2020 m. rugpjūčio 9 d. 19:49 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Vargšų gyvenimo Nidoje galima tik pavydėti!

(2)

2020-06-16, 07:59

Irma JURKEVIČIŪTĖ, Respublika.lt

Vargšų gyvenimo Nidoje galima  tik pavydėti! nuotrauka, foto

Štai tokią priekabą, o gal mobilų socialinį būstą, užfiksavo „Vakaro žinių“ paparacas Nidoje, ant specialiai neregiams pažymėto takelio

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Visi Lietuvos vargšai - skubėkite į Neringą. Sklinda gandai, o juos iliustruoja nuotraukos, kad socialiai remtini žmonės laukiami naujoviškuose namukuose. Na ir kas, kad jie kiek primena priekabas - užtat pasistatyti jas galėsite bet kur! Visiškai nevaržomai - net ant Kuršių marių kranto! O jei jėgų turėsit - greičiausiai ir Nidos kopose apsigyventi galėsite.

Kas gi vyksta Neringoje su socialiniais būstais?

Prieš kelerius metus neringiškius pašiurpino vietos valdžios sprendimas socialiniams būstams statyti ne paprastą daugiabutį, bet gan prabangiai atrodančius vasarnamius. Vietoj to, kad į daugiabutį galėtų įsikelti apie 100 žmonių, namukai buvo skirti tik pusei tiek. Už 5 namukus tuomet išleista 5 mln. litų.

Iš 24 butų - 4 buvo tarnybiniai, kuriuose turėjo gyventi valstybės tarnautojai, neturintys nuosavybės Neringoje. Tad socialinių būstų statusas buvo pakeistas į savivaldybės būstus, vadinasi, gyventojai su laiku tuos butus gali privatizuoti. (Tik visiškas kvailys nenorėtų namo 50 metrų nuo Kuršių marių?!)

 O pernai paaiškėjo, kad ir valstybės klapčiukai ten negyvena, veikiau suka bizniuką - savo butus pernuomoja atvykstantiems pailsėti ir gauna gražaus pinigo, savivaldybei mokėdami tik grašius. Juk poilsis Neringoje - aukso vertės!

Kur žiūri vietos valdžia? Meras Darius Jasaitis ar Kuršių nerijos nacionalinio parko viršininkė Aušra Feser? Greičiausiai vaikšto užsimerkę. Kitaip, matytų, kas darosi jų panosėje.

Ir jeigu būtų visai švari valdžia, tokius absurdus stabdytų. Juk Kuršių nerija - viena iš UNESCO saugomų teritorijų. Tad čia galioja kitokios taisyklės.

Tikrai kitokios. Savos! Jei paprastas žmogelis palieka vieną savo automobilio ratą ant žolės - gauna baudą, o jei apsuk­rūs verslininkai pažeidžia taisykles - visi tyli.

Štai jau kelias paras, prie pat marių kranto stovi puspriekabė. Vienas ratas ant vejos, o visa kita - ant pėsčiųjų tako.

Niekam neužkliūna! Net pravažiuojantys policininkai mato, kad priekaba stovi ant regos negalią turintiems žmonėms specialiai paženk­linto takelio! Ir vis tiek nieko! Tai gal mes suklydome?

Gal čia visai ne priekaba, o naujo socialinio būsto modelis? Suderintas su vietos valdžia. Kaip pageidaujama - modernus, skandinaviško minimalistinio stiliaus mobilus namelis ant vandens kranto, geram gyvenimui sukurtas.

Lyg patvirtindami mūsų spėjimus, liudininkai sako matę socialiai remtinus žmones aplink ratus besisukiojančius. Dar ir uždarbiauja, neiškėlę kojos iš namų. Ne gyvenimas, o rojus! Tikrai, plaukiam greičiau į Nidą! 

Klausimas Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorei Aušrai Feser - ar toks vaizdas prie marių tinka UNESCO saugomiems objektams?

Neringos meras Darius Jasaitis neseniai atviravo, kad kai kurios žiniasklaidos priemonės jį reketuoja dėl reklamos. Todėl „Vakaro žinios“ pažymi: mes reikalaujame tik tvarkos ir visiems - tiek vietos gyventojams, tiek svečiams - vienodo taisyklių taikymo

 

 

Darius Jasaitis ir Aušra Feser.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Algis

2020-06-16   17:19

IP: 172.69.190.72

Prie ko čia valdininkai,jei tą mūsų priekabą nustūmė ir ten paliko buvusiuose p.n. Pušelė butus nusipirkę gyventojai? Patys savavališkai nutempė iš prieš tai,tvarkingai stovėjusios ir niekam netrukdančios automobilių stovėjimo vietos, o po to fotografuoja ir siunčia į laikraščius.

Klp

2020-06-16   08:55

IP: 185.11.26.161

Neringoje gyvena likimo nuskriausti, kuriems būtina savivaldybės ir valstybės parama... Juk jų deginama saliarka tik priekvapis, o kitų atvykusių kartą per metus- baisus nuodas... Juk jiems būtinos privilegijos, nes sunkiai gyvena... Ech, turėt butelį ar namelį Neringoj iš tiesų labai labai sunku...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Neringos meras Darius Jasaitis sako, kad Neringa gali tapti Europos mastu patraukliu...

Neringa gali tapti Europos mastu patraukliu aviacijos turizmo tašku – meras nuotrauka, foto

"Žinia apie Nidos aerodromą jau keliauja po Europą. Rugpjūčio pirmą dieną Nidoje...

Nidos aerodromas skaičiuoja pirmojo gyvavimo mėnesio rezultatus nuotrauka, foto

Šis maketas - simbolis festivalio metu surinktų paramos lėšų, skirtų Urbo kalne...

Neringos savivaldybei - ypatinga dovana nuotrauka, foto

Nebūti abejingiems tokiems reiškiniams bei keisti vartojimo įpročius šiemet jau antrąjį kartą...

"Ne plastiko bangai" jau antrąjį kartą išjudino Neringą vartojimo įpročių pokyčiams nuotrauka, foto

Koronavirusu užsikrėtęs teatro direktorius Jonas Sakalauskas: apie lankytas vietas ir jaučiamą apmaudą nuotrauka, foto

COVID-19, Penktadienio rytą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) direktorių Joną...

Kariuomenė skuba į pagalbą šalinti pastebėtą teršalų dėmę Baltijos jūroje nuotrauka, foto

Jūra, Sekmadienį ryte gautas pranešimas iš Bendrosios pagalbos centro apie vizualiai pastebėtą teršalų...

Sergejus Maslobojevas apie vaikystės svajones, mokyklos laikus ir šposus nuotrauka, foto

SE, "Vaikystėje su didžiuliu susidomėjimu stebėdavau filmus apie Arnoldą Švarcenegerį ir svajodavau būti...

Ties Melnrage renkami teršalai nuotrauka, foto

Jūra, Šįryt uoste pastebėtos teršalų dėmės. Nors buvo dėtos visos pastangos teršalams lokalizuoti,...

COVID-19, Paskelbta prieš 19 min.

Jūra, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...