Gyvenimo kelias buvo suvedęs ir su A. Bakščiu

Gyvenimo kelias buvo suvedęs ir su A. Bakščiu

Kretingos šachmatų-šaškių klubo iniciatyva pirmą kartą buvo surengtas rajono vyrų ir moterų šachmatų turnyras Artūro Bakščio – prieš beveik 5 metus tragiškai žuvusio šachmatų trenerio - taurei laimėti.

Turnyro nugalėtojais tapo salantiškė Ramunė Ruginienė ir kretingiškis Evaldas Šlušnys, kuriuos gyvenimo kelias buvo suvedęs ir su A. Bakščiu.

“Apie 1987-1988-uosius A. Bakštys mane pakvietė į rajono šachmatų rinktinę. Kaip treneris jis visada buvo labai taktiškas, ramus, niekada nepakeldavo balso. Ir klaidas paaiškindavo suprantamai”, - prisiminė 37-erių R. Ruginienė, kuri jau antrus metus šachmatais bei šaškėmis moko žaisti Salantų gimnazijos mokinius.

Kaip trenerė, R. Ruginienė naudojasi kai kuriomis A. Bakščio sukauptomis knygomis, kurias pernai rajono šachmatų-šaškių klubui dovanojo žuvusio trenerio artimieji.

“Šachmatų literatūros iš esmės nėra, jos labai trūksta. Pirktume knygas ir rusų kalba, tačiau jų taip pat nėra. Todėl A. Bakščio sukauptos knygos yra labai vertingos, ir aš labai džiaugiuosi, kad šachmatų klubas tomis knygomis dalinasi su mumis”, - kalbėjo R. Ruginienė.

Ji, varžydamasi moterų grupėje, pasiekė visas pergales. Šachmatų-šaškių klubo pirmininkas Pranas Andriejaitis įsitikinęs, kad R. Ruginienė šiuo metu yra stipriausia rajono šachmatininkė ir turėtų rajonui atstovauti Lietuvos šachmatų pirmenybėse.

Antrą vietą moterų grupėje užėmė taip pat salantiškė Loreta Drungilienė, III v. – kretingiškė Danutė Kovalskienė.

Vyrų grupėje I v., surinkęs 10,5 taško iš 11 galimų, užėmė E. Šlušnys. Puse taško nuo jo atsiliko Linas Lukošius, kuris užėmė antrą vietą Trečias buvo salantiškis gimnazistas Gytis Donauskas (8 tšk.).

Turnyro nugalėtojas 37-erių E. Šlušnys šachmatais žaidžia nuo 5-erių, ir pirmasis jo treneris – vilnietis Gediminas Rutkauskas.

“Iš Artūro Bakščio esu gavęs nemažai patarimų. Teko su juo ir varžytis prie šachmatų lentos. Atsimenu paskutinę partiją – ji buvo įdomi, ir baigėme lygiosiomis. Tai buvo dar prieš jo žūtį, ir su Artūru turėjome susitikti finale. Tačiau viskas baigėsi tragiškai: žuvo A. Bakštys, kažkas išvažiavo į užsienį, neliko patalpų”, - prieš beveik penkerius metus nepasibaigusių rajono šachmatų pirmenybių priežastis įvardino turnyro nugalėtojas.

E. Šlušnys kolegą šachmatininką prisimena kaip žmogų, kuris niekada nedemonstruodavo jokių savo emocijų, buvo tylus, malonus, neišsišokantis.

“Dalindavosi žiniomis. Atsimenu, A. Bakštys atidavė šachmatų užrašus, suteikė žinių apie škotiškąjį gambitą, kas man suteikė naujų galimybių žaidžiant šachmatais”, - kalbėjo E. Šlušnys, kuriam šachmatai – langas į pasaulį.

Didžiąją dienos dalį prie šachmatų lentos praleidžiantis E. Šlušnys šiuo metu rengiasi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių šachmatų čempionato finalui, kuris balandžio 18-24 dienomis įvyks Vilniuje.

“Kaip Lietuvos aklųjų ir silpnaregių draugijos komandos narys pabuvojau Vokietijoje, Čekijoje, išmaišiau visą Rusiją. Atvirame Čekijos čempionate esu iškovojęs I vietą. Dabar mano reitingai yra nukritę, o didžiausias sporto aukštumas buvau pasiekęs 1986 m., kai laimėjau Panevėžio miesto pirmenybes”, - trumpai apie save papasakojo E. Šlušnys, kurio gyvenime pats įspūdingiausias sporto įvykis buvo 2004-ųjų išvyka į Ispaniją, silpnaregių šachmatų olimpiadą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder