2020 m. liepos 11 d. 18:22 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Pradedama Taikos gatvės rekonstrukcija

2020-06-02, 00:01

Neringos savivaldybės inf.

Pradedama Taikos gatvės rekonstrukcija nuotrauka, foto

PRASIDEDA. Paruošiamieji rekonstrukcijos darbai prasideda šiandien - uždaromas eismas atkarpoje nuo krašto kelio (trečiojo įvažiavimo į Nidą kelio) iki įvažos į E. A. Jonušo gatvę.

Šią savaitę prasideda Taikos gatvės Nidoje rekonstrukcijos darbai - atsižvelgdama į viešųjų pirkimų procedūras rangos darbų sutartį Neringos savivaldybės administracija pasirašė su UAB "Akordas 1".

Pradedama rekonstruoti Taikos gatvė yra viena pagrindinių Nidos gatvių, kuria vyksta intensyvus eismas - važiuoja atvykstantys ir išvykstantys autobusai, lengvieji automobiliai, dviratininkai bei pėstieji keliauja jūros link ir pan. Taikos gatve keliauja ir visi norintieji pamatyti vieną lankomiausių Vakarų Lietuvos regiono objektų - Parnidžio kopą. Taip pat tokius lankytinus objektus kaip Nidos sklandymo mokyklos vieta, Nidos švyturys ir Urbo kalnas.

Planuojamos rekonstruoti gatvės atkarpos ilgis - 1,72 km. Ties Neringos savivaldybės pastatu rekonstrukcijos projekto sprendiniai jungiasi su jau parengtu Nidos visuomeninio centro sutvarkymo projektu.

Prasideda paruošiamieji darbai

Paruošiamuosius gatvės rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti šiandien, birželio 2-ąją, atkarpoje nuo krašto kelio (trečiojo įvažiavimo į Nidą kelio) iki įvažos į E. A. Jonušo gatvę. Darbų metu šioje gatvės atkarpoje eismas bus stabdomas.

Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir komfortą, rekonstruojant gatvę bus įgyvendinti sprendiniai, atskiriantys motorinių eismo priemonių, dviratininkų ir pėsčiųjų srautus. Dešinėje gatvės pusėje, atskirtas nuo važiuojamosios dalies bortu, numatomas 2,5 m pločio dvipusis dviračių takas, o kairėje pusėje, už žalios juostos, projektuojamas pėstiesiems skirtas 1,2-3 m pločio takas. Pėsčiųjų tako atkarpa valstybinio miško teritorijoje yra remontuojama pakeičiant dangos konstrukciją, bet nekeičiant esamo tako ribų. Iš viso trasoje numatoma įrengti 11 poilsio aikštelių su suoliukais, šiukšliadėžėmis, skirtingos spalvos trinkelių intarpais bei kitais mažosios architektūros elementais.

Takai ir šaligatviai pritaikomi specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Gatvės trasoje yra reljefo šuolis - kopagūbris. Siekiant nenukasti kopagūbrio, jam įveikti bus įrengtas visus metus veiksiantis keltuvas.

Gatvė numatoma dviejų eismo juostų, 6 m ir 7 m pločio (įskaitant ir dviračių juostas), atnaujinama asfalto dangos konstrukcija visoje tvarkomos gatvės atkarpoje. Taip pat numatoma atnaujinti gatvės ir pėsčiųjų takų apšvietimą.

Rekonstrukcijai skirtas papildomas finansavimas

Taikos gatvei rekonstruoti reikalingos lėšos - 1 milijonas eurų - numatytos 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezerve valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti. Papildomas finansavimas, siekiantis 1,5 mln. eurų, skirtas paskirstant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšas atrankos komisijos atrinktiems pėsčiųjų ir dviračių takams bei kitoms kelių saugumo priemonėms įgyvendinti.

Rangos darbų sutarties vertė - 3 385 470,36 euro. Darbų atlikimo terminas - 16 mėnesių.

 

Šalia konteinerių palikti atliekas draudžiama

Neringos savivaldybės taryba pritarė Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimams, susijusiems su atliekų palikimu prie konteinerių.

Nuo šiol prie komunalinių atliekų, antrinių žaliavų konteinerių ir požeminių konteinerių aikštelių stovų draudžiama palikti komunalines, buitinės elektros ir elektroninės įrangos, pavojingas, statybos ir griovimo atliekas, taip pat didžiagabarites atliekas, naudotas padangas, antrines žaliavas.

Pakeitimas neliečia žaliųjų atliekų - jas, kaip ir iki šiol, reikia dėti šalia konteinerių. Seni lapai, žolė, ar kitos smulkios žaliosios atliekos privalo būti sudėtos į maišus, šakos surištos ir tvarkingai sukrautos komunalinių atliekų surinkimo aikštelėse. Medžių šakos ir krūmai privalo būti susmulkinti ne ilgesnėmis kaip 1,30 metro dalimis.

Neringos miesto didžiųjų atliekų, antrinių žaliavų, buityje susidariusių pavojingų atliekų surinkimo aikštelėje Nidos-Smiltynės pl. 12 nemokamai priimamas neribotas kiekis didžiųjų atliekų. Maksimalus nemokamai priimamų statybinių atliekų kiekis per metus vienam gyventojui - 500 kg. Per metus taip pat galima nemokamai priduoti 5 vnt. padangų.

Asmenys, neturintys galimybės patys išvežti savo atliekų, dėl mokamos išvežimo paslaugos gali kreiptis į BĮ "Paslaugos Neringai".

Atliekų tvarkymo taisykles rasite Neringos savivaldybės interneto svetainėje neringa.lt (minimus pakeitimus numato 33.10 punktas).


IŠIMTIS. Pakeitimas neliečia tik žaliųjų atliekų, tačiau jos turi būti sudėtos laikantis nustatytų reikalavimų.

Šokio ir istorijos spektaklis "Užpustyti" į Nidą sugrįžta birželį

Spektaklis bus rodomas birželio 12, 13, 19, 20, 26, 27 d. 18 ir 20 val.

Šokio ir istorijos spektaklis "Užpustyti" - tai poetinis pasakojimas apie Neringos kaimus ir čia gyvenusias ar trumpam stabtelėjusias įdomias asmenybes, kurių istorijos, kaip ir Neringos kaimai, jau užpustytos vėjo nešamų smilčių. Spektaklis lakoniškomis judesio, muzikos ir balso kalbomis perteiks čia gyvenusių žmonių likimus per šimtmečius kintančio kraštovaizdžio fone.

Spektaklio siužetas sudarytas iš keleto fragmentų - išnykę kaimai, Liudviko Rėzos dainos, pašto kelias Prūsija-Peterburgas, karalienės Luizės gestas, Tomo Manno buitis ir būtis, Simonos de Beauvoir ir Žano Polio Sartro pėdos, Nidos dailininkų kolonijos potėpiai. Šokio ir istorijos spektaklis "Užpustyti" rodomas ant Parnidžio kopos, nuo kurios atsiveria Nidos gyvenvietė ir užpustytos istorijos puslapiai. Šokėjų kūnų ir kopų vaizdinys atlieps istorinį, poetinį, muzikinį pasakojimą, girdimą per ausines, ir atskleis Kuršių nerijos magiškąjį realizmą. 2019 metais spektaklio kūrybinė komanda nominuota "Auksiniam scenos kryžiui". Bilietus galima įsigyti tiketa.lt.

Atidaroma fotografijų paroda

Birželio 5 d. 17 val. Nidos bendruomenės namuose atidaroma amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edwardo Sheriffo Curtiso fotografijų paroda "Šešėlių gaudytojas". Tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu 40 tūkstančių fotografijų projektu, įgyvendintu Šiaurės Amerikoje. Parodos atidaryme dalyvaus Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Robertas S. Gilchristas ir JAV ambasados Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Sara Veldhuizen Stealy. Paroda veiks iki liepos 5 d.

Dėmesio! Norinčiuosius dalyvauti parodos atidaryme prašome iš anksto registruotis el. paštu [email protected], tel. 8 618 62457.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Liepos 13 dieną, pirmadienį atjungus elektros tiekimą Kuršių Nerijai „Bitės“ tinklo...

10 valandų Neringa liks be elektros: nepertraukiamą ryšį užtikrins mobilios komandos nuotrauka, foto

Penktadienį Lietuvos nacionalinis muziejus Nidoje pristato kilnojamąją parodą apie pajūrio akmens...

Nidoje – niekur nerodyti pajūryje atkasti archeologiniai radiniai nuotrauka, foto

Apie gegužraibinių šeimos augalus, dažnai vadinamus tiesiog orchidėjomis, pasakojamos įvairios legendos ir...

Kuršių nerijoje pražydo orchidėjos nuotrauka, foto

Darbo dienomis mankštos vyksta du kartus per dieną - ryte nuo 8...

Nemokamos jogos mankštos pajūryje nuotrauka, foto

Žoliautoja Giedrė Bružienė pristatė knygą apie žoleles nuotrauka, foto

Žmonės, „Mylėkime savo gyvuosius draugus – žolę, krūmą, medį, grybą. Akmenį mylėkim. Apkabinkim...

Palangoje nepažįstamajam širdį atvėrusi mergina net sapne nesapnavo, kuo tai baigsis nuotrauka, foto

Žmonės, Ir vėl išdavystė, ir vėl aš viena, o ant nosies – taip...

Kaip taupyti ruošiant maistą? nuotrauka, foto

Euras, Virtuvėje svarbūs ne tik teisingi mitybos, bet ir finansiniai įpročiai. Ruošdami maistą...

Endriejaviškių pamėgtame parke – golfo aikštelė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Endriejavo miestelio gyventojų pamėgtą Atgimimo parką papildė mini golfo aikštelė. Į...

Euras, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...