2020 m. liepos 15 d. 22:01 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Valdžia į alėją įvažiuoja buldozeriu

(25)

2007-04-17, 12:00

Edita UŽKURAITĖ

Valdžia į alėją įvažiuoja buldozeriu  nuotrauka, foto

Planavimas

Mažvydo alėjoje įsikūrusių kavinių savininkus vakar ištiko šokas, kai jie tik iš žiniasklaidos sužinojo, kad šiam vasaros sezonui nebebus išduodami leidimai lauko kavinėms, nes nuo gegužės mėnesio prasidės pėsčiųjų alėjos rekonstrukcija.

Keletą mėnesių į priekį darbus planuojančius verslininkus siutina tai, kad valdininkai patys dar gerai nežino, kada iš tikrųjų bus pradėta rekonstrukcija - esą galbūt minėtoji gegužės pradžia bus tik liepos vidury, o iki tol lauko kavinės galėtų ramiai dirbti.

Be to, kavinių savininkai pasigenda protingo planavimo - juk darbus galima atlikti etapais, tad vienos kavinės kurį laiką dar galėtų dirbti.

"Kodėl alėjos rekonstrukciją būtinai reikia daryti vasarą. Kodėl negalėjo jos rekonstruoti šią žiemą, kuri buvo tam palanki, arba darbus atidėti rudeniui?" - stebėjosi kavinės "Jorkas" savininkas Žilvinas Malakauskas.

"Valdžia elgiasi kaip senais rusų laikais - nuleido įsakymą iš viršaus, ir visa kita jiems nesvarbu. Sunku net paskaičiuoti, kiek nuostolių dėl to patirsime, bet juk ir taip aišku, kad lauko kavinės vasarą - pagrindinė kavinių duona", - piktinosi kavinės "Jola" savininkė Virginija Marcinkėnienė.

Miesto meras Rimantas Taraškevičius nustebo, kad verslininkams tai naujiena. Esą apie planus rekonstruoti alėją kalbama jau pora metų.

"Tačiau valdžia privalo susitikti su verslininkais ir aptarti, kokie turėtų būti darbų etapai, iš kurios pusės geriau pradėti darbus, kad kavinės nepatirtų tiek nuostolių. Būtina protingai sudėlioti darbų grafiką. Aš esu atviras tokiam pokalbiui ir pažadu, kad į verslininkų pasisakymus bus atsižvelgta", - vakar "Vakarų ekspresui" žadėjo R. Taraškevičius.

Rekonstrukcija bus atlikta pagal architekto Vytauto Paulionio pasiūlytą modelį - danga bus spalvota, be to, bus išryškintos buvusios istorinės gatvelės

Verslininkų neinformavo

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija per žiniasklaidą išplatino pranešimą, kad M. Mažvydo alėjoje įsikūrusių kavinių savininkams 2007 metų sezonui nebus išduodami leidimai lauko kavinėms įrengti.

Pačių verslininkų iš anksto niekas apie tai neinformavo.

"Prieš mėnesį Savivaldybėje teiravausi, sakė, kad leis turėti lauko kavinę, tik mažesnėje teritorijoje. O dabar ši naujiena - tarsi iš dangaus. Man keista, jog valdžia nesupranta, kad verslininkai viską planuoja iš anksto. Jau buvau pradėjusi rinkti personalą darbui vasarą lauke", - pasakojo V. Marcinkėnienė.

Ž. Malakauskas pasakojo, kad prieš trejetą metų M. Mažvydo alėjoje pasistatęs lauko kavinės konstrukciją paskaičiavo, kad ji atsipirks ir atneš pelną tik po penkerių metų. Dabar jis priverstas ją nugriauti.

"Alėją remontuoti būtina. Niekas dėl to nesiginčija. Tačiau kodėl nėra normalaus planavimo?" - stebėjosi verslininkas, pridūręs, kad pirmuosius nuostolius kavinė patyrė jau vakar, kai buvo paskelbta apie alėjos rekonstrukciją: dėl liūdnos perspektyvos ant stalo buvo padėtas pirmasis pareiškimas išeiti iš darbo.

"O jus man pasakykite, ar kada nors mūsų valdžia ką nors daro kaip reikėtų?" - stebėjosi alėjoje įsikūrusio kinų restorano patalpų savininkas Alfonsas Staponkus. Jis pasakojo pats iškvotęs Savivaldybės darbuotojus apie planus šį pavasarį pradėti alėjos rekonstrukciją.

Žinia, apie planus "pudruoti" M. Mažvydo alėją valdžia kalbėjo jau ir praėjusį pavasarį. Tačiau tuomet kalbos ir liko kalbomis. Todėl verslininkai ir dabar nėra tikri, ar ir šiemet nebus taip pat.

Darbų vertė - 5 milijonai

Valdininkai patikino, kad šiemet pėsčiųjų alėjos rekonstrukcija tikrai prasidės, tačiau kada tiksliai - dar negalėjo įvardyti.

"Konkursą laimėjo bendrovė "Klaipėdos keliai", tačiau sutartis dar nėra pasirašyta, nes jie nepateikė planuojamo darbų grafiko", - sakė Savivaldybės administracijos statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėja Violeta Staskonienė.

Jos duomenimis, konkursas rekonstrukcijai atlikti buvo paskelbtas sausio mėnesį. Pasiūlymus atnešė keturios bendrovės. Laimėjo mažiausią kainą - 5 mln. 449 tūkst. Lt - pasiūliusi bendrovė.

Paaiškindama, kodėl rekonstrukcija negalėjo būti pradėta dar žiemą, nes oras buvo tam palankus, V. Staskonienė priminė, kad procedūros nevyksta taip greitai kaip norėtųsi. Esą nuo konkurso paskelbimo iki tol, kol paaiškėja laimėtojas, praeina mažiausiai pora mėnesių.

"Be to, konkurso negalima skelbti tol, kol projektui nėra numatyti pinigai. O šiemet miesto biudžetas buvo patvirtintas vasario pabaigoje. Mes ir taip anksčiau laiko pradėjome procedūras", - sakė V. Staskonienė.

Šiemet - tik pusė darbų

Konkursą laimėjusios bendrovės "Klaipėdos keliai" generalinis direktorius Juozas Rukšėnas kol kas dar miglotai kalbėjo apie darbų pradžią, tačiau užsiminė, kad gegužę turėtų pradėti.

"Šis objektas - dvimetis. Vien per šią vasarą nespėsime užbaigti, šiemet yra skirta tik pusė lėšų - 2,5 milijono litų. Už tą sumą numatome pakeisti elektros bei lietaus nuotekų tinklus ir pakloti dalį trinkelių", - šių metų planus įvardijo J. Rukšėnas.

Jis pasakojo, kad darbus numatyta pradėti nuo Herkaus Manto gatvės. Iš pradžių planuojama išardyti senąją dangą ir išilgai visos alėjos keisti elektros ir nuotekų tinklus.

"Tačiau tegul verslininkai nenuogąstauja - priėjimus prie jų patalpų paliksime", - žadėjo J. Rukšėnas.

Pasak jo, ši žiema parodė, kad puikiai galima dirbti ir po Naujųjų metų, tad jei kitų metų pradžioje bus skirtas likęs finansavimas, yra vilties, kad kitą vasaros sezoną M. Mažvydo alėjoje įsikūrę verslininkai nebekentės.

"Žinoma, darbus būtų galima pradėti ir rudenį. Tačiau kas gali garantuoti, kad ir kita žiema bus tokia pat šilta. Daug geriau būtų, jei procedūros Savivaldybėje vyktų greičiau - būtume galėję jau seniai pradėti dirbti", - samprotavo J. Rukšėnas.

Tačiau jis nesiryžo pasakyti, per kiek laiko būtų galima atlikti visą alėjos rekonstrukciją, jei iš karto gautų visą finansavimą.

Klombų nebeliks

Pasak V. Staskonienės, pagal projektą numatyta sutvarkyti alėjos dangas, apšvietimą, lietaus nuotekų tinklus bei apželdinimą.

Po rekonstrukcijos nebeliks alėjos viduryje esančių žaliųjų klombų - žalumą kompensuos pasodinti medžiai. Planuojama alėjoje pastatyti ilgaamžius granitinius suolelius.

Alėjoje bus klojamos trinkelės, įvairių spalvų klinkerio plytelės bei granito plokštės. Planuojama įgyvendinti architekto Vytauto Paulionio idėją - pažymėti, kuriose dabartinės alėjos vietose driekėsi istorinės gatvelės.

"Be to, atsiras vietų statyti dviračiams. Alėjos prieigose bus įrengta daugiau vietų automobiliams statyti", - sakė V. Staskonienė.

Žinia, praėjusį pavasarį, kai buvo pradėta kalbėti apie alėjos "pudravimą", dalis miesto architektų piktinosi, kad tai nereikalingas pinigų metimas į balą. Esą nusikaltimas daryti tokias menkas rekonstrukcijas, kai būtų galima po visa alėja įrengti požeminę automobilių parkavimo aikštelę. Tačiau valdžia, teisindamasi lėšų stygiumi, į tokius pasisakymus dėmesio nekreipė.

Edita UŽKURAITĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

252

2010-05-02   07:31

Tegu kavinės darbuotojai patys sutvarko Mažvydo al. savo lėšomis ir tada kada jie nori! Jie tik moka bliauti o patys nieko nedaro!

anonimas

2010-05-02   07:31

Aš pati gyvenu Mažvydo al. Šaunuliai tie, kurie bent šiek tiek rūpinasi mūsų mietu! Dabar tikrai šlykštu žiūrėt pro langą, kai tokia betvarkė ir šiukšlynas......

solo

2010-05-02   07:31

man patiko-darbus reikia daryti ziema. Galima pagalvoti, kad tie "verslininkai" isanksto zino, kokia ziema bus. Tai gal geriau jie eina padirbeti sinoptikais. Tas pats buvo ir Vilniuje rekonstruojant Gedimino prospekta - "verslininkai" reikalavo , kad valdzia jiems kmpensuotu nuostolius , patirtus del rekonstrukcijos. Suprask is visu mokesciu moketoju kisenes. Tik kai prospektas buvo rekonstruotas ir pagrazejo, tai tie patys "verslininkai" nepasisiule pasidalinti su valdzia ( su mumis) savo papildomais pelnais. Gudruciai. Ju supratimu rekonstrukcija butina, bet kad niekas to nepastebetu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai organizuos Vasaros krepšinio lygą nuotrauka, foto

Sportas, Kol pasaulį ir Lietuvą vis dar grėsmingai gąsdina koronavirusas ir burtis masėms...

Pasidalijo patirtimi, kaip savaitgalį pajūryje praleisti nemokamai nuotrauka, foto

Vasara, Kaip Palangoje praleisti savaitgalį neišleidžiant nei cento iš savo piniginės? Norėčiau pasidalinti...

Skvernelis: rytoj bus priimti nauji būtini sprendimai nuotrauka, foto

Lietuva, Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad keliolikos koronavirusu užsikrėtusių užsieniečių atvejis verčia...

Kretingos rajonas išsirinko pirmąsias Gyventojų iniciatyvas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ant grindinio trykštantis fontanas Kretingoje, poilsio bei aktyvaus laisvalaikio zona Vydmantų gimnazijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...