2018 m. gruodžio 11 d. 08:23 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Bendrijų problemoms narplioti trūksta rankų

(15)

Bendrijų problemoms narplioti trūksta rankų nuotrauka, foto

SITUACIJA. I. Simonaitytės g. 34 namo gyventojų dalis mano, jog namo bendrijos pirmininkė dirba neteisėtai, pirmininkė tvirtina priešingai. Kuri pusė teisi, sunku išsiaiškinti net savivaldybės specialistams.

Kone kasdien pasigirsta vis naujų daugiabučių namų savininkų bendrijose (DNSB) verdančias intrigas atskleidžiančių istorijų. Jų herojai - gyventojai, administratoriai, pirmininkai ar buhalteriai - vienas už kitą ryškesnį ir išmoningesni. Tie, kuriems tenka susidurti su sunkumais piktinasi, jog bendrijų veiklą kontroliuoti turinti miesto savivaldybė to nedaro.

Tuo metu atsakingi savivaldybės specialistai tikina, jog skundų yra tiek daug, jog išnagrinėti jiems trūksta pajėgų.

Neaišku, kas neteisūs

Apsistumdymu su Nagliu Puteikiu ir neteisėtai kieme įrengtomis automobilių stovėjimo vietomis su specialiais užraktais išgarsėjusi I. Simonaitytės g. 34 name įsikūrusios DNSB "Goda" pirmininkė Gražina Korsakė dalies namo gyventojų nemalonę užsitraukė po to, kai paaiškėjo, jog Juridinių asmenų registre ji nėra įregistruota kaip įgaliota bendrijos atstovė. Gyventojai stebėjosi, kodėl bendrijai vadovaujanti moteris gauna atlyginimą, priiminėja gyventojams svarbius sprendimus, užsako darbus, disponuoja bendrijos pinigais. Pirmininkės piniginę veiklą buvo sustabdę net keli bankai.

Pati G. Korsakė "Vakarų ekspresą" tikino, jog vadovaujasi įstatymais, visi reikalai vyksta teisėtai, o jei kam nors kažkas yra neaišku, tuomet reikėtų kreiptis į savivaldybę ar kitas institucijas. Dalies gyventojų kaltinimus ji vadino šmeižtu.

Pagelbėti išsiaiškinti situaciją bandė ir Klaipėdos savivaldybės administracijos Būtų ir energetikos poskyrio specialistai. Pasak vyriausiosios specialistės Dianos Gerasimovienės, bendrijoje "Goda" susidarė dviprasmiška situacija. Išnagrinėjus dokumentus paaiškėjo, jog su namo administratore G. Korsake buvo sudaryta darbo sutartis, yra susirinkimų protokolai ir panašūs dokumentai, todėl pirmininkė yra teisėta. Tiesa, Juridinių asmenų registre ji nėra įregistruota kaip bendrijos įgaliotas atstovas, todėl D. Gerasimovienė tikino išsiuntusi rekomendaciją šį veiksmą atlikti.

Iniciatyvine grupe pasivadinusi dalis I. Simonaitytės g. 34 namo gyventojų prieš porą savaičių bandė organizuoti susirinkimą, tačiau jiems nepasisekė. Į jį nesusirinko reikiamas skaičius būtų savininkų. Susirinkimo metu imta kalbėti, jog pirmininkė G. Korsakė prieš pat susirinkimą vaikščiojo po butus ir įspėjo, kad joks susirinkimas nėra rengiamas, o iniciatyvinė grupė nėra niekaip susijusi su valdymo organais. Susirinkusi nedidelė dalis gyventojų piktinosi dar ir dėl to, jog į susirinkimą neatvyko ir kviestas savivaldybės atstovas.

"Taip, tokį prašymą buvome gavę, tačiau į susirinkimą nevykome, nes dar prieš jį gavome bendrijos valdybos raštą ir 50-ies gyventojų parašus, kuriais jie patvirtina, jog iniciatyvinei grupei nepriklauso ir naujų valdymo organų anksčiau laiko rinkti nenori. Išklausius abi puses susidaro gana dviprasmiška nuomonė. Sunku atskirti, kas yra neteisus", - pasakojo D. Gerasimovienė.

Nespėja nagrinėti

Būtų ir energetikos poskyrio vyriausioji specialistė tikino, jog raštas nebuvo vienintelė priežastis, kodėl savivaldybės atstovai į susirinkimą neatvyko. Specialistams esą neužtenka nei laiko, nei jėgų atsiliepti į visus prašymus. Be to, gyventojų susirinkimai dažniausiai vyksta jau pasibaigus darbo valandoms.

"Po bendrijų įstatymo pasikeitimo praėjusių metų liepą savivaldybės turi vykdyti bendrijų priežiūrą ir kontrolę. Nuo to laiko, kai įstatymo pokyčiai buvo paviešinti, įvairūs skundai į mūsų skyrių plūsta masiškai. Nespėjama visų nagrinėti ir į juos atsakinėti. Ažiotažas yra iš tikrųjų labai didelis. Iki tol sulaukdavome įvairių nusiskundimų, ne tik bendrijų pirmininkų, bet ir administratorių ar namų valdų atžvilgiu. Dabar dažniausiai užverčiama skundais būtent dėl bendrijų reikalų. Kol kas kontrolės funkcija mūsų skyriui nėra perduota, todėl gyventojams galime padėti tik rekomendacinio pobūdžio patarimais", - pasakojo D. Gerasimovienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

keista

2013-02-11   11:23

IP: 85.232.146.92

Koks savivaldybei skirtumas kas išgyventojų nori pakeisti pirmininką. Tegu keičia jei netinka darbas. Nejaugi savivaldybės tarnautoja D.Gerasimovinė nežino, kad jei vienas nori tapti pirmininku, tai dar nieko nereiškia. Pirmininką išrenka susirinkimo dauguma balsuodami. Pabuvo vienas, tai tegu kitas pabuna pirmininku. Kas griau tvarkysis, dirbs, tas bus perrinktas kitai kadencijai. Ar D.Gerasimovienė yra suinteresuota, kad gyventojai nušalintų G.Korsakę ir išrinktu kitą ? Atrodo, kad tikrai savivaldybės tarnautojai turi savų pirmininkų ....

anksčiau

2013-02-10   21:11

IP: 86.100.101.209

savivaldybės specialistai vis „kaltindavo „ bendrijų gyventojus , kad jie neaktyvūs ir nesirūpina savo turtu , bet pasirodo tiems patiems specialistams dabar dar“ blogiau – nespėja “ , nes gyventojai norėtų rūpintis , bet jiems trūksta žinių ir reikalingos konsultacijos iš tų pačių specialistų.....pasipylus skundams dėl bendrijų veiklos ( yra gyventojų , kurie paskaitė DNSB įstatymą ir žino apie privalomus susirinkimus, valdymo organus, ataskaitas, dokumentus ir t.t.) ir čia aiškėja , kad specialistai ‚atsargiai‘ žiūri į kiekvieną situaciją !
Kažkoks absurdas ! Gal todėl ir yra tiek daug miestiečių negatyvaus požiūrio į savivaldybės specialistus , nes galimai yra „geri“ pirmininkai , kurie „sutaria“ su specialistais ir tie jiems „paaiškina‘ situaciją – kas ko nori :) o specialistai jais tiki, nes tai „savi“ ....ir yra tie „blogieji“, kurie rašo raštus ,eina pas juos ir prašo paaiškinimų , nes nori , kad jų turtas būtų tinkamai prižiūrimas. Tik mano nuomone, skundai būna tada, kada bendrijų gyventojai negauna atsakymų iš pirmininkų ar valdymo organų.

P.S. kas dėl blokatorių kieme, statysiu į aš , nes kaip supratau iš DNSB „Goda“ situacijos savivaldybė nieko negali padaryti :) Skirs teismas 100 Lt , sumokėsiu ir ką ...?

jolka.joz

2013-02-10   18:01

IP: 78.61.220.45

Prie sovietu kooperatyvuose buvo daugiau tvarkos. Susirinkimuose dalyvaudavo atstovas is partijos komiteto. O dabar pirimininkai (zinoma ne visi) savivaliauja, neteikia finansiniu ataskaitu, nesaukia susirinkimu. Del to ir plusta skundai i savivaldybe, nes bendrijos nekontruoliojamos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Naujojo cirko spektakliu "Humanoptère" šią savaitę buvo uždarytas XII tarptautinis menų festivalis...

Naujasis cirkas - daugelio menų sintezė nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai mero rinkimais aktyviai dar nesidomi nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar baigėsi visuomeninių rinkimų komitetų bei politinės kampanijos dalyvių registravimas savivaldos rinkimams....

Skelbiame kalėdinės vitrinos konkursą nuotrauka, foto

Klaipėda, Artėjant gražiausioms žiemos šventėms dienraštis "Vakarų ekspresas" kartu su Klaipėdos savivaldybe tradiciškai...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė gruodžio 11-ajai, antradieniui: AVINAS. Iš pažįstamos moters galite gauti...

LSKL Klaipėdos derbyje krito vicečempionai nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate Klaipėdos komandų derbį tarp Klaipėdos universiteto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 22 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...