2019 m. kovo 26 d. 05:57 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

"Gaunu kitokį - dvasinį pelną"

(2)

2009-02-12, 12:00

Aidas LAIVINIS

"Gaunu kitokį - dvasinį pelną" nuotrauka, foto

"Pats pilietiškumą, ko gero, labiausiai pajuntu dalyvaudamas tarptautinėse regatose, atstovaudamas savo šaliai", - sako jachtos "Lietuva" kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

Jachta "Lietuva" jau 5 kartus dalyvavo pasaulio didžiųjų burlaivių regatoje "The Tall Ships' Races". Pernai metai buvo sėkmingiausi - "Lietuva" savo klasėje pripažinta absoliučiai greičiausia jachta. Ir šiemet ruošiamasi dalyvauti regatoje, jau ieškoma rėmėjų.

Dalyvavimas toje regatoje - viena iš sąlygų, kad į Klaipėdos uostą šiemet galės užsukti šios garsios regatos dalyviai, kad klaipėdiečiai turės unikalią progą pasigėrėti gražiausiais pasaulio burlaiviais.

Visa įgula - pilietė

Pilietiškumo jausmą jachtos kapitonas perduoda ir įgulai. Jos nariai žino, kad reikia pasirodyti gerai net tik ant vandens, bet ir krante. "Didžiausias atpildas man, kad įgula noriai ir entuziastingai atstovauja savo šaliai tarptautinėse regatose", - sako kapitonas.

Žinoma, įgulos nariai turi laikytis bendrų taisyklių laive, pavyzdžiui, nespjauti per bortą, kad neapspjautų kaimyno, tačiau, pasak kapitono, karinės drausmės nėra.

Per tuos penkerius metus vadinamųjų jachtos "Lietuva" įgulos naujokų, Osvaldo mokytų buriuoti, šiemet jau susidarys apie 200 žmonių nuo 16 iki 25 metų. O. Kudzevičius sako negalįs išvaryti ir vyresnio žmogaus, jeigu jis nori buriuoti.

Trečios kartos atstovas

Nėra taip paprasta būti tokios legendinės jachtos kaip "Lietuva" kapitonu - daugiau įpareigoja, esi labiau matomas. Šia jachta plaukė ir Osvaldo tėvas Steponas Kudzevičius, jis yra antrasis jos kapitonas.

Osvaldas atstovauja jau trečiai buriuotojų Kudzevičių kartai. Jis daug ką bandė daryti savo gyvenime, vadovavo ne vienai firmai, tačiau noras buriuoti laiko stipriausiai. Kada pirmą kartą įlipo į jachtą, neprisimena. Tėvai pasakojo, jog tada jam buvę trys mėnesiai.

Osvaldas studijavo statybos inžineriją kaip ir jo tėvas. Pastarasis dar tebedirba šioje srityje ir yra neblogas specialistas. Jam buriavimas tomis sąlygomis, kuriomis teko gyventi, galėjo būti tik hobis. O sūnaus, turinčio statybos inžinieriaus diplomą, gyvenimas - visas atiduotas buriavimui. Pats Osvaldas juokiasi, kad tėvą šioje srityje pranoko - specialybės prasme yra tik buriuotojas. Turi ir įmonę, užsiimančią buriavimu.

Vasarį Osvaldo sūneliui Nojui bus 5 metukai. Tėvas nenorėtų, kad jis būtų ketvirtos buriuotojų Kudzevičių kartos atstovas, linkėtų sūneliui sėslesnio ir prieraišesnio gyvenimo.

"Bet kuriuo atveju žmogus turi mėgti savo darbą. Pavasarį, kai laivas nuleidžiamas, kai jis pradeda šnekėti su vandeniu, kai po sunkių darbų prie jos susirenka įgula - apima nepakartojamas jausmas. Jis daug ką atperka. Man patinka matyti žmogų, kurio gyvenimo svajonė išsipildo. Nusipirkęs laivą jis grįžta į vaikystę, jo akys spindi. Kai matai tokius dalykus, gauni didžiulį atpildą už savo darbą", - atviravo Osvaldas.

Dėkingas likimui

Dalyvavimas tarptautinėse regatose nėra pelningas užsiėmimas. "Sugaišti daug laiko, tačiau tai malonus dalykas mano sielai. Aš myliu savo laivą ir gaunu kitokį pelną - dvasinį. Labai džiaugiuosi, kad mane palaiko mano šeima", - prisipažino Osvaldas.

Komercinių tikslų siekti plaukiojant su jachta "Lietuva", kuriai jau greitai bus 40 metų, net neišeitų. Į šį laivą reikia įdėti daug žmogaus darbo ir nemažai pinigų. Užsieniečiai komerciniams tikslams naudoja 2-3 metų senumo laivus.

Lėšų, kad galėtų dalyvauti regatose, "Lietuvai" skiria miesto savivaldybė. Jų, žinoma, nepakanka, tad tenka ieškoti rėmėjų. Tarp jų daugiausia Klaipėdos kompanijos. Šiemet regata vyks netoli namų ir paskutinis jos uostas - Klaipėda, tad dalyvavimas regatoje kainuos mažiau.

Nemaloniausias dalykas Osvaldui - ieškoti regatai pinigų. Ši misija kapitonui sunkesnė nei vadovauti laivui per audrą. Paklaustas, ar kartais nesinori nusispjauti į visa tai, juk tų pinigų reikia ne jam vienam, tegu kiti prašo, rūpinasi, kad Lietuvai būtų atstovaujama, O. Kudzevičius atsakė: "Turiu kompleksą. Esu nelabai koks prašytojas. Bet reikia - eini ir prašai. Tai darau vardan to galutinio malonumo. Mes išplaukiame į regatą, mes atstovaujame Lietuvai. Prieš tai, žinoma, būna daug vargo, bet mes stengiamės. Tie žmonės, kurie supa mane, su kuriais aš susipažįstu, šaunūs - noriai dirba, padeda. Aš jiems visiems esu dėkingas. Kartu su jais mes galime daug ką nuveikti. Be to, šalia manęs visada yra mano tėvas, mano įgula. Aš dėkingas likimui, kad mane supa būtent tokie žmonės."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2010-05-02   07:37

Pradžiai Osvaldui reiktu baigti mokslus, kad gautu statybininko - inžinieriaus diplomą. Ponas Osvaldas tikrai daug ką bandė daryti savo gyvenime, tačiau nieko iki galo :-) Tikėkimės, kad šis projektas bus išbaigtas iki galo.
Jeigu Osvaldas Kudzevičius III kartos, Steponas Kudzevičius II kartos buriutojai - tai kas tas Kudzevičius I kartos buriuotojas ? :-).
Gero vėjo... Viliuosi, kad atsiras pakankamai rėmėjų, kad šiais metais galėtum garbingai ir sočiai atstovauti Lietuvos valstybę.

nana

2010-05-02   07:37

Saunuolis Osvaldas! Kuo didziausi linkjimai!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

Kvietinių kaimo bendruomenė jau dvejus metus varsto įvairiausių institucijų duris dėl kaime...

Kvietiniškiai dėl šaudyklos – lyg užburtame rate nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

"Amber Queen" tinklininkai - per žingsnį nuo finalo nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Amber Queen" tinklininkai, šį sezoną iškovoję Didžiąją Lietuvos tinklinio federacijos (LTF)...

Klaipėdos universiteto rankininkai - čempionai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos universiteto (KU) rankininkai, treniruojami Artūro Juškėno, tapo Lietuvos universitetų studentų rankinio...

„Neptūnas“ iškovojo pergalę Kėdainiuose nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ (20-6) sugrįžo į pergalių kelią „Betsafe–LKL“ čempionate.

"Maisto banko" akcijoje dosniausi - klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Klaipėda, "Klaipėdiečių širdis yra didelė. Tai tarsi gerumo šventė", - pasibaigus pavasarinei "Maisto...

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...