2019 m. kovo 20 d. 09:53 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

VTEK: buvęs LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas pažeidė įstatymą

VTEK: buvęs LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas pažeidė įstatymą nuotrauka, foto

Buvęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinis direktorius Gintautas Kėvišas.

© Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad buvęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinis direktorius Gintautas Kėvišas šiurkščiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Jis nesilaikė įpareigojimo vykdyti kontrolės funkciją užtikrinti privačių interesų deklaravimą. Šiame įstatyme teigiama, kad atitinkamų valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų vadovai ar jų įgalioti atstovai taip pat privalo kontroliuoti, kaip jiems pavaldūs valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys vykdo šio įstatymo nuostatas. Šiurkštų pažeidimą VTEK konstatavo todėl, kad tai jau antras kartas šiemet, kai G.Kėvišas pripažįstamas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Tyrimo metu nustatyta, kad LNOBT vadovavęs G.Kėvišas savo pavaldinius įsakymu įpareigojo deklaruoti privačius interesus tik šių metų balandį - kai VTEK jau buvo pradėjusi dėl jų tyrimus. VTEK duomenimis, šios kontrolės funkcijos G.Kėvišas nebuvo delegavęs ir jokiam kitam LNOBT darbuotojui, taip pat nebuvo išleidęs kitų įsakymų užtikrinti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų laikymąsi. Apie tokią pareigą, LNOBT darbuotojų teigimu, jie anksčiau nebuvę informuoti. Tyrimo duomenų visuma rodo, kad G.Kėvišas, kuriam buvo pavesta organizuoti LNOBT darbą ir užtikrinti įstatymų laikymąsi šioje įstaigoje, nevykdė prievolės kontroliuoti, kad jo pavaldiniai tinkamai ir laiku pateiktų privačių interesų deklaracijas.

Kovo mėnesį VTEK atliko analizę, kaip pareigą deklaruoti privačius interesus vykdo LNOBT vadovaujamas pareigas einantys asmenys. Paaiškėjo, kad privačių interesų deklaracijas pateikė vos keturi iš daugiau nei trisdešimties turinčiųjų tokį statusą. Gegužę VTEK pripažino, kad dešimt vadovaujamas pareigas einančių LNOBT darbuotojų pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, įpareigojančias nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. Šiuo metu VTEK atlieka tyrimus dėl dar septyniolikos vadovaujamas pareigas turinčių LNOBT darbuotojų, kurie galbūt nesilaikė šios pareigos. 

Gegužę VTEK taip pat konstatavo, kad G.Kėvišas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti pareigas, nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti bei nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. Jis pripažintas pažeidęs ir šio įstatymo draudimą atstovauti valstybės ar savivaldybės institucijoms tvarkant reikalus su fiziniais ar juridiniais asmenimis, iš kurių jis ar jam artimi asmenys gauna bet kurios rūšies pajamų. Tąkart VTEK rekomendavo skirti G.Kėvišui drausminę nuobaudą ir išspręsti klausimą dėl nuolatinio interesų konflikto jo veikloje pašalinimo.

Už Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimą iš pareigų atleisti asmenys, trejus metus nuo atleidimo iš pareigų dienos negali būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Sprogimą Plungėje galimai sukėlė neblaivus chuliganas nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai atliko kompleksinius tyrimo veiksmus dėl...

Spintelėje paliktoje rankinėje pasigedo piniginės nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-03-19 Klaipėdos m. PK užregistruotas moters,...

Klaipėdos jaunimas nominuotas apdovanojimui nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio jaunimas - dėmesio centre. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos rengiamuose Nacionaliniuose lygybės...

Girtas traktoristas prasikirto galvą būdamas traktoriuje nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-03-19, apie 18.00 val., Plungės r.,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 50 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 52 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 54 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...