2019 m. balandžio 20 d. 09:15 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Bendrijų problemoms narplioti trūksta rankų

(15)

Bendrijų problemoms narplioti trūksta rankų nuotrauka, foto

SITUACIJA. I. Simonaitytės g. 34 namo gyventojų dalis mano, jog namo bendrijos pirmininkė dirba neteisėtai, pirmininkė tvirtina priešingai. Kuri pusė teisi, sunku išsiaiškinti net savivaldybės specialistams.

Kone kasdien pasigirsta vis naujų daugiabučių namų savininkų bendrijose (DNSB) verdančias intrigas atskleidžiančių istorijų. Jų herojai - gyventojai, administratoriai, pirmininkai ar buhalteriai - vienas už kitą ryškesnį ir išmoningesni. Tie, kuriems tenka susidurti su sunkumais piktinasi, jog bendrijų veiklą kontroliuoti turinti miesto savivaldybė to nedaro.

Tuo metu atsakingi savivaldybės specialistai tikina, jog skundų yra tiek daug, jog išnagrinėti jiems trūksta pajėgų.

Neaišku, kas neteisūs

Apsistumdymu su Nagliu Puteikiu ir neteisėtai kieme įrengtomis automobilių stovėjimo vietomis su specialiais užraktais išgarsėjusi I. Simonaitytės g. 34 name įsikūrusios DNSB "Goda" pirmininkė Gražina Korsakė dalies namo gyventojų nemalonę užsitraukė po to, kai paaiškėjo, jog Juridinių asmenų registre ji nėra įregistruota kaip įgaliota bendrijos atstovė. Gyventojai stebėjosi, kodėl bendrijai vadovaujanti moteris gauna atlyginimą, priiminėja gyventojams svarbius sprendimus, užsako darbus, disponuoja bendrijos pinigais. Pirmininkės piniginę veiklą buvo sustabdę net keli bankai.

Pati G. Korsakė "Vakarų ekspresą" tikino, jog vadovaujasi įstatymais, visi reikalai vyksta teisėtai, o jei kam nors kažkas yra neaišku, tuomet reikėtų kreiptis į savivaldybę ar kitas institucijas. Dalies gyventojų kaltinimus ji vadino šmeižtu.

Pagelbėti išsiaiškinti situaciją bandė ir Klaipėdos savivaldybės administracijos Būtų ir energetikos poskyrio specialistai. Pasak vyriausiosios specialistės Dianos Gerasimovienės, bendrijoje "Goda" susidarė dviprasmiška situacija. Išnagrinėjus dokumentus paaiškėjo, jog su namo administratore G. Korsake buvo sudaryta darbo sutartis, yra susirinkimų protokolai ir panašūs dokumentai, todėl pirmininkė yra teisėta. Tiesa, Juridinių asmenų registre ji nėra įregistruota kaip bendrijos įgaliotas atstovas, todėl D. Gerasimovienė tikino išsiuntusi rekomendaciją šį veiksmą atlikti.

Iniciatyvine grupe pasivadinusi dalis I. Simonaitytės g. 34 namo gyventojų prieš porą savaičių bandė organizuoti susirinkimą, tačiau jiems nepasisekė. Į jį nesusirinko reikiamas skaičius būtų savininkų. Susirinkimo metu imta kalbėti, jog pirmininkė G. Korsakė prieš pat susirinkimą vaikščiojo po butus ir įspėjo, kad joks susirinkimas nėra rengiamas, o iniciatyvinė grupė nėra niekaip susijusi su valdymo organais. Susirinkusi nedidelė dalis gyventojų piktinosi dar ir dėl to, jog į susirinkimą neatvyko ir kviestas savivaldybės atstovas.

"Taip, tokį prašymą buvome gavę, tačiau į susirinkimą nevykome, nes dar prieš jį gavome bendrijos valdybos raštą ir 50-ies gyventojų parašus, kuriais jie patvirtina, jog iniciatyvinei grupei nepriklauso ir naujų valdymo organų anksčiau laiko rinkti nenori. Išklausius abi puses susidaro gana dviprasmiška nuomonė. Sunku atskirti, kas yra neteisus", - pasakojo D. Gerasimovienė.

Nespėja nagrinėti

Būtų ir energetikos poskyrio vyriausioji specialistė tikino, jog raštas nebuvo vienintelė priežastis, kodėl savivaldybės atstovai į susirinkimą neatvyko. Specialistams esą neužtenka nei laiko, nei jėgų atsiliepti į visus prašymus. Be to, gyventojų susirinkimai dažniausiai vyksta jau pasibaigus darbo valandoms.

"Po bendrijų įstatymo pasikeitimo praėjusių metų liepą savivaldybės turi vykdyti bendrijų priežiūrą ir kontrolę. Nuo to laiko, kai įstatymo pokyčiai buvo paviešinti, įvairūs skundai į mūsų skyrių plūsta masiškai. Nespėjama visų nagrinėti ir į juos atsakinėti. Ažiotažas yra iš tikrųjų labai didelis. Iki tol sulaukdavome įvairių nusiskundimų, ne tik bendrijų pirmininkų, bet ir administratorių ar namų valdų atžvilgiu. Dabar dažniausiai užverčiama skundais būtent dėl bendrijų reikalų. Kol kas kontrolės funkcija mūsų skyriui nėra perduota, todėl gyventojams galime padėti tik rekomendacinio pobūdžio patarimais", - pasakojo D. Gerasimovienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

keista

2013-02-11   11:23

IP: 85.232.146.92

Koks savivaldybei skirtumas kas išgyventojų nori pakeisti pirmininką. Tegu keičia jei netinka darbas. Nejaugi savivaldybės tarnautoja D.Gerasimovinė nežino, kad jei vienas nori tapti pirmininku, tai dar nieko nereiškia. Pirmininką išrenka susirinkimo dauguma balsuodami. Pabuvo vienas, tai tegu kitas pabuna pirmininku. Kas griau tvarkysis, dirbs, tas bus perrinktas kitai kadencijai. Ar D.Gerasimovienė yra suinteresuota, kad gyventojai nušalintų G.Korsakę ir išrinktu kitą ? Atrodo, kad tikrai savivaldybės tarnautojai turi savų pirmininkų ....

anksčiau

2013-02-10   21:11

IP: 86.100.101.209

savivaldybės specialistai vis „kaltindavo „ bendrijų gyventojus , kad jie neaktyvūs ir nesirūpina savo turtu , bet pasirodo tiems patiems specialistams dabar dar“ blogiau – nespėja “ , nes gyventojai norėtų rūpintis , bet jiems trūksta žinių ir reikalingos konsultacijos iš tų pačių specialistų.....pasipylus skundams dėl bendrijų veiklos ( yra gyventojų , kurie paskaitė DNSB įstatymą ir žino apie privalomus susirinkimus, valdymo organus, ataskaitas, dokumentus ir t.t.) ir čia aiškėja , kad specialistai ‚atsargiai‘ žiūri į kiekvieną situaciją !
Kažkoks absurdas ! Gal todėl ir yra tiek daug miestiečių negatyvaus požiūrio į savivaldybės specialistus , nes galimai yra „geri“ pirmininkai , kurie „sutaria“ su specialistais ir tie jiems „paaiškina‘ situaciją – kas ko nori :) o specialistai jais tiki, nes tai „savi“ ....ir yra tie „blogieji“, kurie rašo raštus ,eina pas juos ir prašo paaiškinimų , nes nori , kad jų turtas būtų tinkamai prižiūrimas. Tik mano nuomone, skundai būna tada, kada bendrijų gyventojai negauna atsakymų iš pirmininkų ar valdymo organų.

P.S. kas dėl blokatorių kieme, statysiu į aš , nes kaip supratau iš DNSB „Goda“ situacijos savivaldybė nieko negali padaryti :) Skirs teismas 100 Lt , sumokėsiu ir ką ...?

jolka.joz

2013-02-10   18:01

IP: 78.61.220.45

Prie sovietu kooperatyvuose buvo daugiau tvarkos. Susirinkimuose dalyvaudavo atstovas is partijos komiteto. O dabar pirimininkai (zinoma ne visi) savivaliauja, neteikia finansiniu ataskaitu, nesaukia susirinkimu. Del to ir plusta skundai i savivaldybe, nes bendrijos nekontruoliojamos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga jau jaučia artėjančią sezono pradžią nuotrauka, foto

Rodosi, kad pavasaris vis drąsiau žengia į Lietuvą: visą savaitę džiuginęs saulėtais...

Dituvos turguje ketvirtus metus veikiančiame kioske, kuriame gausus pasirinkimas raugintų daržovių, pirkėjų...

Dituviškių raugintos daržovės – ne tik žiemą nuotrauka, foto

ekmadienį, kovo 31 d., Palangoje bus minima reikšminga sukaktis – Lietuvos narystės...

Palangoje – narystės NATO 15 metų minėjimas nuotrauka, foto

Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

Iinfarkto ištiktiems žmonėms galės padėti ir aktoriai nuotrauka, foto

Klaipėda, Kūrėjų mintys apie žaibišką, bet garbingą mirtį scenoje bent jau uostamiesčio dramos...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Kad Velykos netaptų supersunkia penkiakove nuotrauka, foto

Patarimai, Velykos - tradicinė šventė, daugeliui tai viena iš keleto progų metuose, kai...

"Viesulo" gimnasčių pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Garliavoje vykusiame tarptautiniame meninės gimnastikos turnyre "Kaunas Cup 2019", kuriame varžėsi per...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...