2020 m. gegužės 25 d. 04:36 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Nidos KTIC "Agila" rekonstrukcija: pasirašytas statybvietės perdavimo-priėmimo aktas

2020-05-21, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Nidos KTIC "Agila" rekonstrukcija: pasirašytas statybvietės perdavimo-priėmimo aktas nuotrauka, foto

Reklama

Prasideda naujas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" rekonstrukcijos etapas - Neringos savivaldybės administracija su rekonstrukcijos darbų rangovu pasirašė statybvietės perdavimo-priėmimo aktą.

Atsižvelgiant į viešojo pirkimo rezultatus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" rekonstrukcijos darbų sutartis šių metų pradžioje pasirašyta su ūkio subjektų grupe, kurią sudaro UAB "Gilesta" ir UAB "Imstata". Pagrindinis partneris - UAB "Gilesta".

Pasirašytu aktu UAB "Gilesta" perduota rekonstruojamo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" statybvietės valdymo teisė.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila" - viešąjį interesą tenkinantis objektas, kurio rekonstrukcijos su nekantrumu laukia tarptautinių seminarų, susitikimų ir festivalių organizatoriai. Rekonstravus pastatą, Neringos kurortas ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašyta Kuršių nerija pagaliau galės tenkinti ir konferencinio turizmo poreikius.

"Neringos savivaldybė nuolatos sulaukia daugybės kūrėjų, renginių organizatorių ir kurorto svečių užklausų apie tai, kada duris atvers rekonstruota "Agila". Suprantame, kad šis objektas gyvybiškai reikalingas ne tik vietos bendruomenei, ir tikime, kad kartu su įgyvendinta rekonstrukcija prasidės ir naujas kurortinio gyvenimo etapas", - teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis,

Tęsiant rekonstrukcijos darbus 1969-aisiais pastatytą kino teatrą "Agila" bus siekiama pritaikyti šiandienos poreikiams, įrengiant 500 vietų žiūrovų salę (vietoje 286), padidinant salės plotą nuo 360 kv. m iki 1 020 kv. m. Salė turės modernias transformavimo priemones, kurios leis ją panaudoti įvairiems renginiams ir iniciatyvoms - kinui, ekspozicijoms, kūrybinėms industrijoms, konferenciniam turizmui. Nidoje atsiras galimybė organizuoti didelius renginius su 3 000 stovimų vietų. Neabejojama, kad rekonstruotas pastatas prisidės prie sezoniškumo mažinimo Neringoje.

Darbų atlikimo terminas - 18 mėnesių nuo statybvietės perdavimo rangovui.

PARTNERIAI. UAB "Gilesta" atstovas Tautvydas Jurkevičius, Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys ir meras Darius Jasaitis.

Neringos savivaldybės nuotr.

Susitikimas

Šiais metais sukanka 20 metų, kai Kuršių nerija buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Apie tai byloja ir ženklas, greta kurio stabtelėjo prezidentas Gitanas Nausėda, meras Darius Jasaitis kartu su administracijos direktoriumi Egidijumi Šakaliu ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadove Aušra Feser.

Neringos miesto geriamojo vandens kokybė 2019 metais

Geriamasis vanduo Neringos gyventojams ir įmonėms centralizuotai tiekiamas iš šių UAB "Neringos vanduo" priklausančių vandenviečių: Nidos, Preilos-Pervalkos ir Juodkrantės.

Nidos vandenvietė, esanti šiaurrytiniame miesto pakraštyje, už 3 km nuo Nidos centro, Purvynės g. 26, aprūpina geriamuoju vandeniu Nidos vartotojus. Čia vanduo išgaunamas iš 20-25 m. gylio požeminio vandens gręžinių ir paruošiamas vandens ruošykloje. Per metus iš vandenvietės Nidos vartotojams patiekta 143 tūkst. kub. m geriamojo vandens.

Reklama

Preilos-Pervalkos vandenvietė, esanti apie 300 m į šiaurę nuo Preilos gyvenvietės, 250-300 m. nuo marių, Preilos g. 1A, aprūpina vandeniu Preilos ir Pervalkos vartotojus. Vandenvietėje vanduo išgaunamas iš 7-20 m gylio požeminio vandens gręžinių ir paruošiamas vandens ruošykloje. 2019 m. iš vandenvietės Preilos ir Pervalkos vartotojams patiekta 26,5 tūkst. kub. m geriamojo vandens.

Juodkrantės vandenvietė įrengta šiaurinėje gyvenvietės dalyje, apie 250 m nuo marių, Kalno g. 24B, C, aprūpina vandeniu Juodkrantės vartotojus. Čia vanduo išgaunamas iš 20-40 m gylio požeminio vandens gręžinių ir paruošiamas ruošykloje. Per ataskaitinius metus iš vandenvietės Juodkrantės vartotojams patiekta 45 tūkst. kub. m geriamojo vandens.

Siekiant įvertinti ir kontroliuoti paruošto ir tiekiamo geriamojo vandens kokybę, UAB "Neringos vanduo" užsakymu AB "Klaipėdos vanduo" geriamojo vandens tyrimo laboratorija paėmė visose Neringos vandenvietėse ir mieste 61 vandens mėginį, kuriuose buvo nustatyti 732 kokybės rodikliai. Visi tirti rodikliai atitiko Lietuvos higienos normos HN 24:2017 "Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai" nustatytus reikalavimus.

Informacija parengta, vadovaujantis Lietuvos Respublikos geriamojo vandens įstatymu.

UAB "Neringos vanduo" informacija

Vyko tradiciniai mero verslo pusryčiai

Jau tradiciniais tapę Neringos mero pusryčiai su kurorto verslo atstovais šį kartą vyko nuotoliniu būdu. Prie virtualios susitikimų programėlės prisijungė apie pusę šimto dalyvių.

Reklama

Susitikimo metu turizmo sektoriaus naujoves pristatė "Keliauk Lietuvoje" direktorius Dalius Morkvėnas, o Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kalbėjo apie kurorto pasiruošimą vasarai. Nidos švyturio atvėrimas visuomenei, neabejojama, bus populiariausia šios vasaros Neringos naujovė. Patikėjimo teise valdyti ir disponuoti Nidos švyturys perduotas Neringos muziejams, o jo pritaikymui lankyti skirta 20 tūkst. eurų.

Tikimasi, kad jau birželio mėnesį Nidoje ir vėl leisis mažieji orlaiviai. Jau atlikti visi reikalingi darbai, siekiant gauti aerodromo statusą. Atnaujinta dalis Neringos informacinių ženklų, kurorto gyvenviečių takai. Meras pažymėjo, kad Juodkrantės istorinis takas bus skirtas tik pėstiesiems.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Praėjusį penktadienį 34 juodkrantiškiams atlikti COVID-19 ėminiai iš nosiaryklės - visi atsakymai...

Juodkrantėje daugiau koronaviruso atvejų nenustatyta nuotrauka, foto

Dar praėjusių metų gruodį Neringos valdančiųjų socialdemokratų iniciatyva vietinės rinkliavos mokestis už...

Neringos liberalai siūlo mažinti įvažiavimo mokestį nuotrauka, foto

Šiandien Covid-19 infekcija Lietuvoje pražudė dar tris senolius. Iš viso koronavirusas šalyje...

Nerimas dėl Covid-19 Neringoje: Juodkrantės gyventojai nežino, kur dingo užsikrėtusio vyro sugyventinė nuotrauka, foto

Nidos centre neliks neteisėtų statinių – medinių namelių, kuriuose daugybę metų...

Trūkus kantrybei nuspręsta kviestis buldozerius – Nida šią vasarą jau bus kitokia nuotrauka, foto

ŽIV tiriantis mokslininkas: artimiausiu metu nereikėtų tikėtis koronaviruso vakcinos nuotrauka, foto

COVID-19, Vienas žymiausių JAV mokslininkų perspėjo, kad siekiant sušvelninti pasaulį supančiojusius karantino apribojimus,...

Kinija: Uhano laboratorijoje yra trys šikšnosparnių koronavirusai nuotrauka, foto

COVID-19, Kinijos virusologijos institutas, kurį JAV įtaria galėjus tapti COVID-19 pandemijos šaltiniu, turi...

Palangoje vairuotojams teks pakloti daugiau pinigų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palanga poilsiautojus pasitinka išplėsdama zonas, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą. Valdininkai...

Rusnės estakadai – jau vieneri nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš metus, gegužės 18 d., oficialiai buvo atidaryta Rusnės estakada. Tada rusniškiai...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...