2019 m. sausio 18 d. 12:25 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Valdemaro Tomaševskio ryšiai: nuo “Vilniaus brigados” iki masonų ir abonentų

(14)

2011-04-18, 10:59

Julius GIRDVAINIS, "Respublika"

Valdemaro Tomaševskio ryšiai: nuo “Vilniaus brigados” iki masonų ir abonentų nuotrauka, foto

V.TOMAŠEVSKIS, pasak Lenkų sąjungos vadovo, buvo susijęs su "Vilniaus brigada", turėjo ir tebeturi santykių Č.Okinčiku, su antivalstybinės organizacijos "Jedinstvo" steigėjais, nuo jo priklausomi formuojant Vyriausybę ir užimant mero kėdę buvo G.Kirkilas.

Tačiau net turėdama tokią šeimyninę komandą, LLRA vis dėlto bijo vieno klausimo - apie žemės reformos Vilniaus krašte teisėtumą, sklypų dalybas saviems ar besąlygiškai pritariantiems partijai.

Nuo šio klausimo visada slepiasi ir V.Tomaševskis. Jo taip lengvai nepamatysite atviruose susitikimuose su rinkėjais. Tie susitikimai organizuojami taip, kad susitikti su europarlamentaru ateitų tik jam lojalūs žmonės. Jei atsiranda kas iš šalies ir užduoda nemalonų klausimą, iškart apšaukiamas kagėbistu.

Parlamentaras iš “Montanų”

- Kuo V.Tomaševskis buvo jaunystėje, ką veikė iki savo politinės karjeros?

- Jo paties pateikiamoje oficialioje biografijoje kažkodėl slepi dveji metai - nuo 1990 iki 1992 metų.

Yra duomenų, kad tuomet V.Tomaševskis buvo susijęs su garsiosios “Vilniaus brigados” veikla. Žmonės šį poną vadino tiesiog “brigados” klapčiuku, kurį matydavo renkant duokles iš turgaus prekeivių.

Dar sovietmečiu V.Tomaševskis esą priklausė vadinamajai “Montanų” grupuotei, kurios nariai taip vadinti dėl pomėgio dėvėti garsios firmos džinsus. Jie buvo itin agresyviai nusiteikę pankų atžvilgiu.

Tik pankai buvo autentiškas judėjimas, o “Montanas”, kaip atsvarą antisovietiniais šūkiais kartais pasižymėdavusiems pankams, sukūrė KGB. “Montanos” buvo sportiški jaunuoliai, kurie eidavo kelti muštynių pankų koncertuose. Bet žiauriausiai jie elgėsi su saviškiais, sukūrusiais šeimas ir panorusiais ramaus gyvenimo.

Yra dar ne viena V.Tomaševskio sąsaja su KGB. Oficialiu europarlamentaro padėjėju, manau, ne šiaip sau dirbo buvęs KGB darbuotojas, į naująją sostinės savivaldybės tarybą išrinktas Viktoras Balakinas. Šis žmogus, beje, iki šiol už šią tarnybą gauna pensiją iš Rusijos.

Manoma, kad pats Europos Parlamento narys tarnavo pasienio, t.y. KGB kariuomenėje.

- Ar tiesa, kad vienintelis realus V.Tomaševskio varžovas partijoje gali būti nebent Seimo narys Michalas Mackevičius?

- Išties V.Tomaševskis mėgsta ir užkietėjusių komunistų draugystę. Štai Seime šiandien tyliai ir sėdi parlamentaras M.Mackevičius.

Tai - žmogus, LLRA turintis didžiulę įtaką. Jis yra Lietuvos lenkų sąjungos prezidentas, kuriam pavaldžios lenkų visuomeninės organizacijos, Lenkų namai, kur vyksta visi renginiai ir šventės. Todėl dėl įtakos svarbos partijoje net būtų galima ginčytis.

Savo gražioje Seimo nario biografijoje M.Mackevičius nurodo, kad Vilniaus pedagoginiame institute įgijo lenkų kalbos mokytojo specialybę. O apie tai, ką jis veikė 1983-1990 metais, nėra nė žodžio.

M.Mackevičius daug metų dirbo sovietiniame laikraštyje “Czerwony Sztandar” (“Raudonoji vėliava”) aktyviu komunistų organizacijos sekretoriumi. Aš jį laikau vieninteliu lenku Rytuose, kuris tapo garsios Maskvos politinės akademijos prie Sovietų Sąjungos komunistų partijos Centro Komiteto auklėtiniu.

V.Tomaševskio dešiniosios rankos - M.Mackevičiaus - pavaduotojas Lenkų sąjungoje yra toks Stanislavas Pieško, kuris kadaise su pasimėgavimu steigė antivalstybinę organizaciją “Jedinstvo”.

Per LLRA valdymo metus Vilniaus kraštas virto kažkokia Aleksandro Lukašenkos Baltarusija Lietuvoje. Čia tvyro vien baimė, kurią nuolat kursto ši partija. Už bet kokį prieštaravimą žmonės atleidžiami iš darbo. Be jokios priežasties, o išmestiems siūloma bylinėtis. Todėl visi tyli ir toliau bijo.

Vilniaus krašte dar turbūt nėra buvę laisvų, demokratiškų rinkimų. Jų kontrolės sistemą LLRA sutvarkė taip, kad vietos veikėjai turbūt dešimties balsų tikslumu galėtų pasakyti atskirų kandidatų rinkimų rezultatus.

Visa tai žino ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Žino ir toleruoja. Beje, po paskutinių rinkimų į Europos Parlamentą ši komisija svarstė, ar dėl pažeidimų skirti dotaciją V.Tomaševskio partijai. Nusižengimai buvo akivaizdūs, tačiau balsavimui klausimas buvo pateiktas taip, kad pinigus LLRA vis tiek gavo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

stebiu

2014-02-20   20:50

IP: 86.100.65.69

nesuprantu ,stebėdamas tai daugelį metų....kodėl Vilniaus brigados šestiorkė ne už grotų, o toliau juodina Lietuvą... kam tai naudinga, gi visada yra priežastis...

Vaistas

2014-01-20   17:17

IP: 88.119.95.74

Situacija pasikeis kai lietuviai registruos savo nuolatines gyv. vietas ten kur turi nuosavybę - rajone. Ir viskas karindaliai pasikeis. Arba bus sujugtas miestas ir rajonas.

paudrius

2014-01-15   08:41

IP: 78.60.210.244

O labiausiai man patiko perlai apie pankus ir montanas :DD

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Klaipėdoje daugės atminimo lentelių nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje norima įamžinti Tilžės akto signataro, buvusio šaulio Jurgio Lėbarto ir buvusio...

„Neptūno“ metai: stabilizuota padėtis ir sirgalių pasitikėjimas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ džiaugiasi pergalėmis ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir už...

Mieste bus daugiau stebėjimo kamerų nuotrauka, foto

Klaipėda, Per šiuos metus Klaipėdos mieste įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų skaičių ketinama beveik...

Kruvinas vyrų konflikas: vienam dūrė į kaklą nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-01-18, apie...

Klaipėda, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...