2019 m. gegužės 25 d. 15:57 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Į Palangą sugrįš didysis tenisas

Į Palangą sugrįš didysis tenisas nuotrauka, foto

Šis lauko teniso aikštynas bus paverstas modernia sporto baze.

© Jurgitos Vanagės nuotrauka

Po dvejus metus užtrukusių diskusijų bei teisinių procedūrų Vyriausybė Palangos miesto savivaldybei pagaliau perdavė seną nebenaudojamą, tačiau šlovingą praeitį turinčią kurorto teniso bazę.

Baimintasi, kad šiaurinėje miesto dalyje esanti valdiška žemė atsidurs Turto banko žinioje, bus parduota aukcione ir atiteks prabangių kotedžų statytojams. „Džiaugiamės, kad vienintelę kurorte teniso bazę su tribūnomis Vyriausybė perleido miestui.

Šiais metais bus rengiamas teritorijos sutvarkymo, rekonstrukcijos techninis projektas. Norime sugrąžinti į Palangą didįjį tenisą, vėl organizuoti vaikų, tarptautinius turnyrus – kurorte atgaivinti šią sporto šaką.

Galbūt kitais metais atnaujinta teniso bazė jau atvers duris“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Teniso propaguotojai tikina, kad Palangos aikštynas – istorinis, jame užaugo ne viena garsi šios sporto šakos žvaigždė.

Užkirto kelią

Kurorto Gėlių gatvėje esantis teniso aikštynas priklausė UAB Respublikinei mokomajai sportinei bazei, kurios akcijų paketą valdo Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD).

Palangos merijos žiniomis, minėtoje bazėje veikla nebevykdoma nuo 2016 metų. Teritorijoje yra šešios gruntinės ir viena sintetinės dangos teniso aikštelė, įvairios paskirties pastatų, žiūrovų tribūnos.

Palanga buvo vienas miestų, Lietuvai diktavusių teniso madas, o dabar jis dingęs iš teniso žemėlapio. Objektą buvo nuspręsta perduoti Turto bankui, o tai išgąsdino Palangos valdžią, ji 2017 metais kreipėsi į Vyriausybę bei KKSD.

„Teniso aikštyną planuota atiduoti privatizuoti, o tai reikštų jo sunaikinimą. Verslas, įsigijęs nekilnojamąjį turtą, būtų pastatęs ir pardavęs kotedžus, tai leidžia ir teritorijų planavimo dokumentai.

Todėl paprašėme stabdyti šiuos procesus ir teniso bazę nuosavybės teise perduoti valdyti Palangos miesto savivaldybės administracijai.

Tai ir buvo padaryta Vyriausybės nutarimu balandžio pradžioje“, – pasakojo Š. Vaitkus.

Vietos valdžia pažymi, kad Palangos miesto vizija – visus metus atviras tarptautinis kurortas, turintis gerą sveikatingumo, sporto ir poilsio infrastruktūrą, aktyvų kultūrinį gyvenimą.

„Tad sporto sektoriaus stiprinimas – vienas mūsų strateginių prioritetų. Teniso aikščių Palangoje yra, tačiau jos privačios, įrengtos po vieną. Tokia viso aikštyno su žiūrovų tribūnomis bazė yra tik viena, Gėlių gatvėje. Ši aplinkybė leidžia mums organizuoti įvairius nacionalinius ir tarptautinius teniso turnyrus.

Vieta jiems rengti – labai gera, nes mūsų kurorte yra daug viešbučių, todėl nekyla problemų dėl svečių apgyvendinimo, maitinimo. Ypač orientuojamės į sportuojančius vaikus, nes sąlygos jiems sportuoti ir gyventi Palangoje – puikios. Taigi ateityje galės svečiuotis teniso atstovai, kortai bus atviri ir visuomenei“, – teigė meras. Kol kas nežinoma, kiek pinigų reikėtų teniso bazės rekonstrukcijai.

Bus sprendžiamas klausimas, ir kas valdys aikštyną. „Galbūt jį perleisime Palangos sporto centrui, gal bus įkurta nauja bendrovė“, – kalbėjo Š. Vaitkus. Politikas priminė, kad per pastaruosius šešetą metų sporto objektai Palangoje „auga kaip ant mielių“. 2013 metais kurorte pastatytas universalus sporto kompleksas, kuriame yra uždara krepšinio salė. Joje žaidžiamas ir rankinis, tinklinis.

2015-aisiais rekonstruotas centrinis Palangos futbolo stadionas, įrengti bėgimo takai, lengvosios atletikos erdvės. Šiais metais duris atvėrė ir naujintelaitis baseinas. „Šiemet rengiamas detalusis planas uždarai futbolo salei su dirbtine žolės danga. Ji iškils šalia stadiono“, – informavo Palangos meras.

Istorinis šleifas

Tai, kad aikštynas Gėlių gatvėje tenisininkams – ypatinga vieta, patvirtino Lietuvos teniso sąjungos (LTS) viceprezidentas Liutauras Radzevičius. Šios sporto šakos istorijos metraščiuose pažymima, kad didysis teniso bumas Palangoje prasidėjo 1982 metais, kai į kurortą atvyko dirbti profesionali teniso trenerė Birutė Rabikaitė. 1986-aisiais buvo pasirinktas ir šūkis „Palanga – teniso miestas-kurortas“, o 1990 metais įregistruotas Palangos miesto teniso klubas.

Aikštyne vyko turnyrai „Palangos Juzė“, „Palanga Open“, „Bobų vasara“ ir kiti. „Suvažiuodavo visi gabiausi Lietuvos vaikai. Palangos teniso bazėje užaugo Lietuvos moterų teniso rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė, daugkartinis Lietuvos čempionas Arūnas Rozga ir kiti.

Taigi šis aikštynas skaičiuoja ypatingą apie 50 metų istoriją. Belieka tik palinkėti Palangos merijai sėkmės atgaivinti bazę, rekonstruoti ją, sutvarkyti kortus, nes jų ir visos aplinkos būklė – tragiška“, – „Lietuvos žinioms“ pasakojo L. Radzevičius.

Jo manymu, KKSD priklausiusi teniso bazė sunyko dėl esą netinkamai paskirstytų prioritetų.

„Departamentas valdo ir viešbutį šalia kortų, šis surijo visas skiriamas lėšas. Teniso aikštynas nyko ir pasiekė tokį lygį, kad jame nebeįmanoma žaisti.

Palanga juk buvo vienas miestų, Lietuvai diktavusių teniso madas, o dabar jis dingęs iš teniso žemėlapio. Šiemet minime teniso Lietuvoje 100-metį, todėl labai smagu girdėti puikias naujienas iš Palangos. Be bazių šios sporto šakos plėtra neįmanoma. Ateityje Palangoje reikėtų įrengti ir dengtus teniso kortus“, – svarstė LTS viceprezidentas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Pompastiškai atidaryta Rusnės estakada tyliai uždaryta nuotrauka, foto

Vos prieš savaitę iškilmingai atidaryta Rusnės estakada, kuriai didelį dėmesį skyrė...

Gargždų muzikos mokyklos salėje vyko susitikimas su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu....

Gargžduose svečiavosi žemės ūkio ministras Giedrius Surplys nuotrauka, foto

Nors pastarąsias dienas orai pajūryje nelepina, didžiausiame šalies kurorte Palangoje randasi vis...

Palanga bunda ir rengiasi naujam sezonui nuotrauka, foto

Rodosi, kad pavasaris vis drąsiau žengia į Lietuvą: visą savaitę džiuginęs saulėtais...

Palanga jau jaučia artėjančią sezono pradžią nuotrauka, foto

Moterų laimė - lietuvių rankose nuotrauka, foto

Nuomonės, "Raginate džiaugsmais ir rūpesčiais dalintis, tai va, - noriu pasidžiaugti: kokia laimė,...

Slengių bažnyčioje – naujausias Lietuvos varpas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Savo gyvenimo istoriją kuriame patys, tačiau ji susiklosto iš daugelio mus supančių...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėda, Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Nuomonės, Paskelbta prieš 56 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...