2019 m. vasario 21 d. 03:14 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Neringiškiai - aktyvūs sveikos gyvensenos veiklų dalyviai

2019-02-07, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Neringiškiai - aktyvūs sveikos gyvensenos veiklų dalyviai nuotrauka, foto

NUO MAŽENS. Projekte dalyvauja ir darželinukai, ir moksleiviai.

Sveikata - didžiausias mūsų turtas, kuriuo reikia rūpintis ir tausoti visą gyvenimą. Atsižvelgdama į tai, Neringos savivaldybė įgyvendina projektą "Sveikos gyvensenos skatinimas Neringos savivaldybėje".

Per pirmąjį projekto įgyvendinimo pusmetį beveik 100 neringiškių turėjo galimybę įgyti daugiau teorinių ir praktinių žinių apie sveiką gyvenseną ir jos puoselėjimą.

Sveikai gyvensenai - dėmesys nuo darželio

Projekto metu siekiama akcentuoti sveiko gyvenimo būdo privalumus ir padėti ugdyti sveikos gyvensenos įpročius nuo mažumės, o sveikatą vertinti kaip vieną svarbiausių vertybių žmogaus gyvenime. Įgyvendinant projektą glaudžiai bendradarbiaujama su Nidos lopšeliu-darželiu "Ąžuoliukas" ir Neringos gimnazija.

5-7 metų darželinukai žaisdami galėjo susipažinti su sveikatai palankiu maistu, dalyvauti patiekalų gaminimo etapuose ir degustacijose. Ši veikla padėjo vaikams pažinti maisto produktų kelionę iki jų stalo, sužinoti daugiau apie maisto produktus ir iš arčiau pamatyti maisto gaminimo procesą iš sveikatai palankių produktų, kurie svarbūs vaikų darniai fizinei ir protinei raidai.

Neringos gimnazijos 8-10 metų mokiniai projekto metu turėjo galimybę įgyti teorinių ir praktinių žinių apie burnos higieną, o įgytos žinios padės sumažinti dantų ir dantenų ligų riziką. Vyresnieji - 16-18 metų - mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie savipagalbos būdus, kurių tikslas - ugdyti emocinį raštingumą, savipagalbos įgūdžius, pasitikėjimą savimi, asmenybės atsparumą stresui ir nerimui. Taip pat šio amžiaus mokiniai mokėsi teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Mokymus vedė profesionalūs medikai. Mokymuose įgytos ne tik teorinės, bet ir praktinės žinios, kurias prireikus bus galima pritaikyti nelaimės atveju.

Kviečiami ir vyresnio amžiaus asmenys

Vienas iš svarbiausių geros savijautos ir energijos komponentų yra mityba ir aktyvus gyvenimas. Įgyvendinant projektą vykdomomis veiklomis stengiamasi padėti vyresnio amžiaus žmonėms keisti požiūrį į savo sveikatą ir dar labiau ja rūpintis.

Geriausiai jaučiamės, kai galime realizuoti save, įveikti stresą ir produktyviai atlikti savo darbus, todėl bendradarbiaujant su Neringos socialinių paslaugų centru buvo organizuoti streso valdymo mokymai, kurių metu buvo pateikta informacija ir rekomendacijos, kaip identifikuoti ir valdyti stresą. Juodkrantėje organizuotuose meninės terapijos užsiėmimuose buvo skatinama per kūrybos procesą atskleisti ir priimti savo nuotaikas ir jausmus, geriau save pažinti.

Įgyvendinant projektą organizuojamas paskaitų ciklas apie griuvimus ir jų prevenciją, kurių metu klausytojai supažindinami su griuvimo rizikomis ir pasekmėmis sveikatai, jiems suteikiama praktinių žinių, kaip išvengti griuvimo traumų.

Sveika mityba turi įtakos mažinant lėtinių neinfekcinių ligų riziką ar siekiant palengvinti ligos būklę, todėl, akcentuojant mitybos svarbą, viena iš projekto veiklų - paskaitos ir praktiniai užsiėmimai apie sveiką mitybą, kurie skatintų sveikiau maitintis, rinktis sveikatai palankesnius maisto produktus ir gerinti sveikatą.

Taip pat atšilus orams visose Neringos gyvenvietėse planuojama organizuoti demonstracines mankštas, per kurias įgytos žinios ir įgūdžiai paskatins sportuoti savarankiškai.

Kviečiame aktyviai dalyvauti įgyvendinamo projekto veiklose, kurios tęsis dar pusantrų metų. Informacija apie organizuojamus užsiėmimus ir vykdomas veiklas skelbiama viešai. Daugiau informacijos apie projekto įgyvendinamas veiklas suteiks Virginija Gedžiuvienė, Savivaldybės gydytoja (vyriausioji specialistė) el. p. virginija.gedziuviene@neringa.lt, tel. (8 4 69) 52787, arba Vilma Kavaliova, Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vedėja, tel. 8 (4 69) 51259, el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt.

NEPAMIRŠTI ir vyresnio amžiaus neringiškiai.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Šiais metais Raganų kalnui, vienam iš lankomiausių objektų Neringoje, sukanka keturiasdešimt metų....

Juodkrantėje - šviesų šventė nuotrauka, foto

Artėjantį vasaros sezoną Neringa pasitiks naujovėmis, viena jų – vasaros pradžioje duris...

Neringa planuoja kruizus po Kaliningrado sritį nuotrauka, foto

Neringos savivaldybės taryba priėmė sprendimą atleisti Neringos savivaldybės biudžeto sąskaita nuo vietinės...

"Stintapūkio" svečiams - nemokamas įvažiavimas nuotrauka, foto

"Tai jau ketvirtoji šiam kraštui skirta moneta. Esame išleidę su kurėno atvaizdu,...

Neringos simboliai - keturiose monetose nuotrauka, foto

Namuose - sėkmingas revanšas prieš KTU nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai trečiadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse namuose nugalėjo "Kauno Ąžuolo-KTU" ekipą....

"Atlantas" jau treniruojasi ir turi trenerį nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia Vakarų regiono futbolo sirgaliams - Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo...

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų nuotrauka, foto

Lietuva, Gyventojų, besidžiaugiančių gerėjančiu gyvenimu, šalyje daugėja. Per pastaruosius metus 3 proc....

LRTK „Simpsonus“ paliks ramybėje nuotrauka, foto

Lietuva, Įvertinusi atliktą tyrimą ir papildomą informaciją, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...