2019 m. vasario 20 d. 16:11 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Žvejų rūmų 20-metis - naujos epochos pradžia.

1982 m. birželio 18 d. 18 val. Klaipėdoje buvo didžiulė šventė - tądien miestiečiai ir miesto svečiai miniomis plūdo pasižiūrėti paties didžiausio mieste kultūrai ir sportui skirto Žvejų rūmų pastato. Šiandien 18 val. Žvejų rūmuose vėl šventė - 20 metų gimtadienis.

Atvirų durų diena ir kultūrininkų susitikimas

Šventinio vakaro programoje - visų Žvejų rūmuose veikiančių meno kolektyvų, kultūros, sporto ir kitokių paslaugų pristatymas visuomenei. "Tai bus savotiška atvirų durų diena, kurios metu visi anksčiau rūmuose dirbę ir dabar dirbantys žmonės, meno kolektyvai, grupės bei žmonės susitiks su klaipėdiečiais. Vakaro metu koncertuos Žvejų rūmų senbuviai A. Čiapo ir R. Šilinsko estradinė grupė, senbuviai "Old Timers", bus bliuzo projektas, šoks klubo "Čarlis" šokėjai, mados studija "Tamesa" pristatys madų kolekcijas ir t.t.", - trumpai pristato jubiliejaus programa Žvejų rūmų direktoriaus pavaduotojas meno reikalams bei prodiuseris Algirdas Guzauskas ir šventės išvakarėse nuveda prie stendo, kuriame fotografijos, laikraščių iškarpos ir rusų kalba parašyta pirmųjų metų rūmų darbo ataskaita primena Žvejų rūmų istoriją.

"Rūpinimasis rūmais - kiekvieno žvejo pareiga..."

Šiandien šypsnį kelia prieš 20-metį rašytas straipsnis apie naujo kultūros ir sporto židinio atidarymą: "Šiandien šventė - Žvejų kultūros ir sporto rūmų atidarymas - ne tik mūsų darbo kolektyvų, kurie įnešė indėlį į rūmų statybą, tvarkymą, techninį aprūpinimą, darnaus darbo rezultatas, bet ir visų klaipėdiečių, padėjusių žodžiu ir darbu, kad žuvies pramonės darbuotojai gautų šį puikų pastatą, nuopelnas. Nekantraudami laukėme mes, laukė mūsų žvejai ir dauguma gyventojų. Čia bus galima turiningai praleisti laiką, laisvalaikį, dalyvauti organizuojamuose kultūros ir sporto renginiuose, sekcijų, meno saviveiklos ir liaudies kūrybos būrelių darbe, įsijungti į sveikatingumo priemones, kurias numato sporto sektorius ir t.t. Didžiausių kultūros ir sporto rūmų respublikoje, skirtų klubiniam darbui, su moderniais įrengimais, erdviomis salėmis ir patalpomis pastatymas kalba pats už save...
Reikės pasiekti, kad kiekvienas žuvies pramonės darbuotojas rūpinimąsi rūmais laikytų savo pareiga, padėtų jiems tapti tikru kultūros židiniu, padedančiu harmoningai vystyti asmenybę...", - buvo rašoma miesto dienraštyje.

"Žvejų rūmai - kaip sudužusi vaza..."

"Žvejų rūmų 20 metų jubiliejus žymi ribą tarp dviejų kartų. Viena, sovietinė, karta jau išėjo, atėjo kita žmonių karta, kuri kitaip mąsto, nori kokybiškų, įvairioms amžiaus grupėms skirtų renginių.
Deja, tarp šių kartų įsiterpė politinių, ekonominių bei socialinių reformų metai, po kurių labiausiai nukentėjo kultūra. O ją puoselėjusi Žvejų rūmų įstaiga sudužo kaip vaza. Šiuo metu Žvejų rūmų pastate trys filialai: "Žvejų rūmai", UAB "Žvejų rūmai" ir sporto kompleksas "Panata". Vieni bando rūmus atgaivinti, kiti - bankrutavę skęsta skolose, treti - vos laikosi. Primena Krylovo pasakėčią apie vežimą, tempiamą žąsies, lydekos ir vėžio. Rodos, kažkas nori iš to pasipelnyti...
Liūdina miesto valdžios, mūsų deputatų pozicija. Juk jie mato, kad į Žvejų rūmus atėjo žmogus, kuris sugeba čia tvarkytis, tačiau nepadeda jam, o atvirkščiai - bando "nulupti" kuo didesnį nuomos mokestį. Kodėl "Meridianą" parduoti už 1 Lt galima, o mirusio sovietinio 7 tūkstančių kvadratinių metrų ploto griozdo išnuomoti už 1 Lt negalima?", - retoriškai klausė A. Guzauskas.

Rudenį bus čiuožykla

Tuo tarpu pats Žvejų rūmų šeimininkas Anatanas Sadauskas, apibendrindamas pirmąjį darbo išsinuomotuose Žvejų rūmuose pusmetį sakė: "Per tą laiką supratau, kad atgaivinti gyvybę šiame grandioziniame statinyje įmanoma, tik reikia daug tiek finansinių, tiek kūrybinių investicijų. Kūrybinių iniciatyvų mums netrūksta. Per pastarąjį pusmetį klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo džiaugtis įvairiais koncertais, renginiais, filmais didžiojoje ir mažojoje salėse. Taigi kultūrinių pramogų pasiūla Žvejų rūmuose jau atsirado. Artimiausiuose mūsų planuose - dar daugiau dėmesio skirti kultūrai ir pradėti teikti sportines paslaugas. Mūsų tikslas sugrąžinti šiam pastatui Žvejų kultūros ir sporto rūmų paskirtį, nes būtent tam jis ir buvo pastatytas prieš 20 metų.
Jau dabar rūmų fojė kiekvieną pirmadienį vyksta sportinės "Ringo riterių" kovos, rudenį ketiname atidaryti čiuožyklą, dėl kurios aš ir nuomojausi šiuos rūmus. Taip pat norime įrengti krepšinio aikšteles".

"Reikia keisti rūmų nuomos tvarką"

"Tačiau visam tam reikia labai daug pinigų. Žvejų rūmų pastatas yra labai blogos būklės. Per pusmetį jo remontas, šildymo sistemos, langų pakeitimas pareikalavo 250 tūkst. Lt investicijų ir tai - tik pradžia. Reikia remontuoti 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto stogą. O investuoti tokias dideles sumas neleidžia labai aukštas nuomos mokestis. Savivaldybės nustatyta Žvejų rūmų nuomos tvarka labai paini ir sudėtinga, norint toliau dirbti ją reikia būtinai keisti. Tikimės, kad šį klausimą pavyks suderinti su miesto Savivaldybe".

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Korupcija teismuose: tarp sulaikytųjų ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Kriminalai, Trečiadienį ryte Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro...

Prievartautojas po teismo sprendimo prapliupo keiksmais nuotrauka, foto

Kriminalai, 32 metų Tauragės gyventojas, visaip palauždamas aukų valią, savo lytinę aistrą tenkino...

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 42 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...