Apmaudi klaida sugadino kelionę


2018 m. rugpjūčio 21 d. 03:58 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Apmaudi klaida sugadino kelionę

(12)

2018-08-12, 13:20

Rasa Gedvilaitė, „Palangos tiltas“

Apmaudi klaida sugadino kelionę nuotrauka, foto

Palangos autobusų stotis.

© Wikimapia nuotr.

Atostogų meto laukia kiekvienas ir kaip apmaudu tampa, kai kažkas jas ima ir sugadina, kad ir kokia smulkmena pakiša koją. Taip nutiko ir vienai šeimai, išsiruošusiai autobusu iš Palangos į Žemaičių Kalvariją. Nekantriai laukę autobuso, nugabensiančio jų į norimą vietą, turėjo nusivilti, nes įlipo į visai ne šia kryptimi važiuojantį autobusą. Ir tai ne dėl to, jog būtų sumaišę įlaipinimo stotelę – tuo pačiu metu, kai turėjo atvykti jų autobusas, atvyko kitas. „Kaip taip gali būti?“ – stebėjosi vyras.

Sąmoningai klaidinami?

Į redakciją kreipęsis Donatas papasakojo, kaip dėl apmaudžios klaidos buvo sugadinta jų kelionė, norėdamas įspėti neapsigauti ir kitus. „Manau, kad tai sąmoningas keleivių klaidinimas, kadangi nėra tikslios informacijos nei autobusų stoties internetiniame puslapyje, nei tvarkaraščių lentelėse prie įlaipinimo stotelių“, – įsitikinęs buvo vyras.

Jis papasakojo, kaip toji istorija prasidėjo ir kodėl taip sugadino nuotaiką.

„Vieną liepos dieną susiruošėme nuvykti į Žemaičių Kalvariją. Gerokai anksčiau atėjome į naują Palangos autobusų stotį. Iš karto stotyje įsigijome bilietus ir paklausėme, iš kurios aikštelės išvyksta 10.30 val. autobusas Mažeikių kryptimi pro Žemaičių Kalvariją. Darbuotoja, pardavusi bilietus, nurodė 9 aikštelę, tačiau neperspėjo, kad 10.30 val. iš 9 aikštelės važiuoja kitas autobusas Panevėžys-Šventoji. Taip likimas lėmė, kad patekome į Šventąją vykstantį autobusą. Klaidą supratome, kai autobusas jau išvažiavo iš Palangos ir pasiekė oro uostą“, – nepavykusią kelionę nupasakojo Donatas.

Nusivylęs vyras neabejoja, jog taip klaidinami keleiviai. „Grafikas sudarytas visiškai absurdiškai. Ar galite įsivaizduoti, kai du autobusai 10.30 val. tuo pačiu įvažiuoja ir išvažiuoja iš tos pačios 9 aikštelės? Atrodo negali taip būti, bet autobusų stoties darbuotojams taip neatrodo. Pasirodo jiems tai normalus grafikas ir išvykimo vieta, – piktinosi keleivis. – Dėl klaidinančio autobusų grafiko neteisinga kryptimi ateityje gali išvykti ir daugiau keleivių, nes kažkodėl maršrutas į Mažeikius per Kretingą, Plungę 10.30 val. ir 19 val. organizuojamas iš visiškai neteisingos autobusų išvykimo krypties, tai yra nurodyta Šventosios kryptis. Klausimas kodėl taip sąmoningai padaryta? Juk turėtų būti atskira Mažeikių kryptis, o jeigu nesugebama padaryti tokios krypties, tai nors turėtų būti įdėta prie Kretingos krypties, kas visiems būtų aiškiau ir neklaidintų.“

Būtina pasitikslinti

Palangos autobusų stoties vyr. vadybininkė Ingryda Gagilaitė patikino, jog tai, kad kitas autobusas atvažiavo tuo pačiu metu – įmanomas dalykas, kadangi, vykstant kelio remonto darbams Kretingos gatvėje, autobusai kartais nespėja laiku atvykti į stotį.

„Ne visada dėl remonto darbų tiksliai pataikoma į grafikus. Tad galėjo taip sutapti, jog atvyko kitas autobusas ne pagal savo grafiką. Vasaros metu autobusų stotyje apkrovimas – didžiulis, kur kas daugiau autobusų nei kitu metų laiku. Vairuotojai skuba atvykti laiku, bet ne visada taip gaunasi dėl nenumatytų aplinkybių, tad keleiviams kartais tenka palaukti 10-15 minučių. Susidaro įvairių nemalonių situacijų. Kaip ir jūsų minėtu atveju. Vieni atidžiau nepasižiūrėjo, kiti nepasakė, taip ir gaunasi. Visi skuba. Norėčiau keleivius perspėti būti atidesniems ir pasižiūrėti į lentelę, esančią  autobuso priekyje. Arba paklausti vairuotojo. Visada reikia pasitikslinti, jeigu žmogus nėra įsitikinęs, jog teisinga kryptimi nuvyks būtent šiuo autobusu. Žinoma, jeigu keliaujama kasdien, tai ir vairuotojai jau tampa pažįstami, tačiau kitu atveju reikia būtinai tikslintis“, – kalbėjo I. Gagilaitė.

Pašnekovė patikino, jog nusivylusių keleivių vasaros metu atsiranda gal vienas ar du, o kartais nebūna nė vieno. Tačiau būna įvairiausių kurioziškų situacijų, kurioms darbuotojos ir stengiasi užkirsti kelią, tačiau nesėkmingai.

„Būna, kad darbuotojas keleivį nukreipia į šeštą aikštelę, bet būtinai jis nueis ir atsistos prie devintos. Kiekvienam keleiviui yra pasakoma visa jam reikalinga informacija. Žiūrėk, nusidriekia prie kasos ir eilės, bet vis tiek kiekvienam viskas susakoma. Darbuotojos tai yra išmokusios kaip maldą. Bet juk visų už rankos paėmusi nenuvesi iki jų aikštelių ir neįsodinsi į autobusus. Todėl patys žmonės privalo būti atidūs, jog išvengtų tokių nemalonių situacijų“, – perspėjo keleivius Palangos autobusų stoties vyr. vadybininkė, patikinusi, jog vasaros metu darbuotojos susiduria ir su itin reikliais žmonėmis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Visai rimtai

2018-08-15   18:11

IP: 78.57.202.115

Turėjau bilietą, parodžiau vairuotojui, jis patikino, kad viskas tvarkoj ir ualia! Važiuoju kitur! Nebuvo linksma, nes važiavau valandą ir viskas išaiškėjo, kada vietoje posūkio buvo nuvažiuota tiesiai.
Komentatoriai - visi kieti ir teisūs ant sofutės.

Nord

2018-08-15   17:36

IP: 85.232.128.59

Kitoje serijoje žiūrėkite: "Įsėdome į keltą, patekome į Kylį vietoj Karlshamno..." Vėl kalti bus kiti, t. y. laivybos bendrovė ir keleivinio terminalo personalas:-))).

Skirmantas Zalupinskis

2018-08-13   17:12

IP: 84.15.176.155

As galvojau kad I lektuva nespejo,o cia apie jibanus kaimiecius raso kur uzpiltom akim nebemato kur autobusas vaziuoja

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

„The Flying Bulls“ šou perkeliamas į šeštadienį nuotrauka, foto

Dėl netinkamų skrydžiams sąlygų „The Flying Bulls“ pasirodymas yra perkeliamas iš penktadienio...

Daug metų domėjausi Karaliaus Vilhelmo kanalu, rinkdamas apie jį faktus, ne todėl,...

Karaliaus Vilhelmo kanalas (Klaipėdos kanalas) nuotrauka, foto

Jau vienuoliktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo „Darom“ banga. Prie šios gražios...

Valdininkų pamiršto Bachmano dvaro parką sutvarkė vietos gyventojai nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė vicemerės Rūtos Cirtautaitės iniciatyva organizuoja „Gražiausios šimtmečio sodybos“ konkursą!

Bus renkamos gražiausios šimtmečio sodybos nuotrauka, foto

Karklės festivalis - chaosas suvaldytas? nuotrauka, foto

Klaipėda, Savaitgalį praūžusiame muzikos, laisvės, gamtos ir jūros festivalyje "Karklė Live Music Beach...

Slengiškiai siekia prisijungti prie Klaipėdos nuotrauka, foto

Klaipėda, Iniciatyvūs slengiškiai, siekiantys prijungti Slengių gyvenvietę prie Klaipėdos, ėmėsi realių veiksmų. Pirmadienį...

Savižudybių prevencija: ko stinga Telšiuose ir Tauragėje? nuotrauka, foto

Lietuva, Higienos instituto duomenimis, nors pastaraisiais metais Lietuvoje mažėja savižudybių, tačiau 22 savivaldybėse...

Netekome Aleksandro Žalio nuotrauka, foto

In Memoriam, Pirmadienį staiga mirė Klaipėdos universiteto dėstytojas, literatūros kritikas, universiteto pirmojo Senato pirmininkas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...