2020 m. rugsėjo 24 d. 17:03 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Atrask savo kraštą: Tulkiaragės pievų pasaulis

Atrask savo kraštą: Tulkiaragės pievų pasaulis nuotrauka, foto

DEDIKACIJA. Ant vienos buvusios siurblinės sienos pavaizduota meldinė nendrinukė, ant kitos - ūkininkas

Reklama

Šilutės rajono turizmo centro interneto svetainė Tulkiaragės pažintinį taką pristato kaip objektą, pasakojantį unikalią šios vietovės susiformavimo istoriją. Iš tiesų vieta unikali, tačiau reikia žinoti, kada geriau ją lankyti.

Krokų Lankos ežero pašonėje įsikūręs Tulkiaragės pažintinis takas pasakoja unikalią Tulkiaragės istoriją, kurią kūrė vanduo ir žmogus. Pasak pateikiamos informacijos, nuo pat šios vietovės susiformavimo (maždaug prieš 400 m.), joje įsikūrė žmogus: statė pylimus, įrenginėjo polderį, derlingas pievas šienavo ir prižiūrėjo. Tulkiaragės ekosistema tapo priklausoma nuo žmogaus ir tik jam esant, čia gali klestėti daugybė įvairiausių rūšių.

Kai 1993 metais sugedo Tulkiaragės vandens siurblinė, buvo nutarta palikti teritoriją tvarkytis pačiai gamtai. Deja, dėl žmoguas įtakos šios vietovės ekosistema buvo išbalansuota, įrengti pylimai, užterštas vanduo, pievos nebetręšiamos, neganomos, suvešėjo nendrynai, priaugo krūmų, kaupėsi nunykusių augalų sluoksnis ir teritorija daugeliui tipinių pievų paukščių tapo nebetinkama.

Prieš keletą metų teritoriją nuspręsta atgaivinti, pritaikant ją ir lankytojams - įrengtas pažintinis takas, poilsio ir apžvalgos aikštelės, informaciniai stendai.

Tako ilgis, skirtingų šaltinių teigimu, yra 1,2-1,8 km į vieną pusę.

Tulkiaragės pažintiniame take "įsikūrė" ir didžiausia pasaulyje meldinė nendrinukė. Šis globaliai nykstantis paukštis, vis dar perintis Lietuvoje, "nutūpė" ant restauruotos siurblinės, kuri tarnauja kaip paukščių stebėjimo bokštelis bei gyvoji gamtos mokykla. Ant kitos sienos pavaizduotas ūkininkas, o pietinėje pastato pusėje pakabinti inkilai paukščiams, šikšnosparniams ir vabzdžiams.

Tulkiaragės pažintinį taką nusprendus aplankyti prieš keletą savaičių atrodė, kad laukia smagus pasivaikščiojimas gamtoje, tačiau tai tapo tikru iššūkiu, nes, panašu, kol peri paukščiai, pievos yra visiškai neliečiamos.

Nusprendus vis dėlto pabandyti eiti sunkiosios technikos šiek tiek pramintu taku, teko bristi per pusantro metro ir net aukštesnę suvešėjusią žolę. Braunantis per žolę pavyko įveikti tik pusę tako - iki pirmosios poilsio aikštelės.

Nepaisant sunkiai įveikiamų žolynų ir begalės aplink besisukusių alkanų uodų, įspūdis einant taku tikrai geras. Nuostabūs vaizdai atsiveria prisėdus poilsiui skirtoje pakyloje. Joje įrengtas aukštas svajoklių suolelis - kad ant jo atsisėdus būtų galima gėrėtis aplinka, svajoti ir tabaluoti kojomis. Tako pabaigoje įrengta aukštesnė apžvalgos aikštelė.

Iš jų galima geriau apžvelgti Krokų Lankos ežerą, didžiausią (plotas 787 ha) Nemuno deltos ežerą, kuris, beje, yra vienintelis Lietuvoje lagūninės (jūrinės) kilmės ežeras, susidaręs Nemuno sąnašoms atitvėrus dalį Kuršių marių.

Pasidomėjus Šilutės rajono turizmo centre, ar šis takas tikrai turėtų būti toks užžėlęs, ar galbūt jis tiesiog nėra prižiūrimas, centro darbuotoja taip pat spėjo, kad pievos neliestos saugant paukščius, ir siūlė taką dar sykį aplankyti rudenį.

Nuotraukų galerija

 

TAKAS. Tako ilgis, skirtingų šaltinių teigimu, yra 1,2-1,8 km į vieną pusę.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Virginijos KESMINĖS nuotr.

 

Virginijos KESMINĖS nuotr.

 

Virginijos KESMINĖS nuotr.

 

Virginijos KESMINĖS nuotr.

 

Virginijos KESMINĖS nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajone – dar daugiau galimybių sportuoti nuotrauka, foto

Gera žinia mėgstantiesiems mėgautis aktyviu laisvalaikiu bei gerinti savo sveikatą –...

Rugpjūčio pradžioje Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje pradės veikti viena didžiausių Europoje medienos...

Rugpjūčio mėnesį  Akmenėje pradės veikti VMG gamykla nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Išanalizavo moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį Lietuvoje: kada moterys pažeidžiamos labiausiai nuotrauka, foto

Sociumas, Moterys Lietuvoje vidutiniškai vis dar uždirba mažiau nei vyrai – atlyginimų atotrūkis...

Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B nuotrauka, foto

Sveikata, Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija....

Keičiasi policijos darbo organizavimas nuotrauka, foto

Lietuva, Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją dėl pandemijos ir atsakingų institucijų rekomendacijas, policija keičia...

Be pagrindo policiją kviesdavusi klaipėdietė nuteista pagrįstai nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje dėl trukdymo Bendrojo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...