2018 m. rugsėjo 22 d. 19:31 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Gyvenamiesiems kvartalams - nauji planai

(4)

Gyvenamiesiems kvartalams - nauji planai nuotrauka, foto

DAUGIAU. 120 ha teritorijoje, ribojamoje Šilutės plento, Smiltelės gatvės, Taikos ir Statybininkų prospektų, planuojamas kiek didesnis sklypas "Sodrai", siūloma padidinti rusų cerkvės plotą, nes čia norima įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komitetas po ilgų diskusijų antrą kartą svarstęs trijų gyvenamųjų kvartalų detaliųjų planų koncepcijas vakar pagaliau joms pritarė.

Detaliųjų planų rengimo tikslas - planuojamoje teritorijoje suformuoti esamų pastatų sklypų ribas, naujus žemės sklypus, bendro naudojimo, visuomenės poreikiams reikalingus žemės sklypus, vaikų žaidimų, sporto, šunų vedžiojimo ir šiukšlių konteinerių aikšteles, pagerinti susisiekimo infrastruktūrą.

Planuotojai guodėsi, jog kai kuriuose kvartaluose planuoti teritoriją suformuojant sklypus prie kiekvieno namo buvo labai sunku dėl jau esamo suplanavimo. Jie stebėjosi, kad kai kuriuose kvartaluose priplanuota tiek "labirintų", kad dabar ką nors pakeisti jau sunku. Todėl kai kuriais atvejais sklypai buvo formuojami keliems namams. Išimtis - tik Miško kvartalas.

Kaip keisis žemės nuomos mokestis patvirtinus teritorijos detalųjį planą ir įsiregistravus sklypą prie namo, kokioje situacijoje atsidurs namų grupė, ar turės mokėti ir už savo sklypą, ir proporcingai už savo dalį bendrame grupės sklype, dar turėtų išaiškinti teisininkai.

120 ha teritorijoje, ribojamoje Šilutės plento, Smiltelės gatvės, Taikos ir Statybininkų prospektų, planuojamas kiek didesnis sklypas "Sodrai", siūloma padidinti rusų cerkvės plotą, nes čia norima įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Šią teritoriją stengtasi planuoti taip, kad neliktų joje tarpų, už kuriuos niekas nemoka.

Planuojama padidinti automobilių stovėjimo vietų skaičių kiemuose bet išsaugoti medžius, poilsio, sporto, vaikų žaidimo aikšteles. Naujos aikštelės automobiliams planuojamos prie gatvių. Nauji statiniai planuojami tik komerciniuose sklypuose prie Šilutės plento ir naujai formuojamame visuomeniniame sklype šalia Statybininkų pr. Taip pat numatoma galimybė nedideliam priestatui prie administracinio pastato visuomeninės paskirties sklype Taikos ir Statybininkų prospektų kampe.

38 ha teritorijoje, ribojamoje Taikos ir Statybininkų prospektų, komercinės paskirties žemės sklypų Minijos gatvėje ir Smiltelės gatvės, išsaugant esamus medžius irgi planuojama įrengti naujas vaikų žaidimo aikšteles, automobilių stovėjimo vietas. Naujos papildomos automobilių stovėjimo aikštelės planuojamos padidintame komercinės paskirties sklype ir dviejuose infrastruktūros paskirties sklypuose šalia Taikos prospekto. Sporto aikštelės, kurių nėra šiame kvartale, numatomos kvartalo viduryje esančioje žaliojoje zonoje. Ten planuojama ir šunų vedžiojimo aikštelė.

Šią teritoriją numatoma apželdinti apsauginiais želdiniais, todėl formuojami siauri tik tokiems želdiniams skirti sklypai tarp teritoriją ribojančių gatvių ir gyvenamųjų namų. Prie jų ir kvartalo centre numatytoje žalioje zonoje planuojami dviračių takai, planuojama statyti uždarus teniso kortus, numatyta sutvarkyti čia esantį vandens telkinį, aplink jį įrengti žaliąją zoną. Kvartalo viduje siūloma įrengti bendro naudojimo viešąją erdvę, kuri būtų skirta ne tik sporto, poilsio, vaikų žaidimo aikštelėms, bet ir bendruomenės švenčių, susirinkimų, pramogų organizavimui. Šioje teritorijoje esantys garažai vadinami nepageidautinais.

16 ha teritorijoje, ribojamoje Kretingos, Panevėžio, Liepojos gatvių ir Šiaurės prospekto, pavyko suformuoti sklypus kiekvienam namui. Prie daugiabučių namų, bendro naudojimo žaliuosiuose plotuose, numatoma įrengti vaikų žaidimo, poilsio aikšteles, prie bendro naudojimo privažiavimo kelių - naujas automobilių vietas. Nauja automobilių aikštelė numatyta tarp prekybos centro ir vaikų darželio.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Muzikas

2012-03-13   12:06

IP: 82.135.197.142

As moku keliu mokescius uztat ir turi parupinti mano kumeliai su vezimu vieta bet kur mieste , ir reiketu gyventi realiame gyvenime , o nevadovautis senais projektais kai buvo tik keli kremliukai name ir jiems skirtos dvi vietos ... o valdininkams pravaziuoti per kiemus kurie dusta nuo masinu , saligatvei nustatyti masinomis o niekas nejuda ..

tautiečiui

2012-03-13   11:10

IP: 213.190.53.89

Teisę statyti mašiną jis turi. Kaip ir dar tūkstančių tokių tautiečių. Kažkodėl perkant mašiną nėra domimasi kur ją laikyt.

Vincas

2012-03-13   11:01

IP: 82.135.197.142

As kaip rinkejas noreciau suzinoti ar yra irengta nors viena stovejimo masinu aikstele 10metu begyja megamuose rajonose abejoju ar yra ..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Naujojo cirko spektakliu "Humanoptère" šią savaitę buvo uždarytas XII tarptautinis menų festivalis...

Naujasis cirkas - daugelio menų sintezė nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ieško geriausių verslo idėjų...

Ieškome versliausių Klaipėdos rajone! nuotrauka, foto

Įsimylėti Palangą šiandien užtenka vienos dienos. Nori greito maisto – yra. Nori...

Įsimylėti Palangą užtenka vienos dienos nuotrauka, foto

Klaipėdoje - nemokamos regbio rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠIEMET kelių veteranų entuziastų pastangomis buvo atkurta "Klaipėdos kovos" vyrų regbio komanda....

Klaipėdos krašto gubernatoriai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Klaipėdos krašte nuo 1924 iki 1939 metų vienas po kito darbavosi devyni...

Planuojama regatą nutraukti nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį į Baltijos jūrą iš Klaipėdos uosto išplaukė 9 jachtos. Dvi dienas...

Pėsčiųjų žygyje - ir vyrai su persodintomis širdimis nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį rytą AB „Smiltynės perkėla“ keltas dirbo „sušilęs“ – į Smiltynę reikėjo...

Sportas, Paskelbta prieš 30 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...