2019 m. balandžio 18 d. 17:26 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Ginčijantis su statybininkais nuomonės išsiskyrė

(13)

Ginčijantis su statybininkais nuomonės išsiskyrė nuotrauka, foto

NUOMONĖS. Name pastebėjus trūkumus gyventojai nutarė kreiptis į teismą dėl jų ištaisymo, visgi yra manančių, kad viską galima išspręsti taikiai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Beveik prieš dešimtmetį pastatyto vieno Klaipėdos daugiabučio gyventojai jau trečius metus teismo prašo įpareigoti statybų bendrovę pašalinti trūkumus. Atsakovų ir kai kurių namo gyventojų nuomone, ši byla remontą tik atitolina, o procesas vyksta dėl penkiaaukščio bendrijos pirmininko ambicijų. Šis tikina ginantis daugumos interesus.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas nagrinėjo civilinę bylą, kurioje namą administruojanti DNSB "Mėlynas namas" (Debreceno g. 58B) reikalavo įpareigoti jį stačiusią bendrovę "Pamario troba" pašalinti trūkumus.

Vienas iš 2004 m. statyto namo defektų - apdailinėje plytų sienoje rasta įtrūkimų, pripažinta, kad juos reikia sutvarkyti, bet, ekspertų skaičiavimu, defektai nesudėtingai ir nebrangiai ištaisomi. Vienam iš trūkumų pašalinti reikėtų įrengti deformacines siūles ir ventiliacines dėžutes. Sąmatinė šių darbų kaina - kiek daugiau nei 5,2 tūkst. litų. Tuo metu teismo procesas, įskaitant ir ekspertų paslaugų apmokėjimą, gali kainuoti iki 15 tūkst. litų.

Dėl to kai kurie namo gyventojai įsitikinę, jog teismai visiškai nereikalingi.

"Viską sprendžia vienas žmogus - bendrijos pirmininkas. Jis viską pateikia taip, lyg tas namas griūtų, nors taip nėra. Juolab kad namą stačiusios bendrovės darbuotojai niekada neignoravo žmonių pastabų. Nežinau, ar ši byla - pirmininko ambicijos, ar noras vadovauti. Tačiau viskas daroma gyventojų sąskaita", - pasakojo minėtame name gyvenanti moteris.

Panašiai mano ir UAB "Pamario troba" vadovybė.

"Ta byla visiškai beprasmė. Ir ekspertams, ir statybininkams šioje istorijoje viskas aišku. Visą laiką nebuvo jokių ginčų, visada su gyventojais bendravome geranoriškai, per 11 savo veiklos metų nė karto nesikratėme savo pareigų ir šiuo atveju nevengiame pataisyti trūkumų. Esame pasirengę sudaryti taikos sutartį. Tačiau yra bendrijos pirmininkas, kuris nesutinka su teismo eksperto išvadomis, net nebando ieškoti kompromiso. Jeigu namo gyventojai turi laiko, kantrybės ir pinigų, tai tegul bylinėjasi toliau, arba perima iniciatyvą į savo rankas", - kalbėjo "Pamario trobos" direktorius Juozas Raišutis.

Tuo metu bendrijos vadovas sako, jog jis sprendimus tikrai nepriima vienas - tik po gyventojų balsavimo, o į teismą nutarta kreiptis neradus kompromiso su statybininkais.

"Namo statytojai garantiniu laikotarpiu daug kartų kviesti šalinti įvairius defektus - kai kurie buvo sutvarkyti, į kitus nereaguota. Tada ir kilo mintis kreiptis į teismą. Dėl to įvyko ne vienas gyventojų balsavimas ir jie tvirtai pritarė, balsuota ir už tai, kad namą už mūsų lėšas apžiūrėtų ekspertas. Dauguma sutinka, "bangas kelia" tik vienas butas, kurio gyventoja galimai turi ryšių su namą stačiusia bendrove. Namas, palyginus su kitais naujais statiniais - tikrai geras, nėra taip, kad jis griūtų. Čia kaip su naujais batais - jeigu garantiniu laikotarpiu apsitrynė, kodėl nepasikeitus, nors jie ir tinkami dėvėti?" - klausė bendrijos pirmininkas Gediminas Šleinius.

Jo manymu, minėta gyventoja turi ir kitų priežasčių jį kaltinti nebūtais dalykais.

"Anksčiau su jos vadovaujama įmone bendrija turėjo sutartį dėl elektros sistemos priežiūros paslaugų. Dėl atsainaus požiūrio sutartis buvo nutraukta, gal ji dabar keršija", - teigė bendrijos vadovas.

Pirmos instancijos teismas paskelbė, jog "Pamario troba" privalo pašalinti tik dalį nurodytų trūkumų ir bendrijai atlyginti per 1,9 tūkst. litų bylinėjimosi išlaidų. Na, o bendrijos pirmininką teismas įpareigojo atlyginti statybų bendrovės išlaidas teismui - 4 tūkst. litų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pamario troba apdovanojimai

2013-03-25   19:39

IP: 80.237.226.74

"Vienas aukščiausių Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimų, skiriamų už nuopelnus versle, trečiojo laipsnio bronzinė Darbo žvaigždė, buvo įteikta dviems uostamiesčio įmonių vadovams.

Šis garbingas apdovanojimas įteiktas bendrovės „Pamario troba“ direktoriui Juozui Raišučiui. Šis verslininkas buvo įvertintas už gyvenamųjų namų statybos Klaipėdoje plėtrą ir inovacijas nuo 2005 m. sertifikuojant energetinio naudingumo ir garso klasėse Dragūnų gyvenamojo kvartalo namus."

2012-12-07 VE.lt inf. ekonomikos-naujienos

to buvusi

2013-03-25   18:40

IP: 204.8.156.142

Žmogu net į kapus nuvarėte savo pretenzijomis o buta su visais trūkumais ko gero dviguba kaina pardavėte. Tada kitos kainos buvo -jums pasiseke tai ko dabar keiksnojatės???

buvusi gyventoja 58A

2013-03-25   09:20

IP: 82.135.193.108

baikite cia girti Pamario troba,visi trys namai parke pastatyti ant durniaus,nusiperdzia kaimynas viskas girdisi,maiso cukru puoduke skamba visas butas.Sienos visai kiauros,atrodo visas namas kartu viename bute gyvena,neturejo dar patirties pirmiems namams,gal jau prie ligonines ir geresni, bet Debreceno parke tai tikrai kokybe bloga.Kiek buvo kovota su jau vienu amzinatilsi darbuotoju del nekokybisku sienu,tai pasiulydavo ausinukus isikisti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga jau jaučia artėjančią sezono pradžią nuotrauka, foto

Rodosi, kad pavasaris vis drąsiau žengia į Lietuvą: visą savaitę džiuginęs saulėtais...

Dituvos turguje ketvirtus metus veikiančiame kioske, kuriame gausus pasirinkimas raugintų daržovių, pirkėjų...

Dituviškių raugintos daržovės – ne tik žiemą nuotrauka, foto

ekmadienį, kovo 31 d., Palangoje bus minima reikšminga sukaktis – Lietuvos narystės...

Palangoje – narystės NATO 15 metų minėjimas nuotrauka, foto

Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

„Nenoriu ugdyti paklusnių vergų“ nuotrauka, foto

Švietimas, Praėjusią savaitę kultūros srityje labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteikti Karalienės Luizės medaliai....

Lietuvos ledo ritulio rinktinė įveikė estus nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse ir antrą kartą įveikė Estijos ledo...

Klaipėdos pavasario krose - per 600 dalyvių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos centrinio stadiono teritorijoje vykęs Klaipėdos miesto pavasario krosas sutraukė 607 dalyvius...

Ar apsaugoti maldos namai Lietuvoje? nuotrauka, foto

Klaipėda, Sukaustęs siaubas ir neviltis - taip jautėsi visa Europa pirmadienio vakarą liepsnoms...

Švietimas, Paskelbta prieš 25 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...