2019 m. gegužės 23 d. 20:42 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Juodkrantėje - festivalis "Sveika, Neringa"

2019-04-18, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Juodkrantėje - festivalis "Sveika, Neringa" nuotrauka, foto

ŠVENTĖ. Įvairiose Juodkrantės erdvėse vyks sporto rungtys, koncertai.

© Neringos savivaldybės nuotr.

Vasaros pradžią žymintis sporto ir aktyvaus laisvalaikio festivalis "Sveika, Neringa" šiais metais vyks naujose erdvėse.

Jau ketvirtąjį kartą vykstantį festivalį šiais metais nuspręsta organizuoti Juodkrantėje birželio 7-9 dienomis.

"Juodkrantė yra ne tik pirmoji Neringos gyvenvietė, svetingai pasitinkanti atvykstančius svečius, bet ir pirmasis Kuršių nerijos kurortas, kurį garsino Karališkuoju mišku vadinta sengirė, ilgiems pasivaikščiojimams skirtos promenados, gyvenvietę išraizgę takai, įspūdingos apžvalgos aikštelės. Buvimas gamtoje, aktyvus laisvalaikis visuomet buvo šios gyvenvietės kurortinių tradicijų dalis. Neabejoju, kad festivalis puikiai įsilies į Juodkrantės erdves", - teigia Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.

Pirmoji festivalio diena prasidės pasieniečių futbolo turnyru, o festivalio atidarymą skelbs atlikėjos Monique koncertas. Festivalio programoje tradiciškai numatomas žygis, orientavimosi, irklenčių ir kitų sporto šakų rungtys, krepšinio 3x3 turnyras. Juodkrantės pajūryje vyks jogos užsiėmimai. Šeštadienį Juodkrantės pamaryje įkurdintoje scenoje koncertuos Andrius Mamontovas, o festivalį uždarys sekmadienį vyksiantis bėgimas. Festivalio programa sieks ir Nidą, kur vyks teniso turnyras ir automobilininkų renginys.

Juodkrantėje vyksiančio renginio "Sveika, Neringa" organizacinio komiteto susitikimo metu kaip vienu didžiausių iššūkių įvardyta automobilių statymo problema, tad į šventę bus kviečiama vykti renkantis alternatyvius atvykimo būdus, pavyzdžiui, viešąjį ar vandens transportą.

"Svarbu, kad prie festivalio atmosferos kūrimo prisidėtų ir patys juodkrantiškiai - greta savo namų iškeldami Neringos vėliavas, teikdami paslaugas, bendradarbiaudami su festivalio organizatoriais ir kiekvieną atvykusį kaip svetingi šeimininkai pasitikdami su šypsenomis", - įnešti ir savo indėlį juodkrantiškius kviečia N. Lendraitis.

Festivalis "Sveika, Neringa" organizuojamas Kultūros ir meno sričių ir programų projektų dalinio finansavimo iš Neringos savivaldybės biudžeto konkurso lėšomis (įvertinus ekspertams). Trejų metų sutartis pasirašyta su VšĮ "Pilietinė medija".

Renginiai Neringoje

Balandžio 18-ąją, ketvirtadienį, 18 val. edukacinė programa "Šv. Velykų belaukiant". Preilos bendruomenės namuose (Preilos g. 27).
Balandžio 19-ąją, penktadienį, nuo 10 iki 14 val. margučių marginimo vašku dirbtuvės "Velykų margutis". Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė). Su savimi atsinešti porą kietai virtų kiaušinių. Užsiėmimą ves Ramunė Pečiukonytė.
Balandžio 24 d., trečiadienį, 19 val. kino projekto "Izraelio kinas tavo mieste" filmo "Obuoliai iš dykumos" peržiūra Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salėje (L. Rėzos g. 54C-9, Juodkrantė).
Balandžio 26 d., penktadienį, 19 val. kino projekto "Izraelio kinas tavo mieste" filmo "Obuoliai iš dykumos" peržiūra. Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17 / Kopų g. 2).
Balandžio 26-28 dienomis "Žiobrinių" šventė. Nidos uosto teritorija. Programa - www.visitneringa.lt.
Balandžio 30 d. 14 val. filmo "Vaikas iš Marso" peržiūra. Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17). Po filmo - diskusija globos aktualijų tema. Po mylimos moters mirties rašytojas fantastas, siekdamas nuvyti sielvartą, užpildyti staiga atsivėrusią tuštumą, pasiryžta įsūnyti mažą berniuką. Po kurio laiko šešiametis Denis pradeda elgtis kažkaip ne taip, kaip kiti jo bendraamžiai. O dar vėliau atkakliai tvirtina esąs ateivis iš Marso. Ir daro tai labai įtikinamai. Herojus pradeda tikėti, jog tai tiesa.

Reikalinga virėja

Nuo 2019 m. birželio 10 d. iki rugpjūčio 26 d. (vasaros sezono metu) Neringos gimnazijos Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriui reikalinga virėja.
Darbas pamaininis. Apgyvendinimas garantuotas. Kreiptis tel. 8 687 29 050; CV siųsti el. paštu rastine@neringosgimnazija.lt. Priėmimas į darbą vykdomas atrankos būdu (pokalbis).

Renkama būsimų globėjų grupė

Jeigu jūs:

Esate neabejingi vaikų troškimams turėti ir rasti savo namus;

Svarstote apie galimybę tapti globėju (rūpintoju) ar įtėviu ir norite sužinoti daugiau;

Manote, kad galite padėti vaikui kriziniu laikotarpiu, tapdami budinčiu globotoju;

Jau esate apsisprendę į savo šeimą priimti vaiką, likusį be tėvų globos, - maloniai kviečiame prisijungti.

Dėl informacijos kreiptis į Neringos socialinių paslaugų centrą, Taikos g. 11-2, Neringa, arba tel. (8 469) 52 093, 8 614 26 266, 8 658 76 808 arba el. paštu gimk.nspc@gmail.com.

Prisieks naujos kadencijos Tarybos nariai

Pirmojo posėdžio metu Tarybos nariai prisieks įstatymo numatyta tvarka ir tik tada įgis visas valstybės politiko ir Savivaldybės bendruomenės atstovo teises. Priesaiką duos ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis. Antrosios posėdžio dalies metu slaptu balsavimu bus renkamas Neringos savivaldybės mero pavaduotojas.

Po posėdžio Neringos savivaldybės taryba sodins proginį medelį.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Atsinaujinusi istorinė „Raketa“ jau rytoj vėl sugrįš į Nemuną.  Tad šią vasarą...

Nostalgiją kelianti „Raketa“ vėl plauks į Nidą nuotrauka, foto

Neringos savivaldybė planuoja pagerbti kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų suteikdama jam savivaldybės...

Neringos garbės piliečio vardą ketinama suteikti V. Adamkui nuotrauka, foto

Smiltynėje penktadienį iškilmingai bus įamžintas prezidento Antano Smetonos ąžuolas, taip pat bus...

Smiltynėje bus įamžintas A. Smetonos ąžuolas nuotrauka, foto

Itin pavojingas miškų gaisringumo lygis paskelbtas kone visoje Lietuvoje. Nors pajūrio...

Kuršių nerija – kaip tiksinti bomba nuotrauka, foto

Ši vasara Palangoje bus paskutinė tokia nuotrauka, foto

Vasara, Ši vasara – paskutinė, kai paplūdimiuose įsikūrusiose laikinose kavinėse bus galima pagurkšnoti...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Vasara, Paskelbta prieš 20 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Jūra, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...