2018 m. balandžio 24 d. 15:54 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

VRM siūlo tobulinti pirotechnikos priemonių kontrolę

VRM siūlo tobulinti pirotechnikos priemonių kontrolę nuotrauka, foto

© Viliaus Mačiulaičio nuotr.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo pataisas, kurios leistų nustatyti aiškesnę šių priemonių kontrolę bei licencijų išdavimą.

„Šiandien nėra galimybės atsekti pirotechnikos priemones pagal registracijos numerį, nepakankamai išsamus gaminių etiketėse privalomos nurodyti informacijos sąrašas, nėra nustatyti pirotechnikais norinčių dirbti asmenų atestavimo pagrindai, leidimų išdavimo sąlygos. Įstatymo pakeitimas leistų visa tai aiškiai reglamentuoti, kartu užtikrinant geresnę žmonių gyvybės ir sveikatos, viešosios tvarkos, aplinkos apsaugą", - sako vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius.

Įstatymu būtų patikslinti civilinių pirotechnikos priemonių atitikties įvertinimo ir ženklinimo reikalavimai, nustatytos aiškios šių priemonių tiekime ir platinime dalyvaujančių subjektų teisės, pareigos ir atsakomybės ribos, kontroliuojančių institucijų teisės.

Projekte numatyta nuostata, kad atestuojami tik tie asmenys, kurie išklausė pirotechnikų mokymo programą ir išlaikė egzaminą, taip pat nustatytos esminės licencijų, leidimo gaminti ir (ar) laikyti civilines pirotechnikos priemones išdavimo sąlygos, atsisakymo išduoti licenciją ar leidimą, jų galiojimo sustabdymo, panaikinimo pagrindai.

Viceministras A. Norkevičius taip pat pažymi, kad pakeitus įstatymą jo nuostatos būtų suderintos su pirotechnikos priemonių apyvartą reglamentuojančiais ES teisės aktais bei padėtų užtikrinti vienos iš pagrindinių ES laisvių - laisvo prekių judėjimo rinkoje - įgyvendinimą.

Siekiant įtvirtinti aiškesnį sankcijų už Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo pažeidimus taikymo mechanizmą VRM parengė ir atitinkamus Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimus. Jais nustatoma administracinė atsakomybė už civilinių pirotechnikos priemonių platinimo pažeidimus ir kitų įstatyme numatytų reikalavimų nesilaikymą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Lietuvos trispalvė vėliava patvirtinta 1918 m. balandžio 25 d. Tad rytoj minėsime...

Lietuvos trispalvei - 100 metų nuotrauka, foto

Nors artimiausias dienas visą šalį kankins lietus, tačiau artėjant savaitgaliui jis...

Artėjant savaitgaliui – orų permainos nuotrauka, foto

Anksčiau užsimojęs vairuotojams leisti 0,5 promilės alkoholio kraujyje ribą Seimo narys...

R. Karbauskis: vairuotojams privalu įvesti 0 promilių nuotrauka, foto

Pirmadienį pirmoji dienos pusė bus mažai debesuota, tačiau popiet debesuotumas sparčiai didės,...

Orai: laukia vėsi ir lietinga savaitė nuotrauka, foto

Nutrauktas tyrimas dėl vyro pūvančiu veidu nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje vakar buvo priimtas nutarimas nutraukti šių...

„Facebook“ grupėse - prekyba „žole“ ir „stuff“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Lietuvos kriminalinės policijos biuras skelbia atlikęs tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar...

SGD laivo išpirkimas – ekonomiškai naudingesnis nuotrauka, foto

SGD, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuvai ekonomiškai naudingiau būtų išpirkti suskystintųjų gamtinių...

Rusų netenkanti Palanga nusitaikė į aukso vertės turistus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pastaraisiais metais Palangoje pradėjo mažėti poilsiautojų iš Rusijos, tad didžiausias šalies kurortas...

Kriminalai, Paskelbta prieš 10 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...