2018 m. gruodžio 13 d. 10:35 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Preila minėjo savo jubiliejų

Preila minėjo savo jubiliejų nuotrauka, foto

PREILOS bendruomenė paminėjo gyvenvietės 175-ąją sukaktį.

Preilos bendruomenė 175-ąją gyvenvietės įkūrimo sukaktį minėjo surengdama fotonuotraukų parodą, pasakojančią apie laikotarpį, kai čia kūrėsi šiandieniai jos gyventojai.

Viena iš parodos iniciatorių, žurnalistė Raimonda Ravaitytė-Meyer pasakojo, kad vienas jauniausių Neringos kaimų (jaunesnė tik Pervalka), gali didžiuotis ne tik savo istorija, bet ir šiandiena. Preila visos Kuršių nerijos mastu yra unikali tuo, kad yra išlaikiusi senąjį posesinį užstatymą - kaimišką architektūrą. Šia prasme ji yra visos Kuršių nerijos ekskliuzyvas. Išskirtinę gyvenvietės istoriją pasakoja ir Preilos-Pervalkos bendruomenės namuose pristatyta paroda.

"Pradedam gimtadienį paroda, kuri yra pirmoji Preilos pokarinio laikotarpio paroda. Istorija, kai atvažiuojam mes, naujakuriai, nepaprastai pamilę šį kraštą", - pasakojo R. Ravaitytė Meyer.

Parodą sudaro apie 150 nuotraukų iš preiliškių šeimų archyvų. Tai nuotraukos iš Teodoros Liobienės, Staselės Smolskienės, Liudmilos Andrejevos, Raisos Kazlauskienės, Onos Reginos Trimailovos, Violetos Plaktonienės ir kitų preiliškių šeimų albumų.

Parodos atidarymo metu prisiminamais dalijosi daugiausiai nuotraukų parodai pristačiusi Angelė Pocevičienė. Preilos girininku keturis dešimtmečius dirbęs Vladas Ignas Lakavčius pasakojo apie didžiausius iššūkius, su kuriais teko susidurti puoselėjant Kuršių nerijos miškus - tai ir milžiniški audrų padariniai, didieji gaisrai bei vadinamasis Neringos apsėmimas, kai po vandeniu buvo dingęs krašto kelias.

"Numeris vienas buvo mokykla, numeris du - žvejai, o trečiojoje vietoje - miškininkai", - pamena Vladas Ignas Lakavičius.

Šypsnį daugeliui kėlė nuotrauka, kurioje kartu su Liudmila Andrejeva užfiksuotas vos kelerių metų preiliškis Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis. Parodos dalyvius sveikinęs meras prisiminė, kad prie dvidešimt penkerius metus teko dalyvauti ir Preilos 150-ajai sukakčiai skirtuose renginiuose. Kaip ir tuomet, taip ir šiemet, Preilos jubiliejus minėtas pačių gyventojų iniciatyva ir tai džiugina labiausiai.

"Išgirstos istorijos sugrąžino trisdešimt metų atgal, kai kartu su nuotraukose esančiais žmonėmis teko žvejoti, sodinti mišką. Šis laikotarpis buvo įvairus, dažnai kupinas iššūkių, kuriais bendruomeniškai dalinomės. Šiandien dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie Preilos šventės", - kalbėjo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Renginio metu Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos atstovai pasižadėjo, kad įstaigos Preilos filiale nuo šiol bus kaupiamas gyvenvietės istorijos archyvas, o netolimoje ateityje teks galvoti ir apie knygos išleidimą.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Neringos miesto valdžia ketina prašyti Vyriausybės, kad būtų užkirstas kelias galimam...

Kyla „ponų rezervato“ Gintaro įlankoje baimė nuotrauka, foto

Nida, gruodžio 5 d., trečiadienis

Neringos Kalėdų eglutės įžiebimo šventė nuotrauka, foto

Neringa dėlioja arėjančių metų renginių kalendorių ir siekia prisivilioti pasaulio buriavimo čempionatą.

Neringoje - daugiau buriavimo sporto renginių nuotrauka, foto

Primename, kad Neringoje vyksta nemokami mankštų užsiėmimai, finansuojami Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis.

Kviečiame į nemokamas mankštas Neringoje nuotrauka, foto

VMI: pirmadienis - paskutinė diena pateikti nekilnojamojo turto deklaracijas gyventojams nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad gyventojai, kuriems nuosavybės teise...

Turtingiausi buvę politikai – komunistai, Seimo nariai ir premjeras nuotrauka, foto

Lietuva, Ant vinies pakabinti profesionalaus politiko bateliai nebūtinai pranašauja nesėkmę versle....

Saulius Skvernelis sukritikavo prezidentę nuotrauka, foto

Lietuva, remjeras Saulius Skvernelis griežtai atmeta prezidentės kritiką dėl to, kad jis...

Pėsčiųjų perėjoje partrenkė 8 metų mergaitę nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informuoja apie nelaimę vienoje iš miesto pėsčiųjų perėjų.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...