2020 m. gegužės 25 d. 05:10 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Iš Kretingos kapinių iškeldins atliekų konteinerius

2020-05-23, 10:00

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, pajurionaujienos.com

Iš Kretingos kapinių iškeldins atliekų konteinerius nuotrauka, foto

Iš Kretingos didžiųjų kapinių vidurio atliekų konteineriai bus iškeldinti į pakraščius.

Reklama

Šią vasarą didžiosiose Kretingos kapinėse numatyta permainų: bus pašalintos kapinių viduje esančios 2 atliekų surinkimo aikštelės – į pakraščius bus iškeldinti 7 buitinių ir žaliųjų atliekų konteineriai.

Teršia ir netinka technikai

Kretingos miesto seniūnės Gintarės Liobikienės žodžiais, tokia tvarka galioja visos Lietuvos kapinėse.

„Didžiosiose kapinėse pagrindiniai takai nėra pritaikyti važiuoti sunkiasvoriam transportui, kuris surenka šiukšles. Nuo svorio neseniai paklotas asfaltas jau skeldėja, gadinasi“, – pagrindinę konteinerių iškėlimo priežastį apibūdino seniūnė.

Ne mažiau svarbi ir kita priežastis – netvarka nepatenkinti greta konteinerių esančių kapaviečių savininkai. „Žmonės neatidžiai krato šiukšles, apdergia gretimas kapavietes, o kartais iš konteinerių šiukšles išnešioja vėjas.

Didžiosiomis progomis – prieš Motinos dieną ar Vėlines, konteineriai perkraunami: kol juos komunalininkai išveža, žmones piktina šiukšlių krūvos“, – kalbėjo seniūnė.

Todėl išvien su kapinių prižiūrėtoja Roma Gedminiene ir komunalinio ūkio atstovais ir nusprendę konteinerius iškeldinti į kapinių pakraščius: viena aikštelė bus įrengta prie vandens bokšto, o kita – netoli laidojimo namų. Prieš didžiąsias šventes, esant poreikiui, dar papildomai bus atgabenama konteinerių prie tvoros, palei Darbėnų plentą.

Reikės nugriauti vandens bokštą

G. Liobikienės žodžiais, šiemet seniūnija iš savo lėšų ir tėra numačiusi atlikti aikštelių perkėlimo darbus, – manoma, kad tai kainuos apie 3 tūkst. Eur.

Tačiau yra ir kitų būtinų darbų: didžiosiose Kretingos kapinėse dar reikėtų užbaigti tverti tvorą: pernai 400 m senosios tvoros buvo pakeista segmentine, dar tiek pat liko naujai aptverti – tie darbai numatyti kitąmet.

„Dar esame numatę asfaltu padengti ir daugiau takų palei atskirus kapinių sektorius.

Rūpestį kelia ir nebenaudojamas senasis vandens bokštas, kurį išvis reikėtų iškeldinti, nes nebefunkcionuoja – vanduo į kapines yra tiekiamas centralizuotai iš vandentiekio. Tačiau šie darbai reikalauja nemažų investicijų ir taip pat nusikelia į ateitį“, – būsimus darbus rikiavo seniūnė.

Reklama

Senosiose Kretingos miesto kapinėse, kur grafų Tiškevičių koplyčia, šiemet bus tęsiama tvoros renovacija: numatyta sutvarkyti arką viršum įėjimo iš Vilniaus gatvės pusės, – tam iš Kultūros programos skirta 18 tūkst. Eur. Šį mėnesį, pasak seniūnės, bus skelbiami viešieji darbų pirkimai.

 

 

Nesitaikstant su šiukšlintojais bus svarstoma prie aikštelių įrengti stebėjimo kameras.

Įrengs aikštelę prie kolumbariumo

G. Liobikienė sakė, kad reaguojant į viešus kretingiškių nusiskundimus dėl Petrikaičių kapinių, šiemet seniūnija ėmėsi rengti projektą, kad sutvarkytų kolumbariumo prieigas: „Priešais kolumbariumą numatyta įrengti poilsio aikštelę su suoliukais, kad atvykę žmonės galėtų prisėsti, prisiminti iškeliavusius artimuosius.“

Reklama

Tačiau lėšų darbams šią vasarą seniūnija neturi, todėl jie taip pat nukeliami į kitus metus. Taip pat žadama aptvarkyti ir didįjį konteinerį, kad šis negadintų estetinio Petrikaičių kapinių vaizdo.

Seniūnė neslėpė, kad prie visų Kretingos kapinių egzistuoja tvarkos problema: „Kažkodėl žmonėms atrodo, kad kapinių aikštelės yra vieši sąvartynai: kone po kiekvieno savaitgalio atrandame krūvas padangų, senų baldų, statybinių atliekų.

Abejoju, ar jas verčia paminklų meistrai, nes šiaip jie privalo statybines atliekas išsivežti patys – nugabenti jas į atliekų surinkimo aikštelę Ankštakiuose.“

Todėl išvien su Kretingos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistais seniūnija ketina spręsti, kaip išguiti šiukšlintojus, – svarstoma ir dėl stebėjimo kamerų įrengimo greta aikštelių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

Mūsų pro­tėviai tikėję: jei per Ve­ly­kas ta­ve, grįžtantį iš baž­ny­čios, kas nors...

Daugiabutį užliejusius darbininkus nuo stogo nukrapštė policija nuotrauka, foto

Kai per karantiną vieni skundžiasi nežiną, ką veikti, kiti įgyvendina įvairias iniciatyvas...

Vydmantiškis Simas Končius laisvu laiku sumeistravo inkilų nuotrauka, foto

ŽIV tiriantis mokslininkas: artimiausiu metu nereikėtų tikėtis koronaviruso vakcinos nuotrauka, foto

COVID-19, Vienas žymiausių JAV mokslininkų perspėjo, kad siekiant sušvelninti pasaulį supančiojusius karantino apribojimus,...

Kinija: Uhano laboratorijoje yra trys šikšnosparnių koronavirusai nuotrauka, foto

COVID-19, Kinijos virusologijos institutas, kurį JAV įtaria galėjus tapti COVID-19 pandemijos šaltiniu, turi...

Palangoje vairuotojams teks pakloti daugiau pinigų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palanga poilsiautojus pasitinka išplėsdama zonas, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą. Valdininkai...

Rusnės estakadai – jau vieneri nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš metus, gegužės 18 d., oficialiai buvo atidaryta Rusnės estakada. Tada rusniškiai...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...