2020 m. balandžio 9 d. 13:28 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Gargždų atviras jaunimo centras netrukus oficialiai atvers vartus

2017-07-19, 15:08

Daiva BELIOKAITĖ

Gargždų atviras jaunimo centras netrukus oficialiai atvers vartus nuotrauka, foto

Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Martynas Pocius.

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Šį trečiadienį Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Adelija Radžienė Administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui pristatė Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ finansuoto projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“ rezultatus. Susitikime taip pat dalyvavo Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja  Nijolė Gotlibienė, Turto skyriaus vedėjas Audrius Kampas,  Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Sarulienė, Gargždų seniūnijos seniūno pavaduotojas Justinas Donauskas, Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Edita Vyšniauskė ir nuo rugsėjo pirmosios centro vadovės pareigas perimsianti Inesa Gaudutytė.

Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Martynas Pocius aprodė Atviro jaunimo centro erdves.

Projektas, kurio veiklos nuo 2014 gruodžio 30 d. iki šių metų balandžio 30-osios, pagaliau įgyvendintas, − pasiekti planuoti rodikliai, įsisavintos skirtos lėšos. Centrinė projektų valdymo agentūra birželio 26-ąją atliko projekto planinę patikrą vietoje.

Viso projekto vertė (233 115 eurų)  po projektavimo darbų 2015 metais  išaugo iki 376 115 eurų, todėl Savivaldybei vietoj planuotų 10 proc. teko prisidėti net 44,2 proc.

Gargždų atvirame jaunimo centre sukurta materialinė bazė, įrengtos kūrybinės dirbtuvės bei  lauko atvira jaunimo erdvė, dirba jaunimo darbuotojai.

 „Savivaldybės taryba ir rajono vadovai palaikė šio projekto įgyvendinimą, skyrė reikalingų lėšų, todėl esame labai dėkingi, − ypač Jaunimo reikalų tarybos pirmininkui Martynui Pociui, kuris visada buvo kartu, sprendžiant visus projekto reikalus. Lauko erdvė skirta ne tik jaunimui, − pagaliau Gargžduose turime stacionarią sceną ir patogią žiūrovų tribūną įvairiems renginiams, o čia esančiomis sporto aikštelėmis ir treniruokliais galės naudotis visi gyventojai“, − pasidžiaugė A. Radžienė. 

Taigi, nors prioritetas yra tiems, kurie nieko kito nelanko ir nenori prisirišti prie neformaliojo ugdymo įstaigos, nepriklauso organizacijoms, − tačiau laisvalaikio centro materialine baze jau dabar gali ir galės naudotis visi.

Jau kuriant šį  centrą įgyvendintos viešinimo ir tarpžinybinio bendradarbiavimo planų priemonės, suorganizuotos 37 edukacinės – amatų veiklos (vyko 63 susitikimai, kuriuose dalyvavo 172 jaunuoliai).  Jaunimo centrui perduotas materialus turtas yra apdraustas.

 Lauko atviroje jaunimo erdvėje dar liko baigti įrengti apšvietimo sistemą.

„Planuojame įrengti stebėjimo kameras, nes erdvė skirta visiems ir ja norės naudotis jaunuoliai nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, todėl turime užtikrinti saugumą, − kalbėjo I. Gaudutytė. – Be to, lėšų mums reikės ir žolei pjauti, ir medžiams genėti, ir kitiems darbams, kurių jaunimas pats negalės padaryti, nors, kiek galėdami, prižadame teritoriją tvarkytis ir patys.“

Savo pastabas taip pat išsakė Gargždų seniūnijos seniūno pavaduotojas Justinas Donauskas, o vyr. specialistė Rūta Sarulienė patikino, kad šiuo metu dar kiek tvinstančioje teritorijoje tikrai netrukus nebeliks vandens nutekėjimo problemų, − kad rangovai baigs ištaisyti vadinamuosius defektus ir atiduos patalpas ir teritoriją naudotis įstaigai be jokių trūkumų.  

„Atidarymą organizuosime rugsėjo 1 d. Noriu prisistatyti aš pati, kaip vadovė, norime pristatyti ir centro veiklas, linksmai ir turiningai pasibūti, tikimės, kad galėsime jaunimui ta proga užsakyti ir muzikinę grupę“, − vylėsi Inesa Gaudutytė.

Reklama

Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas patikino, kad lėšų visiems minėtiems dalykams tikrai atsiras.

Belieka tikėtis, kad Gargždų atviras jaunimo centras taps nauja patrauklia vieta jaunimui, − kad jaunuoliai atras čia ką veikti, tinkamai išlieti ne tik energiją, bet ir kūrybinę fantaziją, saugos ir tausos savo turtą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Vydmantiškis Simas Končius laisvu laiku sumeistravo inkilų nuotrauka, foto

Kai per karantiną vieni skundžiasi nežiną, ką veikti, kiti įgyvendina įvairias iniciatyvas...

Masiškai atsisakoma birželį ir liepą Palangoje rezervuotų viešbučių kambarių, „Lietuvos rytui“ sakė...

Palangoje masiškai atšaukiamos viešbučių rezervacijos birželiui ir liepai nuotrauka, foto

Balandžio 10 dieną numatytame Vilniaus meno kūrinių aukcione už pradinę 200 tūkst....

Kur iš Kretingos gali iškeliauti dailininko Petro Kalpoko istoriniai paveikslai nuotrauka, foto

Neseniai iš Palangos oro uosto pakilo lėktuvas į Kopenhagą su 20 keleivių....

Darbėniškis Andrius Petkus skris į Japoniją nuotrauka, foto

Dar viena koronaviruso auka: mirė iškili Lietuvos mokslininkė nuotrauka, foto

In Memoriam, Eidama 98–uosius metus Anapilin iškeliavo Elena Stankūnienė – visa Lietuva, ypatingai...

Uosto direkcijos dėmesys tiems, kuriems jo labiausiai reikia nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiuo metu norinčiųjų padėti Klaipėdos medikams, kovojantiems priešakinėse kovos su koronavirusu linijose,...

Su koronavirusu kovojantiems medikams – vasaros metu nemokamas įvažiavimas į Neringą nuotrauka, foto

Neringa, Siekdama padėkoti Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, kovojusiems su koronaviruso infekcija,...

Specialistai įspėja: „Zoom“ programa šnipinėja vartotojų kompiuterius ir siunčia duomenis į „Facebook“ nuotrauka, foto

IT, Lietuvoje pratęsus karantino laikotarpį, gyventojai ir toliau aktyviai naudojasi programomis, kurios suteikia...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...