2020 m. liepos 10 d. 12:20 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Daugiabutį užliejusius darbininkus nuo stogo nukrapštė policija

(1)

2020-04-23, 18:32

Jurgita NAGLIENĖ, zemaiciolaikrastis.lt

Daugiabutį užliejusius darbininkus nuo stogo nukrapštė policija nuotrauka, foto

Ant sto­go už­lipę pa­reigū­nai ra­do tris dar­bi­nin­kus. Jiems te­ko pa­si­tik­rin­ti blai­vumą, mat jų iš­vaiz­da ir el­ge­sys gy­ven­to­jams su­kėlė įta­rimų

© zemaiciolaikrastis.lt nuotr.

Reklama

Mūsų pro­tėviai tikėję: jei per Ve­ly­kas ta­ve, grįžtantį iš baž­ny­čios, kas nors kaip rei­kiant per­lies van­de­niu – me­tai bus sotūs ir tur­tin­gi. Šį prie­tarą ant­ra­dienį, pirmąją dieną po Ve­lykų, te­ko pri­si­min­ti A. Ju­cio gatvės 10-ojo dau­gia­bu­čio na­mo Plungė­je gy­ven­to­jams.

Prieš­piet iš­girdę šniokš­timą jie iš­puolė į laip­ti­nes ir iš­vy­do, jog sie­no­mis nuo sto­go lie­ja­si van­duo. Žmonės ėmė skam­bin­ti dau­gia­butį ad­mi­nist­ruo­jan­čiai ir re­no­vuo­jan­čioms įmonėms. Į kiemą ne­tgi at­skubė­jo po­li­ci­jos eki­pa­žas.

Tik ne re­no­va­ci­jos darbų bro­ko po­li­ci­nin­kams te­ko ieš­ko­ti, o tik­rin­ti na­mo stogą re­mon­tuo­jan­čių ir įtar­ti­nai šli­ti­niuo­jan­čių dar­bi­ninkų blai­vumą.

Šaukėsi administratoriaus, policijos ir žurnalistų pagalbos

Antradienį priešpiet gerokai išmaudytos buvo ne tik daugiabučio laiptinių, bet ir butų sienos, sudrėko gyventojų baldai, velniop nuėjo ne vieno buto apdaila. Į laiptines žiūrėti, kas darosi, išpuolę žmonės kalbėjo prieš tai girdėję ausis veriantį gręžimą aukštai, ant stogo. O tada ir pasipylęs vanduo.

Jo būta tiek, kad upeliai bėgo ne tik sienomis, bet ir laiptais. Žmonės stebėjosi, iš kur tiek vandens radosi, mat tądien retkarčiais tik snyguriavo, o lijo labai trumpai.

Išsigandę daugiabučio gyventojai kreipėsi ir į „Žemaitį“. Moteris telefonu pasakojo, kad žmonės nebežinantys, ką daryti. Esą skambino ir namą administruojančiam „Plungė būstui“, ir pagrindinio rangovo vadovui, tik skubios reakcijos nesulaukę.

Galiausiai gyventojai griebėsi paskutinio šiaudo – ėmė šauktis pagalbos skambindami trumpuoju pagalbos telefonu 112.

Vis dėlto netrukus atvykę prie šio daugiabučio savo akimis įsitikinome, kad žmonių pagalbos šauksmas neliko neišgirstas. Kieme jau stoviniavo ir situaciją aiškinosi „Plungė būsto“ direktorius Audrius Šapalas bei inžinierė statybininkė Vilija Budreckienė. Buvo atvykęs ir policijos ekipažas.

Darbininkai... nuo šiukšlių konteinerio

Sunerimę gyventojai vienas per kitą pasakojo, kaip viskas vykę, ką jie matę ir girdėję. Ne vienas piktinosi, kad jų daugiabutis renovuojamas padrikai, be aiškios sistemos. Žmonės sakė čia plušantiems ukrainiečiams priekaištų neturintys.

Esą matyti, kad vyrukai atvyko užsidirbti, tad jėgų netausoja, pluša iš peties, kartais – net savaitgaliais.

Didžiausia problema, pasak gyventojų, ta, kad nėra vieno vadovo, kuris sustyguotų visus darbus. Žmonių spėjimu, vienas iš darbininkų lyg ir paskirtas vadovauti, tik kad jį esą dažniau pamatysi su alaus skardine rankoje už namo saulėje besišildantį, nei rimtai dirbantį.

Žmonės tikino nesistebintys, kad juos užliejo, mat kai stogą remontuoja nuo konteinerių surinkti asmenys, esą nieko kito tikėtis ir nereikia.

Reklama

Paklausti, ką turi omeny, gyventojai pasakojo jau prieš kurį laiką išvydę, kad iš matymo jiems gerai žinomi vyrai, retkarčiais vis tikrinantys šiukšlių konteinerių turinį, minėtojo darbų vadovo buvo aprengti darbinėmis liemenėmis ir pristatyti renovuoti daugiabutį.

Esą iš pradžių, kai šie naujieji darbininkai tik aplinką tvarkė ir statybines atliekas nešiojo, niekas per daug nesipiktino, tačiau kai tuoj po Velykų jie buvo pasiųsti renovuoti stogo, ne vienam gyventojui žandikaulis atvipo.

Ir išties mums besikalbant nuo stogo ėmė leistis itin spalvinga publika. Kas su mėlyne paaky, kas stiklinėmis akimis ir burnoje besipinančiu liežuviu.

Gyventojų klausiami, ką ten viršuj jie pridirbę, kad visi aukštai, pradedant penktu ir baigiant rūsiu, paplūdo vandeniu, vyrukai vebleno, esą tai – ne jų darbas ir ne jų atsakomybė.

 

Reklama

 

Van­duo plūstelė­jo pir­miau­sia to­se vie­to­se, kur įreng­ti lie­taus nuo­tekų vamzd­žiai
Net ir pir­mam aukš­te laip­tinės bu­vo šla­putėlės

Van­duo plūstelė­jo pir­miau­sia to­se vie­to­se, kur įreng­ti lie­taus nuo­tekų vamzd­žiai

Negirti, bet... neįgalūs

Netrukus iš Šiaulių atskubėjo ir A. Šapalo iškviestas projekto vadovas (žurnalistams savo vardo ir pavardės jis neatskleidė, pasisakė tik atstovaujantis vienai iš prie daugiabučių renovacijos dirbančių įmonių UAB „Losteka“).

Policijos pareigūnai paprašė jo palydėti juos ant stogo ir parodyti, kas ten pluša. Po kiek laiko žemyn jie nusileido tik su trimis darbininkais – tiek jų rado ant stogo, nors gyventojai tikino matę gerokai daugiau.

Žmonės spėliojo, kad kiti, matyt, žemyn nusileido pastoliais ir nešė kudašių.

Reklama

Tad pasitikrinti blaivumą teko tiems trims drąsiausiems. Netrukus pareigūnas pranešė, kad visi trys – blaivūs. Esą du iš jų – policijai gerai žinomi. Vyrams nustatytas neįgalumas, dėl to jų elgsena gyventojams galėjo sukelti įtarimų.

Bet ar tokius pusiausvyrą sunkiai laikančius neįgalius asmenis galima siųsti dirbti ant penkiaaukščio stogo? Pareigūnai atsakė, kad tuo toliau domėsis Darbo inspekcija. Jai bus perduoti visi duomenys, kad būtų galima nustatyti, ar minėtieji asmenys stogdengiais įdarbinti legaliai.

Netvarka – ir ant stogo, ir kieme

Nuo stogo nusileidęs projekto vadovas sunerimusiems gyventojams paaiškino, dėl ko jų butus ir laiptines užliejo vanduo.

Pasak jo, dar prieš Velykas santechnikų prašyta kuo greičiau pakeisti ant stogo esančius lietaus vandens rinktuvus, vadinamąsias įlajas.

Prieš šventes šie neturėję tam laiko, tad darbo ėmėsi iškart po Velykų. Ir ėmėsi taip, kad netrukus visus sukėlė ant kojų.

Projekto vadovas aiškino, kad jie turėjo pirma nuardyti vieną įlają, tada sumontuoti naują ir leisti stogdengiams ją tinkamai apdirbti, tada imtis antros ir taip toliau. O padarė taip, kad sykiu išmontavo visas keturias.

Reklama

Ir dar kaip tyčia tokią dieną, kai dangus su žeme maišėsi, siųsdamas tai lietų, tai sniegą.

„Šitaip ir būna, kai nėra kas paradui vadovauja“, – karčiai atsiduso vienas iš gyventojų. Skubėdamas nuraminti jų pyktį, projekto vadovas patikino, kad draudimo kompanija atlygins visus gyventojų dėl šio incidento patirtus nuostolius.

Namą renovuojančiai įmonei greičiausiai teks suremontuoti ir sulietas laiptines, nors projekte tai nebuvo numatyta.

Žmonėms rūpėjo ir tai, kada jų name vėl bus įjungta elektra – vandeniui ėmus tekėti per elektros skydines suskubta ją išjungti. „Plungės būsto“ iškviesti elektrikai, apžiūrėję elektros įvadus, pranešė elektrą galėsiantys įjungti tik tada, kai skydinės išdžius. „Kaip tyčia dabar turėjo tai atsitikti...

Juk vaikams – nuotolinis mokymas, mes dirbam iš namų. Kaip dabar reiks būt be elektros?“ – pyko žmonės.

Beje, aiškinantis situaciją prie namo atvyko ir Plungės seniūnė Dangirutė Jurkuvienė. Ji nusistebėjo, kodėl rangovas nesilaiko ankstesnio susitarimo – pažado iki Velykų sutvarkyti renovuojamo daugiabučio teritoriją.

Reklama

Seniūnė sakė apvažiavusi kitus renovuojamus namus ir priekaištų dėl tvarkos jiems neturinti, tačiau šio namo teritorija jau kurį laiką visiems akis bado. Projekto vadovas sutiko, jog problema yra, ir pažadėjo, kad iki ketvirtadienio jos neliks.

 

 

Net ir pir­mam aukš­te laip­tinės bu­vo šla­putėlėsGriežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

va

2020-04-23   10:50

IP: 172.69.190.76

Re-no-va-ci-ja :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

Grupė "Studija" vos nepakeitė pavadinimo nuotrauka, foto

Muzika, "Mes atsinaujinę ir nuotaikos puikios", - socialinėje erdvėje intriguoja legendinės grupės "Studija"...

Lietuviškų uogų bumas ne tik turguje, bet ir sodininkų krepšiuose nuotrauka, foto

Vasara, Įsibėgėjus lietuviškų braškių sezonui, pirkėjus maloniai stebina vos per keletą savaičių sumažėjusios...

Planuoja valyti Smeltalės upelį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja valyti Smeltalės upelį. Jo vaga užžėlusi augalais, dalis...

Savivaldybė nepritaria “Mestillos” poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė, išnagrinėjusi UAB „Sweco Lietuva“ pateiktą panaudoto augalinio aliejaus perdirbimo...

Muzika, Paskelbta prieš 19 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...