2020 m. liepos 10 d. 05:13 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Rekonstruojant Taikos gatvę keisis transporto priemonių eismas

2020-06-09, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Rekonstruojant Taikos gatvę keisis transporto priemonių eismas nuotrauka, foto

NUKREIPS. Uždarius Taikos gatvės ilgalaikio stovėjimo aikštelę, automobiliai bus nukreipti į aikšteles, esančias Kuršių g. 2 ir G. D. Kuverto g. 13.

© Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybė pradeda Nidai svarbios gatvės rekonstrukciją, todėl šiek tiek bus koreguojamas ir transporto priemonių eismas gyvenvietėje. Daug pokyčių laukia statančiųjų automobilius.

Rekonstrukcijos darbai netrukus prasidės Taikos gatvėje - vienoje intensyviausių Nidos gatvių jau kuriasi darbininkai. Daugeliui Taikos gatvė žinoma kaip trečiasis įvažiavimas į Nidą. Šia gatve važiuoja atvykstantys ir išvykstantys autobusai, lengvieji automobiliai, dviratininkai, link jūros keliauja pėstieji.

Rekonstrukcijos darbai vyks etapais

Pradedamos rekonstruoti gatvės atkarpos ilgis - 1,72 km. Ties Neringos savivaldybės pastatu rekonstrukcijos projekto sprendiniai jungiasi su jau parengtu Nidos visuomeninio centro sutvarkymo projektu.

Gatvės rekonstrukcijos darbus bus siekiama organizuoti etapais - vasaros metu darbai pirmiausia vyks mažiausiai urbanizuotoje atkarpoje - nuo krašto kelio (trečiojo įvažiavimo į Nidą) iki įvažos į E. A. Jonušo gatvę. Darbų metu šioje gatvės atkarpoje eismas bus stabdomas. Numatoma, kad centrinėje Nidos gyvenvietės dalyje darbai prasidės rudenį.

Taip pat bus uždaroma ir šioje gatvėje esanti ilgalaikio stovėjimo aikštelė.

Ruošiamos aikštelės automobiliams statyti

Šiuo metu BĮ "Paslaugos Neringai" svečių ir gyventojų poreikiams ruošia dvi aikšteles - Kuršių g. 2 (pirmasis įvažiavimas į Nidą) ir G. D. Kuverto g. 13 (antrasis įvažiavimas į Nidą). Čia automobilius bus galima statyti nemokamai.

Nidos centrinės dalies svečių ir lankytojų automobilius pirmiausia bus siekiama nukreipti į šias aikšteles. Tokio sprendimo būtinybę diktuoja ne tik netrukus prasidėsianti Taikos gatvės, bet ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" bei viešųjų pirkimų būdu parinkus rangovą - Nidos centrinės dalies rekonstrukcija. Atsižvelgiant į tai, ieškoma galimybių Nidos centrinėje dalyje transporto priemonių eismą maksimaliai riboti.

Gatvės rekonstrukcijai - valstybės finansavimas

"Neringos savivaldybė viena pirmųjų šalyje pradeda įgyvendinti projektą, finansuojamą Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšomis. Džiaugiamės, kad buvo įvertinta rekonstrukcijos svarba bei nauda Neringos gyventojams ir svečiams", - pabrėžia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Taikos gatvei rekonstruoti reikalingos lėšos - 1 milijonas eurų - numatytos 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezerve valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti. Papildomas finansavimas, siekiantis 1,5 mln. eurų, skirtas paskirstant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšas atrankos komisijos atrinktiems pėsčiųjų ir dviračių takams bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti.

Skirtos lėšos turi būti investuotos iki šių metų galo. Neringos savivaldybė nuoširdžiai atsiprašo kurorto gyventojų ir svečių dėl galimų nepatogumų - visi šie darbai ir pokyčiai tam, kad gyvenimas ir poilsis gražiausiame Baltijos pajūrio kurorte būtų dar saugesnis, patogesnis ir dar labiau įkvepiantis.

 

Paroda "Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948"

Nuo birželio 9 d. iki liepos 30 d. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė) eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta kilnojamoji paroda "Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948".

Parodą sudaro 21 mobilusis pastatomas stendas ir 10 mobiliųjų monitorių. Stenduose - istorinė įvykių Rytų Prūsijoje apžvalga, papildyta archyvinėmis fotografijomis ir dokumentais, "vilko vaiko" dalią patyrusių asmenų istorijos, iliustruotos šeimų fotografijomis ir dokumentais, vaikų kelionės iš suniokotos Rytų Prūsijos į Lietuvą ir klajonių po skirtingas Lietuvos vietoves žemėlapis. Monitoriuose - dvylika filmuotų autentiškų liudijimų lietuvių ir vokiečių kalbomis su subtitrais.

Maloniai prašome renginyje dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo.

Atsiprašome, bet asmenys, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas), į renginį nebus įleidžiami.

Paroda "Briedis kopose ir kiti Kuršių nerijos gyvūnai"

Richard Friese. Romintos girioje.

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijoje Juodkrantėje (L. Rėzos g. 3, Neringa) nuo 2020 m. birželio 9 d. iki rugsėjo 27 d. veiks paroda "Briedis kopose ir kiti Kuršių nerijos gyvūnai" iš klaipėdiečio kolekcininko Aleksandro Popovo XIX a. - XX a. pirmos pusės Rytų Prūsijos tapybos ir grafikos rinkinio. Parodos atidarymas ir pristatymas - birželio 12 d., penktadienį, 16 val.

Parodą rengė LNDM Prano Domšaičio galerija ir VšĮ "Nidden". Jos pavadinimas primena ir simboliškai pratęsia 2019 m. rudenį Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje vykusią tarptautinę parodą "Briedis kopose" iš Rytprūsių krašto muziejaus Liuneburge (Vokietija) rinkinių, kuri buvo skirta briedžio motyvui, labai populiariam ir Rytų Prūsijos dailėje, ir Nidos dailininkų kolonijos dalyvių kūriniuose.

Gausus A. Popovo dailės rinkinys paskatino plačiau pažvelgti į iš Rytų Prūsijos kilusių, gyvenusių ar dažnai kraštą lankiusių dailininkų animalistinio žanro kūrinius. Parodoje eksponuojama keturiasdešimt paveikslų ir estampų, kuriuos sukūrė trisdešimt autorių.

Paroda "Briedis kopose ir kiti Kuršių nerijos gyvūnai" yra tęstinio kultūrinio turizmo maršruto projekto "Nuostabiosios žemės beieškant. Nuo Nidos dailininkų kolonijos iki Prano Domšaičio" renginys. Projektą jau ketvirti metai organizuoja ir įgyvendina keturios pajūrio kultūrinės institucijos: Thomo Manno kultūros centras, VšĮ "Nidden", Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija, iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Neringos muziejai.

LNDM Prano Domšaičio galerijos informacija

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Apie gegužraibinių šeimos augalus, dažnai vadinamus tiesiog orchidėjomis, pasakojamos įvairios legendos ir...

Kuršių nerijoje pražydo orchidėjos nuotrauka, foto

Darbo dienomis mankštos vyksta du kartus per dieną - ryte nuo 8...

Nemokamos jogos mankštos pajūryje nuotrauka, foto

Dėl būtinų planinių elektros tinklo remonto ir perdavimo linijos perjungimo darbų liepos...

Pristatomi Juodkrantės autobusų stotelės projektiniai pasiūlymai nuotrauka, foto

Pirmadienį Preiloje lankytojams oficialiai atidaromas dar vienas lankytinas objektas – penkiasdešimt...

Preiloje atidaroma 53 metrų aukščio kopa – atsiveria įspūdingi vaizdai nuotrauka, foto

Net Seimui nebeaišku, kiek yra lyčių nuotrauka, foto

Lietuva, Parlamentarams būtų pravartu pasiimti biologijos vadovėlius. Gal ten rastų atsakymą, ...

Uostamiestyje - Kazimiero Budrio šeimų turnyro finalas nuotrauka, foto

Sportas, Nors prieš daugiau nei metus netekome miesto garbės piliečio ir šeimų krepšinio...

Liepos 10-ąją – jubiliejinė Sofijos Kanaverskytės paroda nuotrauka, foto

Parodos, LNDM Prano Domšaičio galerijoje 2020 m. liepos 10 d., penktadienį, 17 val....

Klaipėdos čempionate - Andriaus Gudžiaus spindesys nuotrauka, foto

Sportas, Atvirajame Klaipėdos miesto lengvosios atletikos čempionate sulaukta garbaus svečio - 2017 metų...

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...