2018 m. spalio 23 d. 12:59 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Dėl ištaškytų pinigų galvos neskauda

(11)

Dėl ištaškytų pinigų galvos neskauda nuotrauka, foto

NESIKEIČIA. "Vakarų ekspresas" ne kartą rašė apie naujosios Klaipėdos savivaldybės interneto svetainės klaidas ir trūkumas, tačiau iki šiol atsižvelgta tik į mažą dalį pastabų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos miesto ir regiono savivaldybės už turinio valdymo programą, suteikiančią ir galimybę transliuoti posėdžius internetu, sumokėjo 10 kartų daugiau nei ši paslauga kainuoja rinkoje.

Dalį trūkumų šaliname patys, o kai ką prašome atlikti rangovą.

Vilija VENCKUTĖ-PALAITIENĖ, savivaldybės Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėja

Šie skaičiai paaiškėjo uostamiesčio Tarybai nutarus perduoti kaimynams projekto "Elektroninės demokratijos paslaugų piliečiams sukūrimas ir plėtra Klaipėdos regiono savivaldybių administracijose" metu įgytą ir Klaipėdai nuosavybės teise priklausiusį ilgalaikį materialųjį ir nematerialųjį turtą. Kitaip tariant, oficialiai perduoti techninę ir programinę įrangą, kuri buvo naudojama interneto svetainėms kurti, jų turiniui valdyti bei posėdžiams transliuoti internetu.

Pirmajame perdavimo akto punkte įrašyti du nematerialaus turto vienetai - "programinė įranga LBB4187" ir operacinė sistema. Pirmoji įsigyta už 27,8 tūkst. litų, o antroji - už 7,5 tūkst. litų.

Šią sumą reikėtų sudėti ir padauginti iš septynių. Mat visoms regiono savivaldybėms - Klaipėdos miesto ir rajono, Palangos, Kretingos, Skuodo, Šilutės ir Neringos - programinė įranga ir operacinė sistema įkainotos atskirai.

Tačiau panaršius internete matyti, kad tokią pačią vaizdo konferencijų transliavimo programinę įrangą galima įsigyti kur kas pigiau - nuo 923 iki 1 000 JAV dolerių (nuo 2 344 iki 2 540 litų). Kitaip tariant - daugiau nei 10 kartų pigiau. Jei šis produktas būtų pirktas šiuo metu, būtų sutaupyta daugiau nei 176 tūkst. litų.

Tačiau niekam Klaipėdos miesto savivaldybėje dėl to galvos neskauda. Dangstomasi universaliu pasiteisinimu, esą projektui neišleista nė lito miesto biudžeto pinigų - išlaidas kompensavo Europos Sąjunga (ES) ir šalies biudžetas.

Klaipėdos miesto ir visos apskrities savivaldybių interneto svetainės buvo pradėtos kurti 2010 m., kai buvo gauta ES parama. Septynių savivaldybių interneto svetainėms sukurti buvo skirta 2,16 mln. litų, 323 tūkst. litų šios sumos - šalies biudžeto lėšos. Pusė visų pinigų turėjo būti skirta įrangai įsigyti, kita pusė, per milijoną litų, - programavimo ir dizaino sukūrimo darbams. Vien Klaipėdai išleista apie pusę visos sumos.

Klaipėdos svetainės kūrimo konkursą laimėjo sostinės bendrovė "Idamas" su partneriais. Beje, tai buvo vienintelė konkurse dalyvavusi įmonė.

Šios įmonės atstovai "Vakarų ekspresui" negalėjo paaiškinti, kodėl aprašomoji programinė įranga yra tokia brangi.

"Prisiminkite, kada mes kūrėme šį projektą - prieš dvejus trejus metus. O kada jūs žiūrėjote jos kainą internete? Šiandien? Tad nenustebčiau, jei per tuos metus ta programa kažkiek ir atpigo. Gal į šios programos kainą buvo įtrauktos ir konsultacijos, dabar jau nebegaliu atsakyti", - kalbėjo jie.

"Vakarų ekspresas" ne kartą rašė apie naujosios Klaipėdos savivaldybės interneto svetainės klaidas ir trūkumas, tačiau iki šiol atsižvelgta tik į mažą dalį pastabų. Savivaldybės administracijos Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėja Vilija Venckutė-Palaitienė teisinosi, esą dalį trūkumų šalina patys, o kai ką prašo atlikti rangovą.

"Šią svetainę jau gavau atėjusi dirbti į savivaldybės administraciją, todėl dabar tenka dirbti su produktu, kurį paveldėjau", - sakė V. Venckutė-Palaitienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2 RK. 2013-09-26 10:36 IP: 86.100.73.225

2013-09-26   13:42

IP: 195.14.182.165

Sveikas RK. Jagalvojau kad tave atleido iš komentuotojų darbo. Bet ne... pasirodo šiaip miegi ilgai. Tavo žiniai... rajono savivaldybės tik sutiko kad projektą valdytų Klaipėdos liberastai. Jokios įtakos projekto eigai jie neturėjo. Antra... čia buvo ne projektas kaip padaryti gera savivaldybės svetainę (nes naujoji ženkliai nusileidžia senajai savo kokybe), o projektas kaip liberastams pasivogti pinigų. Trečia... meluoji, kad Klaipėdos miesto biudžetui nieko nekainavo - kainavo jei neklystu 15 procentų viso projekto sumos. Ir galu gale... kalba eina apie tai, kad už tokią sumą galėjo padaryti svetaines ne tik visoms savivaldybėms, bet dar ir jų darželiams, mokykloms, ir visoms kitoms įmanomoms įstaigoms, nes projekto kainos yra užkeltos 10 kartų.

Taip pat noriu priminti, kad ES lėšų vagimas yra taip pat VAGYSTĖ ir už ją LIBERASTUS TURI SODINTI.

2013-09-26   11:48

IP: 78.61.86.199

KAIP VAGIAMA TAIP IR TOLIAU SĖKMINGAI VAGIAMA.
TAI "V E R S L A S" KUO DAUGIAU IŠ VALSTYBĖS PA V O G T I.
ATSAKOMYBĖS IR KONTROLĖS NĖRA .
KAS VAGIA VISI TURĖTŲ ATSAKYTI.

2013-09-26   10:43

IP: 188.69.225.186

Taip, o kam reikia kad ta galva skaudetu? juokinga

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Naujojo cirko spektakliu "Humanoptère" šią savaitę buvo uždarytas XII tarptautinis menų festivalis...

Naujasis cirkas - daugelio menų sintezė nuotrauka, foto

Kalėdos Klaipėdoje - be eglės Atgimimo aikštėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė informavo, kad šiemet Kalėdų eglės...

Vaiko teisių gynėjams - kritikos kruša nuotrauka, foto

Sociumas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, komentuodama didelio atgarsio sulaukusį...

Vis dažniau renkasi vardinius numerio ženklus nuotrauka, foto

Automobiliai, „Regitra“, nuo 2001-ųjų teikianti galimybę vairuotojams savo transporto priemonę paženklinti vardiniais...

„Sustabdyti emigraciją gali patriotizmo ugdymas“ nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš lapkritį vyksiantį partinį reitingavimą Europos parlamento rinkimams konservatorius Audronius Ažubalis apsilankė...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sociumas, Paskelbta prieš 2 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...