2019 m. vasario 20 d. 15:05 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Už tarnystę Lietuvai apdovanoti ir klaipėdiečiai

(2)

Už tarnystę Lietuvai apdovanoti ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

PAGERBĖ. Panevėžyje vykusiose iškilmėse klaipėdietei Virginijai Kochanskytei (kairėje) Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė įteikė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje, o Klaipėdos universiteto profesoriui Stasiui Vaitekūnui - už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą ir skleidimą.

© Asmeninio albumo nuotr.

Panevėžyje jau ketvirtą kartą buvo teikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai "Tarnaukite Lietuvai". Tarp laureatų - ir penki Vakarų Lietuvos atstovai.

Medaliai skirti asmenims, dirbantiems valstybės labui ir jos gerovei, reiškiantiems ir įgyvendinantiems pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Šiemet tarp laureatų - du klaipėdiečiai: aktorė, Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytoja, UNICEF Geros valios ambasadorė, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja Virginija Kochanskytė bei geografas, akademikas, pedagogas, Klaipėdos universiteto profesorius habil. dr. Stasys Vaitekūnas.

V. Kochanskytei medalis įteiktas už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje, o S. Vaitekūnui - už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą ir skleidimą.

"Buvome nepaprastai sujaudinti. Tai buvo nepaprastai šiltas renginys, sakytum, nieko ypatingo nebuvo, tačiau 25 žmonės gavo medalį. Žmonės, kuriuos poetas Vladas Braziūnas pavadino darbščiaisiais kultūros darbininkais. Labai gražu, kad šį medalį gauna įvairių sričių žmonės, bet gražu, kad dauguma jų - viešumoje nežinomi žmonės, pavyzdžiui, bibliotekininkai, kurių tu galbūt visai nesutinki", - įspūdžiais dalinosi V. Kochanskytė.

Pasak jos, apdovanojimas įpareigoja toliau tęsti pradėtus darbus.

"Tai buvo kaip gerumo, lietuvybės, gerumo mišios gerąja prasme. Apdovanojimas labiau yra įpareigojimas geranoriškai dirbti, mylėti savo darbą, dalintis savo talentu, savo gabumais, patyrimais įvairiose srityse", - kalbėjo aktorė.

Apdovanojimus pelnė dar trys Vakarų Lietuvos šviesuoliai. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė Onutė Miliauskienė ir Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dailininkė-fotografė Kristina Paulauskaitė apdovanotos už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui. Už filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą, apdovanotas kunigas, Mosėdžio (Skuodo raj.) parapijos rezidentas, Mosėdžio vaikų globos namų steigėjas Liudvikas Dambrauskas.

Apdovanojimą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu "Tarnaukite Lietuvai" Seimo valdyba įsteigė 2011-aisiais minint šios rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjos 150-ąsias gimimo metines. Šiemet apdovanojimui gauti buvo pristatyti 65 žmonės, atrinkti 25 - penkiose kategorijose po 5 laureatus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

AK

2015-04-01   00:58

IP: 195.14.178.129

Labai tiko tie raudoni auskarai :-) Sveikiname!

mokytoja

2015-03-31   21:33

IP: 89.117.131.137

Geriau butu skirti premijas, mažiau žinomiems žmonėms, kurie be atlygio dirba...Abu nominuotus klaipėdiečius gerai žinome, tikrai nusipelnęmonės. Kada skatinsime pasirodyti NAUJUS VEIDUS?....Nesuprantu kaip atliekama atranka.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Prievartautojas po teismo sprendimo ėmė keiktis nuotrauka, foto

Kriminalai, 32 metų Tauragės gyventojas, visaip palauždamas aukų valią, savo lytinę aistrą tenkino...

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kada Lietuva taps svajonių šalimi? nuotrauka, foto

Euras, Nesibaigianti emigracija, maži atlyginimai, didelės kainos. Ir tai tik dalis problemų, su...

Kriminalai, Paskelbta prieš 50 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 2 val.

Euras, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...