2020 m. birželio 3 d. 07:02 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

5 eurai į muziejų - ne per daug?

(5)

2016-04-06, 17:59

Darius ČIUŽAUSKAS

5 eurai į muziejų - ne per daug? nuotrauka, foto

Tik nuo politikų priklauso, ar už apsilankymą Kretingos muziejuje teks mokėti tik euru pigiau nei už viešnagę Trakų pilyje.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Pernai 80-metį paminėjusio Kretingos muziejaus vadovybė užsimojo taip drastiškai padidinti apsilankymo jame kainą, kad jis taptų antruoju pagal bilietų brangumą muziejumi Lietuvoje. Tačiau muziejininkams nepavyko įrodyti, kodėl staiga žmonės už jame saugomų eksponatų apžiūrėjimą turėtų mokėti vos ne dvigubai daugiau nei dabar - net 5 eurus.

Kretingos rajono tarybos posėdyje svarstytas Kretingos muziejaus teikiamų paslaugų kainų nustatymo klausimas rajono politikus padalijo į dvi stovyklas. Vieni tarybos nariai sutiko, kad muziejaus bilieto suaugusiajam kaina vadinamojo vasaros sezono metu (nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.) būtų padidinta iki 5 eurų, o likusiais mėnesiais - iki 3 eurų. Daugiau tokiu atveju tektų mokėti ir moksleiviams, studentams (1,50 euro) bei pensininkams (2 eurus). Jų oponentai tvirtino, kad visus metus turėtų galioti 3 eurų kaina. Šiuo metu bilietas į muziejų kainuoja 2,90 euro, į jo pasididžiavimu laikomą Žiemos sodą - 1,45 euro.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė įvardijo kelias priežastis, verčiančias taip smarkiai didinti bilieto kainą. Pagrindinė - noras užsidirbti iš užsieniečių bei kitų šalies vietovių gyventojų. Per metus šį muziejų aplanko apie 123 tūkst. lankytojų. Suskaičiuota, kad per minėtus penkis šiltuosius mėnesius daugiau kaip 68 proc. lankytojų yra iš toliau atvykę lietuviai bei užsienio valstybių piliečiai, tarp jų - nemažai kruiziniais laivais atplaukiančių turistų ar poilsiautojų. Taip pat daugiau lėšų reikalauja naujos ekspozicijos, padidėję patalpų plotai ir jų priežiūra, papildomi darbuotojų etatai ir išaugęs jų darbo užmokestis.

Pasak R.Ruškuvienės, į muziejų investavus ne vieną milijoną iš Europos Sąjungos bei valstybės gautų eurų, sutvarkius dvaro rūmus ir jo parką, buvusį vandens malūną, ūkvedžio namą bei ratinę, ekskursija po jį vietoj valandos užtrunka dvigubai ilgiau. Muziejaus direktorė Vida Kanapkienė neslėpė, kad jame apsilankęs kultūros ministras Šarūnas Birutis taip pat pritarė 5 eurų kainai, nors muziejaus taryba siūlė bilietą branginti tik simboliškai - iki 3 eurų.

Dalį tarybos narių muziejininkų įvardyti 5 eurai šokiravo. Jie siūlė nepamiršti, kad jis nėra pelno siekianti komercinė įmonė. Dėl kainos šuolio nieko blogo neįžvelgiantys jų kolegos tvirtino, esą priešingu atveju teks muziejui skirti dar daugiau pinigų iš savivaldybės biudžeto. Neva 5 eurai dabar prilygsta 5 litams ir jei žmogus atvažiuoja ne vien tik „nusigerti“, tikrai juos ras muziejui aplankyti. Argumentuota ir tuo, kad mažai uždirbantys mūsų piliečiai vasaras leidžia ne lankydami šalies muziejus.

Tarybos nariams priimti bendro sprendimo taip ir nepavyko, tad rajono meras Juozas Mažeika šio klausimo svarstymą atidėjo kitam posėdžiui.

„Aš asmeniškai balsavau prieš siūlymą branginti bilietą iki 5 eurų. Muziejus yra išlaikomas iš savivaldybės biudžeto. Jis turi būti prieinamas kuo daugiau lankytojų ir atlikti pagrindines savo edukacines bei pažintines funkcijas“, - „Vakaro žinioms“ sakė Kretingos rajono meras J.Mažeika.Kiek eurų suaugusiajam kainuoja bilietas kituose šalies muziejuose?

Palangos gintaro muziejus    2,40

Valdovų rūmų muziejus    2,90

Trakų muziejus salos pilyje    6

Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus    2

Lietuvos dailės muziejus    1,74

Vytauto Didžiojo karo muziejus    2

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus    1,45

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype

 

Straipsnio komentarai
 
 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nu nu

2016-04-08   00:40

IP: 94.193.143.177

Beretiniam muzieju nereikia

apšalau

2016-04-07   10:56

IP: 78.61.129.81

Tikri provincijos lupikai. Gėda

nuistabu

2016-04-06   21:37

IP: 78.61.146.170

Is uzsienieciu galetu daugiau imti. Parodai pasa ir aisku 3 eurai ar 5 eurai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

Mūsų pro­tėviai tikėję: jei per Ve­ly­kas ta­ve, grįžtantį iš baž­ny­čios, kas nors...

Daugiabutį užliejusius darbininkus nuo stogo nukrapštė policija nuotrauka, foto

Kai per karantiną vieni skundžiasi nežiną, ką veikti, kiti įgyvendina įvairias iniciatyvas...

Vydmantiškis Simas Končius laisvu laiku sumeistravo inkilų nuotrauka, foto

Ieškota mergina rasta gyva ir sveika nuotrauka, foto

Kriminalai, Šią naktį Klaipėdos rajone ieškota galimai jėga į automobilį įsodinta mergina, rasta...

Astrologinė prognozė birželio 3-iajai, trečiadieniui nuotrauka, foto

Įvairybės, Protingos mintys:

Atsiprašome skaitytojų ir visuomenės nuotrauka, foto

Klaipėda, 2020 m. birželio 2 dienos dienraščio "Vakarų ekspresas" numerio paskutiniame puslapyje per...

Atrask savo kraštą: ilgiausias kabantis tiltas Lietuvoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dienraštis "Vakarų ekspresas" pradeda naują vasarišką rubriką priede "Vakarų Lietuva". Kviesime pažinti...

Kriminalai, Paskelbta prieš 18 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...