2019 m. kovo 24 d. 19:03 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

ES investicijos - automobiliams Neringoje statyti

2019-02-19, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

ES investicijos - automobiliams Neringoje statyti nuotrauka, foto

NAUJOVĖS. Sukurtos priemonės leis lengviau rasti vietą automobiliui, suteiks informaciją apie dviračių nuomos vietas, viešojo transporto stoteles.

© Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybė įgyvendina projektą, kuriuo išmaniai bus sprendžiamos automobilių statymo problemos, skatinamos įvairių transporto priemonių rūšys.

Patobulinta ir skaitmenizuota automobilių parkavimo sistema, skatinanti tvarią raidą ir įvairiarūšio transporto naudojimą Pietų Baltijos regione - toks pradedamo įgyvendinti Neringos savivaldybės "Automobilių statymas tampa išmanus" (angl. k. "Parkinggetssmart") tikslas. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Prieš porą savaičių Gdanske (Lenkijoje) įvykęs pirmasis projekto dalyvių susitikimas buvo ne tik proga susipažinti su projekto partneriais, jų problemomis ir lūkesčiais, bet ir sužinoti apie geruosius egzistuojančius pavyzdžius automobilių statymo srityje. Projekto idėją inspiravo Helsinkio naudojamas automobilių statymo valdymo modelis ir patirtis skaitmenizavimo srityje, atvirųjų duomenų panaudojimo galimybės, siekiant analizuoti vartotojų įpročius, juos keisti, kurti papildomas paslaugas. Šie sprendimai taip pat sumažino automobilių stovėjimo aikštelių valdymo kaštus.

Egzistuojančios gerosios patirtys bus išanalizuotos ir įvertintos, ieškant geriausio sprendimo Neringai. Projekto lėšomis šie sprendimai bus taikomi Nidoje ir Juodkrantėje - gyvenvietėse, kuriose vasaros sezono metu yra didžiausi transporto srautai. Projekto metu bus sukurtos priemonės,suteikiančios vartotojui ne tik daugiau būdų atsiskaityti už paslaugas, bet ir informacijos apie galimybes pastatyti automobilį tam tikroje aikštelėje (pvz., naudojant mobiliąsias aplikacijas). Taip pat tikimasi, kad, bendradarbiaujant su verslo atstovais ir bendruomene, bus kuriamos papildomos paslaugos, skatinančios rinktis keliavimo būdą ne asmeniniu automobiliu, o, pavyzdžiui, suteikiant informaciją apie dviračių nuomos vietas, viešojo transporto stoteles ir pan.

Šis projektas prisidės prie Neringos savivaldybės darnaus judumo strateginio plano sprendinių realizavimo. Kompleksiškai įgyvendinus šiuo metu vykdomus projektus "Elektromobilių infrastruktūros plėtra Neringos savivaldybėje", "CO2 mažinimas", tikimasi, kad kurorte bus sukurta subalansuota, efektyviu išteklių ir šiuolaikinių technologijų panaudojimu grindžiama kurorto darnaus judumo sistema. Realizavus darnaus judumo planą būtų reikšmingai mažinamos CO2 emisijos, transporto sukeliamo triukšmo lygis, užtikrinta geresnė gyvenimo kokybė ir susisiekimas visomis transporto priemonėmis ar pėsčiomis.

Neringos savivaldybės administracijos dalis projekte - 195 tūkst. Eur, 85 proc. šios sumos skirta iš Europos regioninės plėtros fondo, 15 proc. - Savivaldybės biudžeto lėšos. Daugiau informacijos apie projektą suteiks Neringos savivaldybės administracijos Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vedėja Vilma Kavaliova, tel. (8 469) 51259, el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt.

Šis pranešimas parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio pranešimo turinį atsako Neringos savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Simboliškas atsitiktinumas - rekonstruojamam Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" pastatui...

"Agilos" rekonstrukcijos darbai įsibėgėjo nuotrauka, foto

Naujienos iš Neringos iki Klaipėdos atkeliauja šiek tiek pakitusios. Miesto meras Darius...

"Neringos komunalininko" koncesija baigiasi birželį nuotrauka, foto

Visi keliaujantieji į Neringą kelto bilietus netrukus galės nusipirkti internetu. Dabar mobilioje aplikacijoje...

Smiltynės perkėlos bilietus bus galima įsigyti internetu nuotrauka, foto

Kuršių nerijoje baigiami didžiausi pastaraisiais metais miškų kirtimai – tai daroma saugant pusiasalį...

Kuršių nerijoje baigiami masiniai miško kirtimai nuotrauka, foto

Kodėl klaipėdiečiai A.Hitlerį sutiko su džiaugsmu? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Lygiai prieš 80 metų – 1939 m. kovo 23 d. - į...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Iš Vilniaus į Klaipėdą atbėgo per 28 valandas nuotrauka, foto

Klaipėda, Sekmadienį per pietus Šiauriniame rage prie skulptūros „Bučinys“ rinkosi 350 kilometrų įveikę...

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 53 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...