.

Jis prognozuoja, jog sezonas bus kupinas iššūkių, tiek dėl viruso, kuris nors ir slūgsta, tačiau niekur nedingo, grėsmės, tiek dėl paplūdimyje šiemet uždrausto prekiauti alkoholio. Manoma, jog poilsiautojai jo nevengs atsinešti paslėpto įvairioje taroje.

„Įsivaizduoju, turėsime didelį iššūkį, problemų bus krūva. Įsivaizduokime, mes gelbėjame poilsiautoją, nežinome, užsikrėtęs jis ar ne. Nebus gi laiko paklausti, ar buvo užsienyje ir panašiai. Žaibiškai ištraukiam, reanimuojam, atiduodam medikams. Jį išsiveža. Gelbėtojai, kurie dalyvavo operacijoje, turės būti izoliuojami, kol negausim atsakymo dėl nukentėjusio asmens. Kai bus pasakyta, jog jis neserga, gelbėtojai galės grįžti. Dėl šių priežasčių mums šiemet reikės apie 20 proc. daugiau personalo“, – sakė J.Pirožnikas.

Pernai Palangoje ir Šventojoje pasikeisdami dirbo apie 50 gelbėtojų. Šiemet jų gretos sieks apie 60. Daugiau nei pusė gelbėtojų mielai sugrįžta pakartotinai, turi patirties. Dirbti gelbėtojai atvyksta iš aplinkinių miestų, taip pat ir sostinės, Kauno. Nauji darbuotojai apmokomi ne tik gelbėjimo subtilybių, bet ir bendravimo su poilsiautojais.

Tiesa, šiemet vis dar esama nežinios, kaip visgi reikės komunikuoti su poilsiautojais. J. Pirožnikas sako, jog ypač naudingi bus dronai. Vienas jų dirbo ir pernai. Užsakyti ir laukiama dar dviejų. Vienas jų talkins gelbėtojams Šventojoje.

„Turime bepilotį droną, kuris skraidys su garsiakalbiu. Bus žmogus, kuris, tarkime, kelia triukšmą, arba pranešama, kad vartoja alkoholį – priskris dronas, praneš išeiti iš paplūdimio. Jei poilsiautojas nesureaguos, gelbėtojai atvažiuos kartu su policijos pareigūnais. Ir pernai turėjom, šiemet tikiuosi, kad dar daugiau naudosime. Dronas matuoja ir temperatūrą, tad esant poreikiui, kur vyksta pažeidimas, galėsime įvertinti ir tai“, – kalbėjo J.Pirožnikas.

Poilsiautojų gausos nesibaimina

Paklaustas, ar nesibaimina poilsiautojų antplūdžio, mat prognozuojama, jog tautiečiai dėl saugumo liks atostogauti Lietuvoje, J.Pirožnikas sako, jog skaičiai turėtų būti panašūs, įvertinant, jog ir pas mus neatvyks svečiai iš Rusijos, Baltarusijos, kitų šalių.

„Manau, kad skaičiai nepasikeis, gal tik kaimynai latviai atvažiuos“, – prognozavo J.Pirožnikas.

Nerimą labiau kelia alkoholio problema paplūdimiuose. Kadangi nuo šio sezono pajūrio kavinėse jo įsigyti nebus galima, J.Pirožnikas mano, kad alkoholio mėgėjai jo atsineš maišeliuose ar paslėptoje taroje.

„Bus iššūkis, kur galimai gali atsirasti nelegali prekyba. Be to, normalus, solidus žmogus, bokalą, du kavinėje išgeria ir gana, o čia dabar atsineš gal visą pakuotę gal ir su dvylika skardinių. Kiš į vandenį, vėsins, nenorės neštis atgal, tai ir vartos. Manau, kad gali pagausėti išgėrinėjimo pajūryje. Ir šiukšlių padaugės“, – kalbėjo J.Pirožnikas.

Reklama

Vadas pasakoja, jog ir anksčiau pasitaikydavo atsinešančių alkoholinius gėrimus, būta ir tokių, kurie pajūryje nevengia naminukės.

„Sako, kas čia tokio, kad išgeriu, juk nepavogiau. Sakau, suprantam, bet išgėrėt, nepaeinat, krentat. Yra kurie nesuvokia, mano, kad kaip savo kieme, taip ir paplūdimy viskas galima. Prevencinis darbas daug duoda, poilsiautojai praneša, pasako, jei vartojamas alkoholis, nemandagiai kalbama, mes privažiuojam, įspėjam. Žmogus atsiprašo, bet, būna, bando pakenkti. Tuomet kviečiame policiją“, – sakė J.Pirožnikas.

Paklaustas, ar jau yra besimaudančių jūroje, palangiškis sako, jog kas rytą apie 7 val. į bangas neria vietinė gyventoja. Jai nė motais, koks oras, sninga, ar lyja. Ją gelbėtojai pažįsta. Besigrūdinanti moteris visai prie kranto neria į bangas ir lekia atgalios.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

Mūsų pro­tėviai tikėję: jei per Ve­ly­kas ta­ve, grįžtantį iš baž­ny­čios, kas nors...

Daugiabutį užliejusius darbininkus nuo stogo nukrapštė policija nuotrauka, foto

Kai per karantiną vieni skundžiasi nežiną, ką veikti, kiti įgyvendina įvairias iniciatyvas...

Vydmantiškis Simas Končius laisvu laiku sumeistravo inkilų nuotrauka, foto

Policijos pareigūnai atiduos pagarbą tarnybos metu žuvusiam kolegai nuotrauka, foto

Kriminalai, Tarnybos metu nušautas Telšių apskr. vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių r. policijos komisariato...

Per reidą nubausti 8 keturračių ir motociklų vairuotojai nuotrauka, foto

Kriminalai, Per bendrą Valstybinių miškų urėdijos miškininkų, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir...

NVSC: nauji koronaviruso atvejai - iš Vilniaus ir Klaipėdos apskričių nuotrauka, foto

COVID-19, Iš šeštadienį nustatytų penkių naujų koronaviruso atvejų, trys yra susiję su ligos...

Savaitgalio laimikis: važiavo žvejoti lydekų, sugavo įspūdingą šamą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šeštadienį žvejoti lydekų išsiruošę klaipėdiečiai Karolis Kaupys ir Egidijus Gumuliauskas nesitikėjo, kad...

Kriminalai, Paskelbta prieš 13 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 28 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...