2019 m. kovo 20 d. 21:10 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Gargždiškių kova nuėjo šuniui ant uodegos

(4)

2012-12-11, 08:29

Agnė ADOMAITĖ, gargzdai.lt

Gargždiškių kova nuėjo šuniui ant uodegos nuotrauka, foto

Gargždiškiai aktyviai priešinosi, kai sužinojo, kad prieš jų langus, Kvietinių g. 9B, esančiose patalpose bus vykdoma žmogaus palaikų paruošimo šarvoti veikla. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba nedrįso eiti prieš žmonių valią ir susilaikė nuo minėtą veiklą numatančio detaliojo plano patvirtinimo. Tačiau Vilniuje parašai buvo sudėti ir planas patvirtintas.

 
Šalia gyventi nejauku

Kai „Bangos“ korespondentė paskambino laidojimo paslaugų verslą plėtojančiam Sauliui Abarčiui, šis patikino, kad toks detalusis planas buvo patvirtintas Vilniuje esančioje Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos. Detalųjį planą rengusios UAB „Almontus“ direktorius Visvaldas Petryla paaiškino, kad pagal patvirtintą planą dabar keičiamos sklypo ir patalpų naudojimo paskirtys. Sklypo – į komercinę, o patalpose numatoma žmogaus palaikų paruošimo šarvoti veikla, t. y. žmogaus palaikų nurengimas, nuprausimas ir paviršinė dezinfekcija, nuskutimas, akių ir burnos užvėrimas, šukavimas ir plaukų kirpimas, dažymas, aprengimas. Žmogaus palaikų šarvojimas šioje teritorijoje draudžiamas.

Gargždiškiai, gyvenantys priešais Kvietinių g. 9B, jau seniai sakė esantys prieš tokią veiklą. Anot gyventojų, nejauku gyventi šalia patalpų, kuriose tvarkomi velioniai, juk kieme laksto vaikai, jie mato, kaip kažką atveža, išveža. „Miesto centras – ne vieta tokiai veiklai“, – įsitikinę gargždiškiai. Jie neslėpė nusivylimo, kai sužinojo, kad verslininkų planai buvo palaiminti sostinėje. „Nujautėme, kad kovojame su vėjo malūnais. Tačiau stengėmės, prieš dvi savaites kreipėmės ir į Generalinę prokuratūrą, kol kas – jokio atsakymo“, – sakė gargždiškė Elvyra Pakalniškienė.

Ieškojo kompromiso

Kompromiso tarp gyventojų ir verslininkų ieškojo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Česlovo Banevičiaus sudaryta darbo grupė. Norėta, kad verslininkai velionius įvežtų bent per kitą pusę, kur yra tik garažų kaimynystė. Dėl įvažiavimo iš kitos pusės reikėjo tik AB „Klaipėdos energija“ pritarimo, mat ten jų iš valstybės nuomojama žemė. „Savivaldybė tarpininkavo, ir buvome viską suderinę, tačiau detaliojo plano rengėjai nusprendė kreiptis tiesiai į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos“, – sakė Č. Banevičius.

S. Abartis, paklaustas, ar dabar, kai detalusis planas jau patvirtintas, bus įrengtas kitas įvažiavimas, atsakė neigiamai. „Negavome AB „Klaipėdos energija“ leidimo“, – įvardijo priežastį pašnekovas. AB „Klaipėdos energija“ Gargždų šilumos tinklų rajono viršininkas Egidijus Preibys patikino, kad vyko daug diskusijų, tačiau sprendimas nebuvo priimtas.

Ketina išsikraustyti

Priešais Kvietinių g. 9B gyvenanti E. Pakalniškienė sakė pavargusi kovoti: „Keliu rankas aukštyn, praradau daug sveikatos, kuri man yra svarbiausia. O verslininkų užvestas traukinys rieda tolyn ir jo niekas nesustabdys. Verčiau jau pakeisiu gyvenamąją vietą, nes nejauku gyventi šalia tokių patalpų. Juk mirusiųjų dūšios dar kelias dienas klajoja...“

Gyventojai labiausiai nerimauja, kad ateityje čia bus ne tik ruošiami palaikai, bet atsiras laidojimo namai. „Kalbama, kad verslininkai statys antrą aukštą ir tada atsiras laidojimo namai“, – yra sakęs gargždiškis Rimantas Liutkus. Tačiau S. Abartis taip pat ne kartą akcentavo, jog tokių planų nėra. V. Petryla pridūrė, kad tam čia tiesiog per mažai vietos.

Anot S. Abarčio, detalusis planas yra patvirtintas pagal visus Lietuvoje galiojančius įstatymus.

Šiose patalpose (Kvietinių g. 9B) ruošiami žmonių palaikai. „Mašina prie patalpų privažiuoja taip, kad gyventojai gali stebėti tik priekinius automobilio langus ir nebent darbuotojų kojas“, – „Bangai“ yra sakęs S. Abartis.

Kartojasi kisiniškių likimas

Priminsime, kad analogiška situacija susiklostė kisiniškiams. Jie taip pat buvo šokiruoti, kai sužinojo, jog Vilniuje esanti Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos palaimino potvarkį, leidžiantį eksploatuoti karjerą jų kaime. Šį klausimą prieš tai buvo svarsčiusi Klaipėdos rajono savivaldybės taryba ir sprendimo nepriėmė, mat gyventojai teigė nesitaikstysią su triukšmu ir dulkėmis. Tada kisiniškiai iš posėdžių salės išėjo kaip nugalėtojai.

Tačiau, kaip jau minėta, detalusis planas buvo patvirtintas sostinėje. Galimybė kreiptis tiesiai į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos yra numatyta teritorijų planavimo teisės aktuose. Ja galima pasinaudoti, kai Savivaldybės taryba arba Savivaldybės administracijos direktorius Savivaldybės tarybos pavedimu detaliojo plano per nustatytą terminą nepatvirtina. Kisinių kaimo gyventojai nenuleido rankų ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, taip pat teismą. „Generalinė prokuratūra atmetė mūsų prašymą, o teismas įvyks sausio 8 d.“, – informavo Kisinių kaimo bendruomenės pirmininkė Saulė Surplytė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Prisiminiau

2012-12-11   14:12

IP: 78.61.153.98

Karo metais Krasnodare (toks miestas) atėjo į miestą vokiečiai, įsikūrė pačiame centre, pasidarė savo štabą (ofisą - šiuolaikiškai), , o naktį atėjo partizanai-pogrindininkai, įmetė per langą vokiečiams porą "Molotovo kokteilių", ir iškepė ten vokiečiai, o likę pabėgo kažkur į užmiestį, į laukus, ir ten įkūrė savo štabą (ofisą) aptvertą spygliuota viela, kad partizanai (Jaunoji gvardija)jų nepasiektų

ramas

2012-12-11   14:04

IP: 78.61.4.236

Tu esi, puskvaisis, praktiskai garantija, kas is pavydo jam kisami pagaliai i ratus, koks skirtumas kur tas kunas tvarkomas, jis gi neateis nakti tau uz rankos nepaims.

2012-12-11   10:27

IP: 82.135.193.206

Laidojimo verslas turi buti vykdomas uzmiestyje,bet jokiu budu ne miesto centre.Antanai,tu nesveikas,cia apie pavyda neina kalba,pastatytu salia manes,pakasciau pati.Yra gargzduose pramonine zona,darykit ka norit.Bet miesto centre laidojimo namai,idijotizmas.Pirmi klientai turi but patvirtine leidima.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

Pagėgiai Lietuvoje žinomi ne tik dėl dažnai šiame mieste sugaunamų kontrabandininkų. Jie...

Broliai Komskiai – Pagėgių valdovai, kurie nori likti nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Laimingiausia šalis - Suomija, Lietuva - 42-oji nuotrauka, foto

Lietuva, Suomija antrus metus iš eilės pripažinta laimingiausia šalimi pasaulyje, o tyrėjai...

Lektorius iš Butano mokė, kaip būti laimingiems nuotrauka, foto

Švietimas, Kovo 19 dieną Klaipėdoje lankėsi lektorius, pirmasis Butano karalystės Švietimo Ministras Thakur...

A. Rusteika: Jie vėl ateina mūsų išgelbėti nuotrauka, foto

Nuomonės, Ateina gelbėtojai ir vėl išnyksta, atėjo konservatoriai visiems laikams – išgelbėjo nuo...

Prasidėjo deklaracijų pildymo įkarštis nuotrauka, foto

Ūkis, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) nuo kovo 20 d. gyventojai jau gali deklaruoti...

Lietuva, Paskelbta prieš 47 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...