2018 m. liepos 23 d. 10:54 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Dėl ištaškytų pinigų galvos neskauda

(11)

Dėl ištaškytų pinigų galvos neskauda nuotrauka, foto

NESIKEIČIA. "Vakarų ekspresas" ne kartą rašė apie naujosios Klaipėdos savivaldybės interneto svetainės klaidas ir trūkumas, tačiau iki šiol atsižvelgta tik į mažą dalį pastabų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos miesto ir regiono savivaldybės už turinio valdymo programą, suteikiančią ir galimybę transliuoti posėdžius internetu, sumokėjo 10 kartų daugiau nei ši paslauga kainuoja rinkoje.

Dalį trūkumų šaliname patys, o kai ką prašome atlikti rangovą.

Vilija VENCKUTĖ-PALAITIENĖ, savivaldybės Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėja

Šie skaičiai paaiškėjo uostamiesčio Tarybai nutarus perduoti kaimynams projekto "Elektroninės demokratijos paslaugų piliečiams sukūrimas ir plėtra Klaipėdos regiono savivaldybių administracijose" metu įgytą ir Klaipėdai nuosavybės teise priklausiusį ilgalaikį materialųjį ir nematerialųjį turtą. Kitaip tariant, oficialiai perduoti techninę ir programinę įrangą, kuri buvo naudojama interneto svetainėms kurti, jų turiniui valdyti bei posėdžiams transliuoti internetu.

Pirmajame perdavimo akto punkte įrašyti du nematerialaus turto vienetai - "programinė įranga LBB4187" ir operacinė sistema. Pirmoji įsigyta už 27,8 tūkst. litų, o antroji - už 7,5 tūkst. litų.

Šią sumą reikėtų sudėti ir padauginti iš septynių. Mat visoms regiono savivaldybėms - Klaipėdos miesto ir rajono, Palangos, Kretingos, Skuodo, Šilutės ir Neringos - programinė įranga ir operacinė sistema įkainotos atskirai.

Tačiau panaršius internete matyti, kad tokią pačią vaizdo konferencijų transliavimo programinę įrangą galima įsigyti kur kas pigiau - nuo 923 iki 1 000 JAV dolerių (nuo 2 344 iki 2 540 litų). Kitaip tariant - daugiau nei 10 kartų pigiau. Jei šis produktas būtų pirktas šiuo metu, būtų sutaupyta daugiau nei 176 tūkst. litų.

Tačiau niekam Klaipėdos miesto savivaldybėje dėl to galvos neskauda. Dangstomasi universaliu pasiteisinimu, esą projektui neišleista nė lito miesto biudžeto pinigų - išlaidas kompensavo Europos Sąjunga (ES) ir šalies biudžetas.

Klaipėdos miesto ir visos apskrities savivaldybių interneto svetainės buvo pradėtos kurti 2010 m., kai buvo gauta ES parama. Septynių savivaldybių interneto svetainėms sukurti buvo skirta 2,16 mln. litų, 323 tūkst. litų šios sumos - šalies biudžeto lėšos. Pusė visų pinigų turėjo būti skirta įrangai įsigyti, kita pusė, per milijoną litų, - programavimo ir dizaino sukūrimo darbams. Vien Klaipėdai išleista apie pusę visos sumos.

Klaipėdos svetainės kūrimo konkursą laimėjo sostinės bendrovė "Idamas" su partneriais. Beje, tai buvo vienintelė konkurse dalyvavusi įmonė.

Šios įmonės atstovai "Vakarų ekspresui" negalėjo paaiškinti, kodėl aprašomoji programinė įranga yra tokia brangi.

"Prisiminkite, kada mes kūrėme šį projektą - prieš dvejus trejus metus. O kada jūs žiūrėjote jos kainą internete? Šiandien? Tad nenustebčiau, jei per tuos metus ta programa kažkiek ir atpigo. Gal į šios programos kainą buvo įtrauktos ir konsultacijos, dabar jau nebegaliu atsakyti", - kalbėjo jie.

"Vakarų ekspresas" ne kartą rašė apie naujosios Klaipėdos savivaldybės interneto svetainės klaidas ir trūkumas, tačiau iki šiol atsižvelgta tik į mažą dalį pastabų. Savivaldybės administracijos Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėja Vilija Venckutė-Palaitienė teisinosi, esą dalį trūkumų šalina patys, o kai ką prašo atlikti rangovą.

"Šią svetainę jau gavau atėjusi dirbti į savivaldybės administraciją, todėl dabar tenka dirbti su produktu, kurį paveldėjau", - sakė V. Venckutė-Palaitienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2 RK. 2013-09-26 10:36 IP: 86.100.73.225

2013-09-26   13:42

IP: 195.14.182.165

Sveikas RK. Jagalvojau kad tave atleido iš komentuotojų darbo. Bet ne... pasirodo šiaip miegi ilgai. Tavo žiniai... rajono savivaldybės tik sutiko kad projektą valdytų Klaipėdos liberastai. Jokios įtakos projekto eigai jie neturėjo. Antra... čia buvo ne projektas kaip padaryti gera savivaldybės svetainę (nes naujoji ženkliai nusileidžia senajai savo kokybe), o projektas kaip liberastams pasivogti pinigų. Trečia... meluoji, kad Klaipėdos miesto biudžetui nieko nekainavo - kainavo jei neklystu 15 procentų viso projekto sumos. Ir galu gale... kalba eina apie tai, kad už tokią sumą galėjo padaryti svetaines ne tik visoms savivaldybėms, bet dar ir jų darželiams, mokykloms, ir visoms kitoms įmanomoms įstaigoms, nes projekto kainos yra užkeltos 10 kartų.

Taip pat noriu priminti, kad ES lėšų vagimas yra taip pat VAGYSTĖ ir už ją LIBERASTUS TURI SODINTI.

2013-09-26   11:48

IP: 78.61.86.199

KAIP VAGIAMA TAIP IR TOLIAU SĖKMINGAI VAGIAMA.
TAI "V E R S L A S" KUO DAUGIAU IŠ VALSTYBĖS PA V O G T I.
ATSAKOMYBĖS IR KONTROLĖS NĖRA .
KAS VAGIA VISI TURĖTŲ ATSAKYTI.

2013-09-26   10:43

IP: 188.69.225.186

Taip, o kam reikia kad ta galva skaudetu? juokinga

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

„The Flying Bulls“ šou perkeliamas į šeštadienį nuotrauka, foto

Dėl netinkamų skrydžiams sąlygų „The Flying Bulls“ pasirodymas yra perkeliamas iš penktadienio...

Daug metų domėjausi Karaliaus Vilhelmo kanalu, rinkdamas apie jį faktus, ne todėl,...

Karaliaus Vilhelmo kanalas (Klaipėdos kanalas) nuotrauka, foto

Jau vienuoliktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo „Darom“ banga. Prie šios gražios...

Valdininkų pamiršto Bachmano dvaro parką sutvarkė vietos gyventojai nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė vicemerės Rūtos Cirtautaitės iniciatyva organizuoja „Gražiausios šimtmečio sodybos“ konkursą!

Bus renkamos gražiausios šimtmečio sodybos nuotrauka, foto

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl V. Titovo pasisakymų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Simono Minkevičiaus reikalavimu pirmadienį pradėtas ikiteisminis...

Vyras suklupusią moterį palydėjo namo ir apvogė nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienį į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi, 1956 m. gim., moteris.

Trišalė taryba dar kartą svarstys MMA didinimą nuotrauka, foto

Euras, Vyriausybė, dalį darbdavių ir profsąjungų vienijanti Trišalė taryba dar kartą bandys rasti...

Siūlymui didinti vaiko priežiūros išmokas – kritika nuotrauka, foto

Ūkis, Seimo „tvarkiečiai“, žadantys pasirašyti susitarimą su valdančiaisiais dėl bendradarbiavimo, siūlo keisti išmokas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 40 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Euras, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...