"Žalgiris" antrus metus iš eilės iškovojo LKF taurę

Kauno "Žalgiris" apgynė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės varžybų nugalėtojo titulą,

finale trečiadienį Šiauliuose 83:72 (22:14, 20:22, 22:15, 19:21) nugalėjęs Vilniaus "Lietuvos rytą".

"Žalgirio" gretose nesulaikomas buvo DeJuanas Collinsas. Jis pelnė 27 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. Amerikietis buvo išrinktas naudingiausiu finalo žaidėju. Marcus Brownas surinko 15 taškų, Jonas Mačiulis įmetė 13 taškų, Markas Popovičius pridėjo 11 taškų.

"Lietuvos rytui" Hollis Price pelnė 17 taškų, Chuckas Eidsonas įmetė 13 taškų. Pastarasis buvo pripažintas naudingiausiu žaidėju Vilniaus komandoje.

Sėkmingiau rungtynes pradėję kauniečiai išsiveržė į priekį 12:2, o po pirmųjų 10 min. pirmavo 22:14. Antrajame kėlinyje sužaidus 2 min. 40 sek., "Žalgiris" pirmavo 28:20, tačiau vilniečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir, įpusėjus ketvirčiui H. Praisas taikliu tritaškiu išlygino rezultatą 28:28. Tačiau kauniečiai netrukus atsakė spurtu 6:0 ir vėl nutolo 36:30. Tą patį šešių taškų pranašumą praėjusių metų LKF taurės laimėtojai išlaikė ir prieš ilgą pertrauką 42:36.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai vėl "šovė" į priekį ir po dviejų iš eilės D. Kolinzo tritaškių skirtumas šoktelėjo jau iki 12 taškų 50:38. Likus 3 min. 13 sek. iki ketvirčio pabaigos, "Lietuvos rytas" sumažino atsilikimą iki keturių taškų 49:53, bet sėkmingesnis žaidimas per likusį kėlinio laiką leido Kauno klubui prieš lemiamas 10 min. susikrauti 13 taškų pranašumą 64:51.

Sužaidus beveik 3 min. paskutiniajame kėlinyje, "Žalgiris" padidino skirtumą iki 16 taškų 71:55. Nors vilniečiams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 11 taškų 60:71. "Lietuvos rytas" liko dar bandė vytis nutolusius varžovus, tačiau pasinaudojępriešininkų klaidomis kauniečiai išsaugojo saugią persvarą.

Pernai žalgiriečiai LKF taurės finale Klaipėdoje nugalėjo Vilniaus krepšininkus 84:65.

Statistika

Kauno "Žalgiris" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 83:72 (22:14, 20:22, 22:15, 19:21).

"Žalgiriui" taškus pelnė: DeJuan Collins 27, Marcus Brown 15, Jonas Mačiulis 13, Marko Popovič 11, Paulius Jankūnas 9, Goran Jurak 4, Eurelijus Žukauskas 4 (Mantas Kalnietis, Damir Markota).

"Lietuvos rytui": Hollis Price 17, Chuck Eidson 13, Andrius Šležas 9, Kenan Bajramovič 8, Marijonas Petravičius 6, Artūras Jomantas 6, Jared Jordan 4, Jackson Vroman 4, Martynas Gecevičius 3, Mindaugas Lukauskis 2.

Taiklumas: dvitaškiai - 18/34 (52,9 proc.) ir 17/35 (48,5), tritaškiai - 7/25 (28) ir 4/16 (25), baudos - 26/28 (92,8) ir 26/29 (89,6).

Atkovoti kamuoliai - 29 ir 25, rezultatyvūs perdavimai - 9 ir 7, perimti kamuoliai - 6 ir 6, klaidos - 9 ir 14.