2018 m. rugsėjo 23 d. 02:34 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Vaikų teisių tarnybos: "Nebus pinigų - tegul nekelia reikalavimų"

(4)

Vaiko teisių apsaugos tarnybų vadovai skambina pavojaus varpais - esą jei ir ateinančiais metais iš šalies biudžeto šių tarnybų funkcijoms vykdyti bus skiriama tiek lėšų, kiek jų buvo šiemet, šių tarnybų specialistai nebepajėgs tinkamai ginti vaikų interesų.

Šiemet vaiko teisių apsaugos funkcijai vykdyti esą buvo skirta 82 proc. minimalaus poreikio lėšų. Vaiko teisių apsaugos tarnybų vadovai tikina, kad šių lėšų nepakako net darbo užmokesčiui, ką jau kalbėti apie kvalifikacijos kėlimą, darbo vietų išlaikymą, transporto išlaidas.

"Pasakysiu tiesiai šviesiai - neužtenka pinigų benzinui, kad būtų galima važiuoti pas problemines šeimas", - neslėpė Klaipėdos vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Gražina Aurylienė.

Vakar pas ją susirinkusios kolegės iš Klaipėdos apskrities miestų diskutavo, kad situacija darosi nebevaldoma. Dalis vaiko teisių apsaugos skyrių turėjo sumažinti etatus, tad dabar esą nepakanka žmonių, kad būtų tinkamai vykdomos funkcijos.

"Negana to, likę dirbti mūsų darbuotojai priversti eiti nemokamų atostogų, nes trūksta pinigų algoms išmokėti. Pavyzdžiui, mūsų skyriuje kiekvienas specialistas jau ėjo po 13 dienų nemokamų atostogų. Metai dar nesibaigė - gali tekti ir dar "pailsėti", - pasakojo Skuodo rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Lenkienė.

Etatų mažinimas ir nemokamos atostogos nesvetima tema ir kitų rajonų šios srities specialistams.

"Liūdniausia tai, kad kasmet vaiko teisių apsaugos specialistams plečiamos funkcijos, vis didėja reikalavimai. O realiai mes neturime galimybių lankyti jokių seminarų ar kvalifikacijos kėlimo kursų. Net nėra galimybių tinkamai ginti ir atstovauti vaiko teisėms ir jo teisėtiems interesams teismuose. Juk nepasakysi teismui, kad pas mus sumažėjo darbuotojų, todėl dabar ateisime tik į kas antrą teismą. O teismai vyksta ir rajonuose - lėšų, kad galėtume ten vykti, - nėra", - pyko Šilutės rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė.

Lietuvos vaiko teisių apsaugos tarnybų vadovų asociacijos pirmininkė Aldona Striaukienė raštu kreipėsi į šalies valdžią, prašydama, kad būtų sprendžiamas šios tarnybos funkcijų finansavimas 2011 metais.

Rašte, be kita ko, rašoma, kad tuo atveju, jei kitais metais iš valstybės biudžeto vaiko teisių apsaugos funkcijai vykdyti bus skiriama tiek pat lėšų, kaip ir šiemet, - ateinančiais metais bus dirbama su pertrūkiais ir nebus galimybių iš esmės spręsti vaiko teisių apsaugos problemų.

"Tegul tokiu atveju iš mūsų nereikalauja, kad kokybiškai ir operatyviai atliktume funkcijas", - reziumavo G. Aurylienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ela

2010-10-28   22:09

IP: 62.212.204.178

Žmonės, ar bent žinot, kiek ši tarnyba turi funkcijų ir kokios jos? Visas jas kokybiškai atlikti reikėtų dvigubai tiek specialistų, kiek dirba šioje tarnyboje! Manote, kad tarnybos darbuotojui tenka pasirūpinti 2-3 probleminėmis šeimomis? Ne! Šis skaičius išauga penkis kartus, jei ne daugiau. Dienoj neužtektų valandų visas jas aplankyti ir suteikti kokybišką pagalbą. Ir ne tik, kad nekuria naujų darbo vietų, bet dar ir naikina etatus! Šie žmonės tikrai dirba atsakingai ir atsidavę, ir daro viską, kas jų valioj.
Vaikų gerovė - ne valdžios prioritetas!

Patarimas

2010-10-28   09:22

IP: 195.14.177.1

restruktūrizuokitės, o ne verkite

joo

2010-10-28   09:14

IP: 88.119.136.141

isvarykim tokias vadoves, oj atsiras pinigu benzinui...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Tropiniais karščiais lepinę Lietuvai orai nesitrauks iki kitos savaitės. Šeštadienį galimi...

Po karščių sulauksime lietaus, kitą savaitę bus vėsiau nuotrauka, foto

Alytaus rotušės aikštėje penktadienį į Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamą situacijos stabilizavimo...

Į operaciją Malyje išlydėti Lietuvos kariai nuotrauka, foto

100–mečio „Švyturių ralio“ dalyviai tyrinėjo Neringą (papildyta galerija) nuotrauka, foto

Automobiliai, Startavo 6-asis „Švyturių ralis“, kuriame dalyvaus 80-imt iš anksto užsiregistravusių automobilių ekipažų...

Antano Smetonos pėdsakas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Antanas Smetona neabejotinai yra viena iškiliausių Lietuvos valstybės asmenybių. Jis itin reikšmingas...

„Neptūnas-Akvaservis“ – draugiško turnyro Tauragėje čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkai triumfavo Tauragėje vykusiame draugiškame keturių komandų Vytauto...

Klaipėdoje - nemokamos regbio rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠIEMET kelių veteranų entuziastų pastangomis buvo atkurta "Klaipėdos kovos" vyrų regbio komanda....

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...