2018 m. spalio 23 d. 01:26 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Mažoji Lietuva

Mažoji Lietuva

Klaipėdos rajone siaučia vilkai

(2)

Klaipėdos rajone siaučia vilkai nuotrauka, foto

Vilkas.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybė šiemet jau gavo 12 prašymų kompensuoti vilkų padarytą žalą. Savivaldybė vilkų ūkiniams gyvūnams padarytą žalą kompensuoja iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos.

„Šiemet prašymų dėl vilkų padarytos žalos kompensavimo sulaukėme gana vėlai. Pirmieji prašymai Savivaldybę pasiekė liepos vidury, kai anksčiau juo gaudavome dar gegužės pabaigoje. Šiemet jau gauta 12 prašymų. Iš viso vilkai sudraskė 15 galvijų: 4 buliukus, 2 veršelius, 7 telyčaites bei 1 aviną. Prašymų sulaukta iš 2 seniūnijų, kuriose vilkai aktyviausi: Judrėnų (gyvuliai sudraskyti Judrėnų miestelyje, Dauskių bei Pajudrio kaimuose) ir Veiviržėnų (gyvuliai sudraskyti Balsėnų, Jonikaičių, Vainotiškės ir Pašlūžmio kaimuose). Šiemet vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos bei miškų savininkams, naudojantiems repelentus (atbaidančiąsias medžiagas, baidiklius) apsaugai nuo žvėrių, kompensacijoms Aplinkos apsaugos rėmimo specialiojoje programoje numatyta beveik 29 tūkst. eurų“, - pranešime cituojama Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės, ūkininkai, norintys gauti vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos atlyginimo kompensaciją, turi ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo žalos pastebėjimo rašytiniu prašymu dėl žalos įvertinimo ir atlyginimo apie tai pranešti atitinkamai seniūnijai ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriui. Taip pat reikia pateikti gaišenų važtaraštį, pranešimą apie ūkinių gyvūnų perkėlimą ir kaitą iš ūkinių gyvūnų registravimo ir identifikavimo informacinės sistemos, medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apžiūros aktą bei nukentėjusių gyvūnų fotofiksaciją.

Šiuo metu vilkai moko savo jauniklius medžioti, todėl svarbu pasirūpinti priemonėmis, saugančiomis ūkinius gyvūnus nuo vilkų.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos ekologė Kristina Stulpinienė ragina gyventojus imtis saugos priemonių. Vienas populiariausių apsaugos priemonių nuo vilkų - elektrinis piemuo, jis turi būti sudarytas iš ant tvirtų kuolų ištemptų kelių (rekomenduojama ne mažiau 5) vielų, kuriomis teka elektros srovė. Kad žvėris negalėtų patekti į aptvarą nei per viršų, nei per apačią, reikia elektrinio piemens pirmą juostą kabinti 10-15 cm virš žemės paviršiaus. Viršutinė juosta turėtų būti ne žemiau kaip 1-1,20 m aukštyje, jei yra galimybė, galima aukštinti iki 2 metrų. Aptvaras efektyviai veikia, kai juo teka srovė, todėl reikia reguliariai tikrinti, ar nėra gedimų arba srovės nuotėkių per besiliečiančius objektus. Taip pat rekomenduojama kas 15-20 cm ant elektrinio piemens pririšti baltos spalvos ne mažesnes nei 2 cm pločio juostas. Dėl gyvulių saugumo, ypač šiuo aktyviuoju vilkų medžioklės metu, rekomenduojama nakčiai gyvulius parsivesti į tvartus.

Žymos: vilkai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-09-27   11:53

IP: 94.191.156.101

Yra tokia patarle, bijai vilko neik I miska..tuom viskas ir pasakyta..
Teks eit parduotuven pirkt grybu.vilkai ten jau gyveno dar pries musu civilizacija

Grybautojas

2018-09-19   14:37

IP: 84.15.227.24

Apie grybavimą Lietuvoje greitai teks pamiršti turbūt. Vilkų teisės - pirmiausia.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mažoji Lietuva

Bet tuo nereikėtų guostis, o juo labiau - puoselėti kažkokias viduramžių padėties...

Karaliaučiaus kraštas: baltiškieji vietovardžiai pro istorijos brūzgynus nuotrauka, foto

Laivų statykloje pristatytas vertikalaus šokio projektas "Giedanti Vydūno upė" buvo neabejotinai...

"Giedanti Vydūno upė" nuotrauka, foto

Mažosios Lietuvos tyrinėtojui, rašytojui Bernardui Aleknavičiui savo gyvenime teko susitikti daug įžymių...

Vydūno ugnis - Aisčių praeities ugnis nuotrauka, foto

Kiekvieną pavasarį į Nemuną išplaukdavo Bitėnų kaimo žvejai. Bitėnai pakvipdavo rūkytais žiobriais....

"Velnio išmislas", sužavėjęs Martyną Jankų nuotrauka, foto

Dvi "Dragūno-Viesulo" pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno-Viesulo" rankininkės naująjį Lietuvos moterų pirmosios rankinio lygos sezoną pradėjo iškovodamos...

Miškininkai pasės beveik visas surinktas 25 tonas gilių nuotrauka, foto

Lietuva, Beveik visos Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkų šį rudenį surinktos paprastojo...

Į Klaipėdą parvežta taurė nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Vyturio" progimnazijos moksleivis Edas Butvilas sėkmingai dalyvavo visą savaitę Latvijoje vykusiame...

Perskaičiuota vandens kaina nuotrauka, foto

Klaipėda, Kiekvienas taupome vandenį, nes kuo mažiau jo suvartojame - tuo mažiau mokame....

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...