2020 m. rugsėjo 27 d. 17:15 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

"Ne plastiko bangai" jau antrąjį kartą išjudino Neringą vartojimo įpročių pokyčiams

(1)

2020-08-05, 20:14

Neringos sav. inf.

"Ne plastiko bangai" jau antrąjį kartą išjudino Neringą vartojimo įpročių pokyčiams nuotrauka, foto

TALKA. Prieš metus prasidėjusi iniciatyva "Ne plastiko bangai" tarptautinės Kuršių marų regatos dalyvius sukvietė dar vienai vidurvasario talkai.

© Eduardo Bareikio nuotr.

Reklama

Nebūti abejingiems tokiems reiškiniams bei keisti vartojimo įpročius šiemet jau antrąjį kartą pakvietė buriuotojų iniciatyva "Ne plastiko bangai". Subūrusi gausų būrį buriuotojų, Neringos kurorto svečių ir gyventojų ši iniciatyva inicijavo dar vieną vidurvasario talką pajūryje. Rinkti Baltijos jūros sugrąžintų šiukšlių susirinko apie 70 tarptautinės Kuršių marių regatos dalyvių, kuriuos lydėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, Kuršių nerijos nacionalinio parko, Neringos savivaldybės atstovai.

"Tam, kad pasikeistų dabartiniai mūsų įpročiai, kurie kelia grėsmę jau net mūsų vaikų ateičiai šioje planetoje, turime nuolat dirbti su savimi - atsisakyti žalingų įpročių ir ugdyti naujus. Buriuotojai, būdami itin arti gamtos, tą puikiai mato ir supranta, todėl jau antrus metus siekia išjudinti ir platesnę visuomenės dalį. Jau tradicija tampantis "Ne plastiko bangai" projektas yra šių pastangų dalis",- teigė šią iniciatyvą praėjusių metų Kuršių marių regatos metu pradėjusios Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Ties pasieniu su Kaliningrado sritimi prasidėjusi talka tapo puikia galimybe ne tik permąstyti žmogaus veiklos padarinius, bet ir prisiimti asmeninę atsakomybę.

"Džiaugiamės, kad iniciatyva "Ne plastiko bangai" prasidėjo būtent Neringoje - teritorijoje, kurios išlikimui nuolatinį pavojų kelia žmogaus veiklos, nulemtos gamtos stichijų. Tenka apgailestauti, kad šiandien stebime nuolatinį procesą, kuomet po kiekvienos labiau vėjuotos dienos Baltijos jūra į krantą sugrąžina žmonių atsikratytas šiukšles. Pokytis įmanomas tik tuomet, jei kiekvienas iš mūsų prisiimsime asmeninę atsakomybę bei pradėsime keisti savo įpročius. Tikiuosi, kad buriuotojų pavyzdys taps užkrečiamas", - viliasi Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Neringoje šiandien galima išvysti ir daugiau iniciatyvos "Ne plastiko bangai" rezultatų - vienkartinio plastiko gaminių atsisakė didžiausias kurorto prekybos centras. Prie iniciatyvos prisijungė ir paslaugų sektorius.

Praėjusiais metais Neringos savivaldybė, Lietuvos buriuotojų sąjunga ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija pasirašė memorandumą "Ne plastiko bangai", kurio tikslas - sumažinti vienkartinių plastikinių gaminių vartojimą Neringoje bei neigiamą plastikinių gaminių poveikį į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytai Kuršių nerijos aplinkai.

Memorandumu įsipareigota numatyti ir įgyvendinti priemones, skirtas mažinti vienkartinių plastikinių gaminių vartojimą ir plastiko atliekų susidarymą. Vykdyti prevenciją ir švietėjišką darbą bei glaudžiai bendradarbiauti prisidedant prie vienkartinių plastikinių gaminių vartojimo mažinimo tokiose srityse kaip švietimas, renginių organizavimas, kurortinių paslaugų teikimas.

Šiemet, palaikydama "Ne plastiko bangai" iniciatyvą, prie Kuršių marių regatos draugų prisijungė pakuočių perdirbimu besirūpinanti organizacija "Gamtos ateitis", kuri regatos metu Nidoje nuo antradienio iki penktadienio 16 val. organizuoja edukacinius užsiėmimus vaikams.

"Mums labai smagu tapti šio didelio ir tvaraus renginio dalimi. Smagu matyti, kaip jauni žmonės, šeimos, vaikai susijungia vienam bendram tikslui - švarinti gamtą nuo kitų, neatsakingų žmonių gamtoje paliktų pėdsakų. Tikimės ir linkime, kad ši unikali savo banga lengvai užlies ir visą Lietuvą",- teigė įmonės "Gamtos ateitis" vadovas Karolis Šiaudkulis.


Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Generation X

2020-08-05   20:36

IP: 185.11.26.161

Dabartiniai švarintojai nežino kokie paplūdimiai buvo 1984-87 metais. Šiukšlės - viso Baltijos jūros geografija. Kai pradėjo veikti konvencija jūrininkams HELCOM-85 ir pasipylė baudos už jūros teršimą. O kad dabar renka mūsų vietinių nevaleikų šiukšles, tai ašaros. Nors ir už tą darbą ačiū.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Penktadienį, rugsėjo 25 dieną 16 val. atidaroma ir pristatoma klaipėdietės Aidos Pečeliūnienės...

Naujos lauko ekspozicijos atidarymas Nidoje nuotrauka, foto

Į Neringos kurortinio sezono aptarimą susirinkusių institucijų atstovai vieningai kartojo, kad šių...

Aptartas vasaros sezonas nuotrauka, foto

Kuršių nerijoje gryname ore plovą dažnai verdantis virtuvės šefas susipažino su lape,...

Kuršių nerijoje plovą verdantis vyras susidraugavo su lape nuotrauka, foto

Baigiantis aktyviajam skraidymo sezonui šalies aviacijos atstovai aptarė pirmuosius Nidos aerodromo veiklos...

Darius Jasaitis: Nidos aerodromas jau viršijo lūkesčius nuotrauka, foto

Tai gali užbaigti pandemiją: aptiktas taikinys, leidžiantis virusą neutralizuoti vaistais nuotrauka, foto

Sveikata, Bristolio universiteto (JK) mokslininkai viruso SARS-CoV-2 „spygliuko“ baltymo struktūroje aptiko „kišenėlę“, kurią...

Planetos čempionas Albinas Nausėda: "Man sportas - lyg vaistas nuo visų ligų" nuotrauka, foto

SE, "Sportas man atvėrė plačius horizontus: esu išmaišęs daugybę pasaulio šalių, tarp tolimesnių...

47 iš 100 mano, kad ekonominė padėtis šalyje pablogėjo nuotrauka, foto

Lietuva, Rugpjūtį 47 proc. apklaustųjų nurodė, kad, jų manymu, ekonominė padėtis Lietuvoje pablogėjo,...

Piktos kaimynės baudos netramdo nuotrauka, foto

Kriminalai, Ne vieną kartą už bereikalingą policijos iškvietimą bausta klaipėdietė sustoti neketina. Kaimynus...

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...